4MOTION

Przy stałym napędzie na wszystkie koła 4MOTION siła silnika jest rozdzielana według potrzeb na wszystkie cztery koła. W modelach seryjnych z silnikiem montowanym wzdłużnie za rozdział sił napędowych między przednią a tylną oś odpowiedzialny jest mechanizm różnicowy Torsen. W samochodach seryjnych z poprzecznie montowanym silnikiem stosowane jest sprzęgło napędu na wszystkie koła. We wszystkich naszych modelach 4MOTION gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego, niezawodną trakcję i doskonałe prowadzenie po prostej, także przy bocznym wietrze. 4MOTION działa i poprawia bezpieczeństwo przez cały czas, dlatego znacznie przewyższa systemy z „dołączanym” napędem na cztery koła. Ponadto 4MOTION można połączyć ze wszystkimi systemami sterującymi dynamiką jazdy, jak ESC, ASR, MSR i elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego. 

W Polo WRC z 4MOTION zastosowano system 4MOTION zoptymalizowany pod kątem jazdy rajdowej. 

Patrz też:
Sprzęgło na wszystkie koła
Bezpieczeństwo czynne
Elektroniczny program stabilizacji jazdy

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

Podane ceny obejmują podatek VAT.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.
Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki
Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen