Zakamuflowany ID.5 GTX stoi bokiem widziany od przodu w garażu. Drzewa w tle.
Zakamuflowany ID.5 GTX stoi bokiem widziany od przodu w garażu. Drzewa w tle.
Zakamuflowany ID.5 GTX stoi bokiem widziany od przodu w garażu. Drzewa w tle.

W pełni elektryczny ID.5

1.
Prezentowane materiały dotyczą samochodu koncepcyjnego i mają charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Nowoczesne połączenie SUVa z Coupé

Dzięki modułowej platformie dla samochodów elektrycznych, ID.5 łączy elegancką sylwetkę coupé z wszechstronnością nowoczesnego SUVa, doskonałymi osiągami i dbałością o środowisko. Musisz jeszcze cierpliwie poczekać kilka miesięcy, by zobaczyć elektrycznego ID.5 bez kamuflażu. Uwaga! Nadchodzi nowa generacja SUVa Coupé.

ID.5, czyli sportowo – eleganckie coupé Volkswagena, łączy doskonały design z typowymi dla rodziny modeli ID. zaletami – oferuje zupełnie nowe poczucie przestrzeni, intuicyjną obsługę, jest w pełni połączony z internetem i ma możliwość aktualizacji „over the air”, podkreślając w ten sposób kompetencje Volkswagena w dziedzinie software. Stylistyka coupé wyraźnie różni się od wyglądu konwencjonalnych samochodów i jest jedyna w swoim rodzaju w tym segmencie aut. Zobacz, jak inspirującą formę może mieć elektryczny samochód.

--:--
Zakamuflowany ID.5 GTX stojący bokiem w garażu podczas ładowania. Widok drzew.

Wyrazista stylistyka SUVa coupé

Już od pierwszego spojrzenia widać, że ID.5 to progresywny elektryczny crossover, który łączy zalety SUVa z opływową sylwetką coupé. Doskonała aerodynamika awangardowego designu zmniejsza opory powietrza i zwiększa efektywność energetyczną, a tym samym zasięg. Wnętrze jest równie interesujące: kompaktowe wymiary elektrycznego napędu pozwoliły na zaprojektowanie wnętrza, w którym znajdzie się dosyć miejsca na wszystko, co dla Ciebie ważne.

Zakamuflowany ID.5 GTX widok z przodu i z boku patrząc na przednie reflektory.

Zachywcające osiągi elektryczne

Nie chcesz godzić się na żadne kompromisy w kwestii swoich wymagań? Z nowym ID.5 nie musisz – jest mocny jak SUV, efektywny jak ID. i przyspiesza jak samochód sportowy, gdyż jego silniki elektryczne natychmiast po uruchomieniu rozwijają pełny moment obrotowy. Umieszczony w podłodze akumulator wysokonapięciowy obniża punkt ciężkości, co ma korzystny wpływ na dynamikę. ID. 5 gwarantuje maksymalną przyjemność jazdy, a jego zasięg wynosi do 540 km (ID.5 GTX – do 497 km)1. Z takimi osiągami i dynamiką szybko zostawisz codzienność za sobą.

1. Prognozowany zasięg w cyklu WLTP dla ID.5 z akumulatorem o pojemności netto 77 kWh i napędem na tylną oś, lub odpowiednio dla ID.5 GTX z akumulatorem o pojemności netto 77 kWh i napędem na wszystkie koła z dwoma silnikami. Zasięg w cyklu WLTP dla samochodów seryjnych może się różnić w zależności od wyposażenia. Zasięg rzeczywisty będzie się różnił w zależności od stylu jazdy, prędkości, używania funkcji zwiększających komfort lub dodatkowych obciążeń, temperatury otoczenia, liczby pasażerów/obciążenia pojazdu i topografii terenu.

Widok z tyłu na zakamuflowany ID.5 GTX.

Stworzony, by podążać nowymi drogami: ID.5 GTX

Nieważne, czy na ulicach tętniącego życiem miasta, czy na pustej drodze przez góry: ze swoimi doskonałymi osiągami i progresywną koncepcją stylistyczną elektryczny ID.5 GTX wyznacza nowe granice mobilności elektrycznej. Jego napęd z dwoma silnikami elektrycznymi, tzw. dual motor, inteligentnie rozdziela siły na wszystkie cztery koła i zapewnia bardzo dobrą trakcję. Efektywne silniki elektryczne pracują tak cicho, że możesz wszystkimi zmysłami delektować się naturą. GTX zaspakaja nie tylko potrzeby dnia codziennego, lecz również potrzeby tych, którzy chcą od życia czegoś więcej – więcej przestrzeni, komfortu i sportowych osiągów.