Zakamuflowany ID.5 GTX stoi bokiem widziany od przodu w garażu. Drzewa w tle.

W pełni elektryczny ID.5

1.
Prezentowane materiały dotyczą samochodu koncepcyjnego i mają charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Nowoczesne połączenie SUVa z Coupé

Dzięki modułowej platformie dla samochodów elektrycznych, ID.5 łączy elegancką sylwetkę coupé z wszechstronnością nowoczesnego SUVa, doskonałymi osiągami i dbałością o środowisko. Musisz jeszcze cierpliwie poczekać kilka miesięcy, by zobaczyć elektrycznego ID.5 bez kamuflażu. Uwaga! Nadchodzi nowa generacja SUVa Coupé.

ID.5, czyli sportowo – eleganckie coupé Volkswagena, łączy doskonały design z typowymi dla rodziny modeli ID. zaletami – oferuje zupełnie nowe poczucie przestrzeni, intuicyjną obsługę, jest w pełni połączony z internetem i ma możliwość aktualizacji „over the air”, podkreślając w ten sposób kompetencje Volkswagena w dziedzinie software. Stylistyka coupé wyraźnie różni się od wyglądu konwencjonalnych samochodów i jest jedyna w swoim rodzaju w tym segmencie aut. Zobacz, jak inspirującą formę może mieć elektryczny samochód.

--:--
Zakamuflowany ID.5 GTX stojący bokiem w garażu podczas ładowania. Widok drzew.

Wyrazista stylistyka SUVa coupé

Już od pierwszego spojrzenia widać, że ID.5 to progresywny elektryczny crossover, który łączy zalety SUVa z opływową sylwetką coupé. Doskonała aerodynamika awangardowego designu zmniejsza opory powietrza i zwiększa efektywność energetyczną, a tym samym zasięg. Wnętrze jest równie interesujące: kompaktowe wymiary elektrycznego napędu pozwoliły na zaprojektowanie wnętrza, w którym znajdzie się dosyć miejsca na wszystko, co dla Ciebie ważne.

Zakamuflowany ID.5 GTX widok z przodu i z boku patrząc na przednie reflektory.

Zachywcające osiągi elektryczne

Nie chcesz godzić się na żadne kompromisy w kwestii swoich wymagań? Z nowym ID.5 nie musisz – jest mocny jak SUV, efektywny jak ID. i przyspiesza jak samochód sportowy, gdyż jego silniki elektryczne natychmiast po uruchomieniu rozwijają pełny moment obrotowy. Umieszczony w podłodze akumulator wysokonapięciowy obniża punkt ciężkości, co ma korzystny wpływ na dynamikę. ID. 5 gwarantuje maksymalną przyjemność jazdy, a jego zasięg wynosi do 540 km (ID.5 GTX – do 497 km)1. Z takimi osiągami i dynamiką szybko zostawisz codzienność za sobą.

1. Prognozowany zasięg w cyklu WLTP dla ID.5 z akumulatorem o pojemności netto 77 kWh i napędem na tylną oś, lub odpowiednio dla ID.5 GTX z akumulatorem o pojemności netto 77 kWh i napędem na wszystkie koła z dwoma silnikami. Zasięg w cyklu WLTP dla samochodów seryjnych może się różnić w zależności od wyposażenia. Zasięg rzeczywisty będzie się różnił w zależności od stylu jazdy, prędkości, używania funkcji zwiększających komfort lub dodatkowych obciążeń, temperatury otoczenia, liczby pasażerów/obciążenia pojazdu i topografii terenu.

Widok z tyłu na zakamuflowany ID.5 GTX.

Stworzony, by podążać nowymi drogami: ID.5 GTX

Nieważne, czy na ulicach tętniącego życiem miasta, czy na pustej drodze przez góry: ze swoimi doskonałymi osiągami i progresywną koncepcją stylistyczną elektryczny ID.5 GTX wyznacza nowe granice mobilności elektrycznej. Jego napęd z dwoma silnikami elektrycznymi, tzw. dual motor, inteligentnie rozdziela siły na wszystkie cztery koła i zapewnia bardzo dobrą trakcję. Efektywne silniki elektryczne pracują tak cicho, że możesz wszystkimi zmysłami delektować się naturą. GTX zaspakaja nie tylko potrzeby dnia codziennego, lecz również potrzeby tych, którzy chcą od życia czegoś więcej – więcej przestrzeni, komfortu i sportowych osiągów.

Zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju i elegancja uzupełniają się perfekcyjnie

ID.5 jest już trzecim modelem rodziny ID. i kolejnym konkretnym krokiem ku temu, by stać się najbardziej pożądaną marką mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju. ID.5, podobnie jak ID.3 i ID.4 dostarczane są do klienta z neutralnym bilansem CO2 1. Redukujemy i eliminujemy emisję CO2 podczas produkcji poprzez różne działania, na przykład wykorzystywanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych zarówno przy produkcji ogniw baterii, jak i przy produkcji samochodów. Niemożliwe do uniknięcia emisje CO2 podczas produkcji i przy przekazywaniu samochodów klientom kompensujemy przez certyfikowane projekty mające na celu ochronę klimatu. Stoi przed nami największe wyzwanie w historii naszej marki, a być może największe w historii motoryzacji: przejmujemy na siebie odpowiedzialność za nasz udział w globalnej emisji CO2. To jest nasza droga do osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2 - Way to Zero.

1. Volkswagen dąży do zminimalizowania lub całkowitego wyeliminowania emisji CO2, zobowiązując do tego także wszystkich swoich dostawców części i energii. Emisje CO2 niemożliwe do wyeliminowania w Volkswagenie lub przez odpowiednie zobowiązanie dostawców, Volkswagen będzie starał się kompensować przez certyfikowane projekty mające na celu ochronę klimatu.

Może Cię też zainteresować:

Nowy ID.4 GTX

ID. Charger – Wallbox Volkswagena

Może Cię też zainteresować:

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html