Logo VW

Wyniki badania: Ładowanie aut elektrycznych w praktyce wygląda inaczej niż sądzi większość Polaków

Wyniki badania: Ładowanie aut elektrycznych w praktyce wygląda inaczej niż sądzi większość Polaków

10.01.2023
  • Co czwarty uczestnik badania uważa, że kolejki do ładowarek na dłuższej trasie to rzadkość. Jednak osoby używające takich aut w rzeczywistości uważają tak aż w 87%.
  • O tym, że samochód elektryczny można ładować z domowego gniazdka wie zaledwie co trzeci badany. Oznacza to minimalny spadek od stycznia 2022 r. (wówczas podobną opinię miało 36 procent).
  • Jedynie co siódmy spośród ankietowanych w ogólnopolskim badaniu przeprowadzonym przez InsightOut Lab na zlecenie Volkswagena uważa, że postój w trasie na ładowanie „elektryka” nie wzbudza negatywnych emocji. Tymczasem faktyczni użytkownicy takich pojazdów odpowiedzieli w ten sposób aż w 83%.

Większość badanych wyobraża sobie, że przerwy w trasie na ładowanie auta elektrycznego budzą negatywne emocje u podróżujących, a na swoją kolej przy ładowarce często trzeba czekać. Tymczasem doświadczenia użytkowników „elektryków” pokazują zgoła inny obraz – wynika z badania, przeprowadzonego wśród polskich kierowców przez InsightOut Lab na zlecenie Volkswagena.

Elektryfikacja transportu to jedno z największych wyzwań