Czarny Volkswagen Golf 5 GTI z czerwonymi detalami na pustyni

Strona dla fanów Golfa 5: najważniejsze cechy i praktyczne wskazówki

Strona dla fanów Golfa 5: najważniejsze cechy i praktyczne wskazówki

Od Golfa V Trendline po modele specjalne, jak Golf V Goal czy United: nasze kompaktowe auto łączy w sobie komfort, dynamikę i przyjemność jazdy. A jako wariant BlueMotion jest doskonałym przedstawicielem wyjątkowo oszczędnych modeli.

Przegląd całej rodziny Golfa V

Wśród czterech silników benzynowych i trzech wysokoprężnych każdy znajdzie dla siebie optymalną jednostkę napędową – do jazdy po mieście i poza miastem. Moc silników wynosi od 55 kW (75 KM) do 184 kW (250 KM).

Golf V - najważniejsze cechy

Żółty Volkswagen Golf 5 GTI na torze wyścigowym z reklamą Pirelli w tle

W Golfie V po raz pierwszy zastosowano nową, czterowahaczową oś tylną poprawiającą zachowanie się na zakrętach. Ale to nie wszystkie zalety, jakie ma do zaoferowania ten model.

Dynamika: Dzięki czterowahaczowej osi tylnej Golf V doskonale przylega do drogi na ciasnych zakrętach i jego nadwozie prawie nie przechyla się na boki. A przy tym precyzyjniej reaguje na nierównych nawierzchniach. Dla kierowcy oznacza to przyjemność jazdy w czystej postaci.

Komfort jazdy: Zoptymalizowana oś przednia z kolumnami McPhersona zapewnia komfort i stabilność. Oddzielne podparcie amortyzatorów i sprężyn niweluje nierówności nawierzchni i wstrząsy. Przestronne wnętrze zapewnia wygodę nawet na dłuższych trasach.

Infotainment: Z systemem radiowo-nawigacyjnym z funkcją dynamicznego prowadzenia do celu przez RDS TMC nie tylko będziesz zawsze wiedział, jak dojechać, lecz także będziesz mógł słuchać po drodze swojej ulubionej muzyki. Zmieniarka na sześć płyt CD zapewni rozrywkę na wiele godzin podróży.

Szczegółowy widok felgi VW – odpowiedni rozmiar felgi do Twojego Volkswagena Golfa 5

Bezpieczeństwo: Nowe elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego w Twoim samochodzie potrafi się uczyć, rozpoznaje sytuację na drodze i jeżeli to koniecznie, pomaga Ci kierować autem. Razem z nadwoziem o dużej stabilności, nawet ośmioma poduszkami powietrznymi, ABS i ESC Golf V staje się Twoim osobistym ochroniarzem.

Wyposażenie poprawiające komfort: Każdym z elementów wyposażenia dodatkowego możesz dostosować Golfa V do Twoich osobistych potrzeb. Jeżeli chcesz przewozić długie przedmioty, możesz wybrać oparcie tylnej kanapy z otworem do bagażnika. A jeśli nie lubisz marznąć, zamów ogrzewane siedzenia.

Wyposażenie techniczne: Wyświetlacz wielofunkcyjny Plus dostarcza w czasie jazdy ważnych informacji. Pakiet Światła i Widoczność gwarantuje, że zawsze będziesz dobrze widział, co dzieje się na drodze. A czujnik deszczu automatycznie włączy wycieraczki, gdy tylko na szybie pojawią się pierwsze krople.

Stylistyka: Szeroki rozstaw kół, sportowe detale nadwozia i duże koła nadają Golfowi dynamiczny wygląd. Ale dla nas nie tylko piękno jest ważne, dlatego wiele elementów stylistycznych jednocześnie poprawia komfort, na przykład kierunkowskazy w lusterkach zewnętrznych.

Częstotliwość serwisów dla Golfa V 

Rozróżniamy dwa rodzaje częstotliwości serwisów: stałą i elastyczną. Jaka częstotliwość obowiązuje dla danego Golfa V, zależy od jego wyposażenia. Informacje na ten temat znajdziesz w dokumentach samochodu lub udzieli ich Autoryzowany Serwis Volkswagena.

Przestrzeganie określonej przez nas częstotliwości serwisu pomoże uniknąć awarii i szkód. Skorzystaj z naszej usługi przeglądu, w ramach której specjaliści sprawdzą dokładnie Twojego Volkswagena z roku modelowego 2004 – 2007.

Pracownik serwisu VW i klient podczas przeglądu swojego Volkswagena w warsztacie – VW Service

Kiedy jest czas na następny serwis?

Częstotliwość serwisu dla Twojego Golfa:

 • Elastyczna częstotliwość serwisu (z wymianą oleju) maksymalnie co dwa lata
 • Przegląd (bez wymiany oleju) po 60 tys. km lub trzech latach, następnie co 60 tys. km lub po czterech latach

Jeżeli chcesz korzystać z Gwarancji mobilności, przestrzegaj terminów przeglądów, wtedy szybka pomoc w razie usterki nie będzie Cię nic kosztować (zgodnie z zasadami programu Gwarancja mobilności Volkswagen).

Pakiety przeglądów dla samochodów używanych

Pakiet Przeglądów Volkswagen to kompleksowe usługi serwisowe na najwyższym poziomie. Nabywając Pakiet, nie musisz troszczyć się o planowanie wydatków na przeglądy w trakcie użytkowania samochodu.

Odpowiedni rozmiar opon dla Twojego Golfa V

Jeżeli chcesz jeździć komfortowo i bezpiecznie, Twój Golf V musi mieć odpowiednie opony. Jak znaleźć właściwy rozmiar? Po prostu porównaj dane w dokumentach samochodu z cyframi na oponach.

Poniższe dane dotyczą większości modeli Golfa V:

 • szerokość opon: między 195 a 225 mm
 • stosunek wysokości do szerokości: między 40% a 65%
 • średnica felgi: między 15” a 18”

Gdzie znaleźć te dane na oponach? Przeczytaj w dziale „Informacje o oponach”.

Szczegółowy widok bieżnika opony – odpowiedni rozmiar opony do Volkswagena Golfa 5

Odpowiednie obręcze dla Twojego Golfa V

Z naszymi felgami Twój Golf V wygląda atrakcyjnie – ale naturalnie obręcze muszą być do niego dopasowane i zatwierdzone.

Poniższe dane dotyczą większości modeli Golfa V:

 • szerokość felgi: między 5,5” a 7,5”
 • profil kołnierza: J
 • średnica felgi: między 15” a 17”
 • odsadzenie (ET): między 47 a 50 mm
 • liczba śrub: pięć

Wskazówka: im większa felga, tym mniej wolnego miejsca we wnęce na koło – często za mało na łańcuchy śniegowe. Zapytaj w Autoryzowanym Serwisie Volkswagena, jaki możesz mieć maksymalny rozmiar felgi, by móc jeszcze założyć łańcuchy śniegowe.

Gdzie znaleźć te dane na felgach? Przeczytaj w rozdziale „Informacje o obręczach kół”.

Akcesoria do Twojego Golfa V

Oryginalne akcesoria Volkswagen® pozwolą nadać Twojemu Volkswagenowi osobisty styl. Tutaj przejdziesz do produktów dla Golfa V.

Przejdź do sklepuOpens an external link

Golf jako nowy samochód

W Konfiguratorze możesz skonfigurować swojego Golfa tak, aby spełniał wszystkie Twoje wymagania.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html