Jadący T-Cross

Twój wybór:

 • klient indywidualny
 • Volkswagen dostępny od ręki
 • finansowanie (kredyt)
1.
Chcesz zmienić odpowiedzi? Wykonaj test od początku. 
 • klient indywidualny
 • Volkswagen dostępny od ręki
 • finansowanie (kredyt)
1
Wybór samochodu

Wymarzonego Volkswagena dostępnego od ręki możesz znaleźć zarówno poprzez naszą stronę internetową od-reki.volkswagen.plOpens an external link, jak i odwiedzając salon Dealera Volkswagena. Pomożemy Ci wybrać samochód, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby – będzie dopasowany do Twojego stylu życia, hobby i upodobań. 

Na tym etapie Klienci zwykle decydują się na podpisanie zamówienia na samochód, które gwarantuje jego rezerwację. W niektórych przypadkach może być konieczne wpłacenie zaliczki Dealerowi. Jeśli decyzja kredytowa lub leasingowa będzie odmowna, zaliczka zostanie Ci w całości zwrócona.

T-Cross
2
Wybór rodzaju finansowania

Decydując się na finansowanie Twojego samochodu, możesz wybrać spośród kilku produktów finansowych - na przykład tych, oferowanych przez Volkswagen Financial Services:

Kredyt

 • Kredyt jak abonament (EasyDrive), w którym płacisz znacznie niższe raty, niż w kredycie klasycznym, ponieważ korzystasz z samochodu spłacając jedynie rzeczywistą utratę jego wartości. 
 • Kredyt klasyczny (EasyBuy), czyli klasyczna forma finansowania zakupu auta, w której cały koszt samochodu jest rozłożony na wkład własny i raty miesięczne.

Dowiedz się więcej o kredytach
 

Zanim przejdziesz dalej sprawdź, jakie są możliwości finansowania konkretnych modeli Volkswagena.

3
Wybór akcesoriów i usług dodatkowych

Gdy już wybierzesz samochód, pomożemy Ci dobrać akcesoria. Wybór Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® jest ogromny! Od akcesoriów codziennych (dywaniki, mata bagażnika) przez akcesoria transportowe (belki bagażnika, hak holowniczy) po akcesoria dla dzieci (organizer czy foteliki) – każdy znajdzie coś dla siebie

Od razu zaproponujemy Ci pakiety usług, np. atrakcyjny Pakiet przeglądów czy przedłużoną ochronę pogwarancyjną Volkswagen Safe+. Decydując się na te produkty przed odbiorem samochodu masz możliwość skorzystania z bardzo dobrej oferty, która sprawi, że eksploatacja przez kolejne lata będzie beztroska i niskokosztowa. Wszystkie wybrane elementy wyposażenia i pakiety mogą zostać wliczone do sumy kredytu.

Mężczyzna pakuje bagaże do T-Roca
4
Sprawdzenie zdolności kredytowej i złożenie wniosku o finansowanie

Jeśli interesuje Cię leasing, skontaktuj się ze swoim Dealerem.

Jeśli zdecydowałaś/eś się na kredyt w Volkswagen Bank, na tym etapie bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Wystarczy, że wypełnisz formularz Informacja własna i wyślesz go drogą mailową do swojego Dealera. Jeśli chcesz, formularz możesz wypełnić wspólnie z Dealerem, w salonie. Na podstawie przekazanych przez Ciebie danych, Dealer złoży wniosek kredytowy do banku. 

Jeśli chcesz, aby wniosek o kredyt był złożony w imieniu Twojego pełnomocnika lub przyszłego współwłaściciela pojazdu, Dealer przekaże Ci inny formularz do wypełnienia.

W większości przypadków jedynym wymaganym dokumentem jest zaświadczenie o stałym zatrudnieniu wystawione przez Twojego pracodawcę. Aby mieć pewność, że będą w nim zawarte wszystkie potrzebne informacje, możesz skorzystać z naszego wzoru Zaświadczenia z zakładu pracy.

Jeśli Twoje źródło dochodu to umowa o dzieło, zlecenie lub emerytura, wymagane będzie dostarczenie innych dokumentów. Sprawdź, jakich dokumentów wymaga bank, w zależności od źródła dochodu.

Komplet informacji Dealer wprowadzi do systemu bankowego.

Dwie osoby stoją przy samochodzie
5
Decyzja banku i formalne zamówienie samochodu

Analiza zdolności kredytowej trwa od 1 do 2 dni. Decyzja jest ważna 90 dni. Jeśli jeszcze nie podpisałaś/eś zamówienia na samochód, teraz będzie to konieczne. Jeśli wcześniej nie zdecydowałaś/eś się na wpłacenie zaliczki, teraz Dealer wystawi fakturę zaliczkową lub fakturę na ustalony wcześniej wkład własny (o ile się na niego zdecydowałeś/aś).

6
Wybór ubezpieczenia samochodu i ubezpieczenia na życie

Nie zwlekaj z wyborem ubezpieczenia OC i AC, ponieważ w dniu rejestracji samochód będzie musiał mieć uruchomioną polisę. 

Większość klientów wybiera ubezpieczenie OC i AC oferowane przez Volkswagen Financial Services. Za ubezpieczenie możesz zapłacić kartą lub gotówką w salonie albo przelewem w ciągu 7 dni. 

Twój Doradca przedstawi Ci także ofertę ubezpieczenia na życie oferowanego w pakiecie z kredytem. Dzięki niemu, nie będziesz musiał/-a się martwić o spłatę kredytu w przypadku nieprzewidzianych okoliczności – choroby czy utraty pracy. 

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu LIFE

7
Rejestracja samochodu – samodzielna lub za naszym pośrednictwem 

Zanim wyruszysz w drogę swoim nowym Volkswagenem, trzeba go zarejestrować. By zrobić to samodzielnie, odbierz od nas komplet dokumentów:

 • kartę pojazdu 
 • dokumenty homologacyjne
 • oryginał faktury (dowód zakupu pojazdu)

Z kompletem dokumentów, który od nas dostałaś/eś, udaj się do wydziału komunikacji właściwego dla miejsca zameldowania lub zamieszkania.

Przed udaniem się do urzędu możesz pobrać z jego strony wniosek o rejestrację pojazdu, wydrukować go i wypełnić. Potrzebny będzie także Twój dowód osobisty lub paszport. Jeśli auto będzie mieć współwłaścicieli, to wszyscy muszą przyjść do urzędu lub udzielić Ci pisemnego pełnomocnictwa.

Przed ustawieniem się w kolejce do rejestracji, w kasie urzędu wpłać 180,50 zł*, to przyspieszy proces. Większość urzędów umożliwia też zapłacenie za rejestrację przelewem, przed wizytą. W tej kwocie mieszczą się:

 • tablice rejestracyjne standardowe (indywidualne to dodatkowe 920 zł)*
 • dowód rejestracyjny
 • pozwolenie czasowe
 • nalepka kontrolna
 • nalepka legalizacyjna
 • opłata ewidencyjna

Jeśli zdecydowałeś/aś się na standardowe tablice rejestracyjne otrzymasz je od razu, wraz z tymczasowym dowodem rejestracyjnym (na okres nieprzekraczający 30 dni) oraz nalepką kontrolną na szybę. Po zarejestrowaniu pojazdu skontaktuj się z nami. Przez telefon lub SMS-em podaj numery tablic, abyśmy mogli uzupełnić dokumenty związane z ubezpieczeniem komunikacyjnym – nie można ubezpieczyć samochodu, który nie jest zarejestrowany.

Zarejestrowanie samochodu możesz też zlecić swojemu Dealerowi Volkswagena! Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pełnomocnictwo. Zapytaj swojego Doradcę o szczegóły.

* Ostatnia aktualizacja cen: 2020-06-01

Kobieta idzie, w tle Passat
8
Podpisanie umowy kredytowej i wypłata kredytu

Umowę kredytową wraz z załącznikami (np. ubezpieczenie na życie) podpiszesz po rejestracji pojazdu. Do Dealera zabierz:

 • dokumenty rejestracyjne
 • dokument tożsamości
 • oryginał zaświadczenia o zatrudnieniu (lub inne dokumenty, które wcześniej zostały przekazane do Dealera drogą mailową)
 • tablice rejestracyjne i naklejkę na szybę

Jeśli wraz z małżonką/małżonkiem macie wspólnotę majątkową to oboje powinniście pojawić się u Dealera, aby podpisać umowę.  

Wypłata kredytu umowy może trwać kilka dni. Gdy tylko się to wydarzy, Dealer umówi się z Tobą na odbiór samochodu.

9
Odbiór samochodu

Nadszedł ten moment! Twój samochód, z zamontowanymi przez nas tablicami i naklejką przyklejoną na szybie, czeka w punkcie wydań. Możesz tu spędzić tyle czasu, ile potrzebujesz. Na miejscu zaprezentujemy Ci wszystkie funkcje samochodu i pokażemy jak z nich korzystać. Dokonamy też pierwszego wpisu w książce gwarancyjnej i uruchomimy gwarancję.

Kobieta siedzi w T-Crossie
10
Aktywacja We Connect

We Connect to stałe połączenie Twojego samochodu z internetem, które daje Ci wiele możliwości, na przykład sprawdzania czy drzwi są zamknięte, a światła wyłączone. W zależności od modelu samochodu i jego wyposażenia możesz np. sterować ogrzewaniem postojowym, wysyłać wirtualne kluczyki czy też uzyskiwać informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Pobierz aplikację, zarejestruj się, dodaj swojego Volkswagena i aktywuj We Connect.

Dowiedz się więcej o WeConnect

11
W drogę!

Miłej podróży! Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących samochodu, zawsze chętnie na nie odpowiemy – możesz odwiedzić salon Twojego Dealera, zadzwonić albo napisać do niego.

Kobieta stoi przed samochodem
12
Odbiór docelowego dowodu rejestracyjnego 

W ciągu 30 dni odbierz stały dowód rejestracyjny.

Nowy Volkswagen? To proste!

Chcesz poznać inne ścieżki zakupu samochodu?

Znajdź Dealera w swojej okolicy

Mapa dealerów

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%). Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów. Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu. Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.