Zarejestruj raz, zyskaj wiele.
1,2

Zarejestruj raz, zyskaj wiele.

Zarejestruj raz, zyskaj wiele.

Każdy bohater ma swoich pomocników. A dzięki usługom takich, jak We Connect, masz ich od razu cały wachlarz. Dowiedz się, które usługi najlepiej pasują do Twojego codziennego życia i jakie wymagania należy spełnić. Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich usług i opcji.

Dostępność usług opisanych w pakietach We Connect i We Connect Plus może się różnić w zależności od kraju i zależy od modelu, roku modelowego i wyposażenia pojazdu. Więcej informacji na temat dostępnych usług znajdziesz w strefie klienta serwisu myVolkswagen lub w aplikacji We Connect.

Funkcje podstawowe

Funkcje podstawowe, takie jak usługa połączenia z numerem alarmowym i obowiązkowy zgodnie z przepisami ustawowymi system powiadamiania o wypadkach drogowych eCall, dostępne są bez konieczności zawierania osobnej umowy We Connect. Jeżeli chcesz przenieść wybrane, spersonalizowane funkcje z jednego pojazdu do drugiego, potrzebujesz Discover Media lub Discover Pro. Dodatkowo należy posiadać konto użytkownika Volkswagen ID i zalogować się w We Connect za pomocą nazwy użytkownika i hasła.

Jakie możliwości daje aplikacja We Connect?

W filmie tłumaczymy w jaki sposób sprawnie obsługiwać intuicyjną aplikację We Connect zainstalowaną w telefonie. Objaśniamy, jak zainstalować i uruchomić aplikację We Connect oraz jak korzystać z jej głównych funkcjonalności, takich jak zdalne otwieranie i zamykanie auta, odczytywanie statusu pojazdu, lokalizowanie auta dzięki funkcji trąbienie i miganie czy lokalizowanie i nawigowanie do samochodu.

We Connect

Twój pierwszy krok do cyfrowych usług Volkswagen i bezpośredniego połączenia z pojazdem: dzięki We Connect Twój Volkswagen jest przygotowany na łączność. Po jednorazowej aktywacji możesz bezpłatnie korzystać z wielu promocyjnych i innowacyjnych usług online.

Aby korzystać z tych bezpłatnych usług, należy zawrzeć online z firmą Volkswagen AG osobną umowę We Connect.

Lista usług We Connect:

 • Klucz mobilny1)
 • Zgłaszanie awarii
 • Status pojazdu
 • Drzwi i światła
 • Raport o stanie pojazdu
 • Dane podróży
 • Pozycja parkowania
 • Planowanie wizyty w serwisie

We Connect Plus

Cały świat usług cyfrowych Volkswagen przenosi łączność na nowy poziom:Dzięki Volkswagen ID i aktywacji „We Connect Plus” uzyskasz dostęp do dodatkowych, inteligentnych funkcji: od inteligentnej nawigacji z informacjami w czasie rzeczywistym przez strumieniowanie mediów i radio internetowe aż po korzystanie ze smartfona jako pilota. Dla jeszcze większego komfortu i rozrywki.

Aby korzystać z tych usług, należy zawrzeć online z firmą Volkswagen AG osobną umowę We Connect Plus. W przypadku We Connect Plus po przekazaniu pojazdu masz 90 dni na zarejestrowanie go na stronie www.myvolkswagen.netOpens an external link lub przez aplikację Volkswagen We Connect” (dostępna w App Store i Google Play Store), aby bezpłatnie korzystać z usług przez początkowy czas trwania umowy (3 lata).

Lista usług w We Connect Plus:

 • Klucz mobilny1.
 • Zgłaszanie awarii
 • Status pojazdu
 • Drzwi i światła
 • Raport o stanie pojazdu
 • Dane podróży
 • Pozycja parkowania
 • Planowanie wizyty w serwisie
 • Trąbienie i miganie
 • Układ alarmowy online
 • Zdalne sterowanie wentylacją
 • Ogrzewanie postojowe online
 • Blokowanie i odblokowanie1)
 • Godziny odjazdu
 • Klimatyzacja
 • Ładowanie
 • Radio internetowe2)
 • Strumieniowanie mediów2),3)
 • Punkt dostępy WLAN2)
 • Informacje o ruchu drogowym online
 • Wyznaczanie trasy online
 • Stacje paliw i stacje ładowania
 • Aktualizacja map online
 • Miejsca parkingowe
 • Import celów online

1. Usługa „Blokowanie i odblokowanie” odgrywa istotną rolę dla bezpieczeństwa i wymaga sprawdzenia tożsamości za pomocą procedury Volkswagen Ident. Twoja tożsamość zostanie sprawdzona przez partnera Volkswagena lub za pomocą czatu wideo.
2. W celu korzystania z usług „Streaming & Internet” oraz punktu dostępu WLAN są wymagane dodatkowe dane, które można nabyć w formie odpłatnych pakietów danych za pośrednictwem zewnętrznego partnera telefonii komórkowej „Cubic Telecom” i korzystać z nich w ramach zasięgu sieci wielu krajów na terenie Europy. Informacje dotyczące cen i obsługiwanych krajów znajdują się na stronie https://vw.cubictelecom.com. Alternatywnie istnieje możliwość transmisji danych za pośrednictwem przenośnego urządzenia końcowego (smartphone-tethering) z istniejącą lub osobno zawieraną umową o świadczenie usług telefonii komórkowej między użytkownikiem a operatorem telefonii komórkowej i tylko w ramach zasięgu danej sieci komórkowej. Pobieranie danych z Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy telefonii komórkowej, a szczególnie w przypadku korzystania z usługi za granicą, może powodować naliczanie dodatkowych opłat, takich jak np. opłaty roamingowe.
3. W celu korzystania z usługi jest wymagane konto w odpowiedniej usłudze strumieniowania.

Ilustracja przedstawia aktualny program sprzedażowy.

Upgrades

Upgrades umożliwiają elastyczne doposażenie Volkswagena w dodatkowe funkcje już po jego zakupie. W celu zakupu i korzystania z Upgrades jest wymagane konto Użytkownika w serwisie Volkswagen, ważna umowa We Connect oraz uwierzytelnienie się jako Użytkownik główny, co oznacza powiązanie konta Użytkownika z konkretnym pojazdem. Ponadto wymagane jest również, aby pojazd był wyposażony w funkcje techniczne i urządzenia sprzętowe wymagane do danego produktu, co może zależeć od roku modelowego i daty produkcji. Użytkownik główny może sprawdzić i kupić dostępne do danego pojazdu Upgrades w In-Car Shop systemu Infotainment lub w Sklepie internetowym We ConnectOpens an external link. Produkty płatne można nabyć zarówno w In-Car Shop, jak i w Sklepie internetowym We Connect, korzystając z aktualnie widocznych i dostępnych metod płatności. W razie pytań dotyczących Upgrades oraz ich dostępności wszelkich informacji udzieli Partner Volkswagen. Zakupione i aktywowane funkcje pozostają powiązane z danym pojazdem, mogą być wykorzystywane przez wszystkich kierowców i nie mogą być przenoszone na inne pojazdy.

Funkcja

Aktywacja

Wymagania techniczne

Nawigacja

We Connect

Do pojazdu przygotowanego do obsługi We Connect; Ready 2 Discover

App-Connect z App-Connect Wireless do Apple CarPlay i Android Auto od Google 1)

We Connect

Do pojazdu przygotowanego do obsługi We Connect; Ready 2 Discover lub Discover Media do bezprzewodowego korzystania z Apple CarPlay i Android Auto od Google

Obsługa głosowa2)3)

We Connect

Do pojazdu przygotowanego do obsługi We Connect; Ready 2 Discover4) lub Discover Media

Oświetlenie ambiente (wielobarwne)

We Connect

Golf 8; oświetlenie ambiente; Ready 2 Discover, Discover Media lub Discover Pro

Oświetlenie ambientowe (efekt)

We Connect

Golf 8; oświetlenie ambiente; Ready 2 Discover, Discover Media lub Discover Pro

Regulacja świateł drogowych "Light Assist"

We Connect

Golf 8; Ready 2 Discover, Discover Media lub Discover Pro

Automatyczny tempomat adaptacyjny ACC5)

We Connect

Golf 8; ogranicznik prędkości jazdy; Ready 2 Discover, Discover Media lub Discover Pro

Układ rozpoznawania znaków drogowych

We Connect

Golf 8; Ready 2 Discover

Aktywacja

We Connect

Wymagania techniczne

Do pojazdu przygotowanego do obsługi We Connect; Ready 2 Discover

1) App-Connect obejmuje technologie Apple CarPlay, Android Auto i MirrorLink. Aby uniknąć rozpraszania uwagi, podczas jazdy można uruchamiać tylko certyfikowane aplikacje. W związku z tym należy pamiętać, że niektóre aplikacje nie są oferowane do każdej z tych trzech technologii, a dostępność tych technologii może się różnić w zależności od kraju. Informacje dotyczące kompatybilności smartfonów są dostępne dla Apple CarPlay na stronie https://www.apple.com/ios/carplay/, dla Android Auto na stronie https://www.android.com/intl/auto/ i dla MirrorLink na stronie https://mirrorlink.com/.
2) Korzystanie z zaawansowanych funkcji obsługi głosowej online wymaga konta Użytkownika w serwisie Volkswagen oraz aktywnej licencji We Connect Plus. W zależności od modelu pojazdu i wyposażenia głosowo można obsługiwać wiele innych funkcji pojazdu i usług online.
3) Obsługa głosowa (online) jest obecnie dostępna dla następujących języków: angielski (GB i US), czeski, francuski, hiszpański, niemiecki i włoski.
4) Sterowanie głosowe funkcjami nawigacji w przypadku „Ready 2 Discover” jest możliwe dopiero po aktywowaniu nawigacji za pośrednictwem Upgrades.
5) System ACC reguluje prędkość w zakresie od 30 km/h (20 mph) do 210 km/h (130 mph). W zależności od rynku podany zakres prędkości może się różnić. Regulację za pomocą systemu ACC można w każdej chwili anulować. Hamowanie przerywa regulację. Przyspieszanie przerywa proces regulacji odległości, a po zakończeniu procesu przyspieszania regulacja jest kontynuowana. Podłączenie przyczepy powoduje zmniejszenie dynamiki regulacji systemu ACC. Jeżeli automatyczne zwalnianie systemu ACC okaże się niewystarczające, system ACC zażąda dodatkowego hamowania, wyświetlając komunikat na zestawie wskaźników. Ponadto zapala się czerwona lampka ostrzegawcza i rozbrzmiewa dźwięk ostrzegawczy. Inteligentna technologia ACC nie jest w stanie pokonać zadanych fizycznie granic i działa wyłącznie w granicach systemu. Zwiększony komfort nigdy nie może prowadzić do podejmowania ryzyka ograniczającego bezpieczeństwo.

Ilustracja przedstawia aktualny program sprzedażowy.

Pakiety, okresy obowiązywania i ceny

Pojazdy kompatybilne z We Connect są seryjnie przygotowane do łączności. W przypadku nowych pojazdów, dostępne są określone pakiety usług do bezpłatnego korzystania w okresie wstępnym, zależnie od wyposażenia pojazdu. Okres świadczenia usług można przedłużyć na przykład w In-Car Shop systemu Infotainment lub w sklepie internetowym We ConnectOpens an external link.

We Connect

We Connect Plus
(bez nawigacji)

We Connect Plus
(z nawigacją)

Bezpłatny okres początkowy

na czas nieokreślony

3 lata

3 lata

Przedłużenie o 1 rok
(z podatkiem VAT)

-

365 PLN

705 PLN

Przedłużenie o 2 lata
(z podatkiem VAT)

-

579 PLN

1150 PLN

Bezpłatny okres początkowy

na czas nieokreślony

Przedłużenie o 1 rok
(z podatkiem VAT)

-

Przedłużenie o 2 lata
(z podatkiem VAT)

-

Ilustracja przedstawia aktualny program sprzedażowy.

Pobierz aplikację We Connect

Poznaj wszystkie korzyści aplikacji We Connect. Wystarczy pobrać aplikację We Connect dla systemu operacyjnego Twojego smartfonu i połączyć się z Twoim Volkswagenem.

Pobierz aplikację We Connect
2

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Masz pytania, pomysły lub chcesz wystawić ocenę? Zadzwoń.

Skontaktuj się z nami pod numerem 00800 - 1216 777Opens a phone link (bezpłatnie dla wszystkich polskich sieci telefonicznych). Jesteśmy dostępni całą dobę. Jeżeli Twój operator sieci telefonicznej nie obsługuje tego numeru, zadzwoń pod numer 061 - 2714 987Opens a phone linkOpłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora. W przypadku połączeń z zagranicy mogą wystąpić opłaty roamingowe.

Możesz również wysłać e-mail na adres:
weconnect-support@volkswagen.deOpens a mail link

To również może Cię zainteresować

We Connect. Tak zmienisz swojego Volkswagena w samochód połączony z Internetem.

Zrelaksuj się podczas korków. Dzięki usługom online We Connect.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Aby korzystać z usług We Connect, należy posiadać konto użytkownika Volkswagen ID i zalogować się w We Connect za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Ponadto jest wymagane zawarcie osobnej umowy We Connect lub We Connect Plus z Volkswagen AG – przez Internet na stronie www.myvolkswagen.net lub przez aplikację Volkswagen We Connect” (dostępna w App Store i Google Play Store). W przypadku We Connect Plus po przekazaniu pojazdu masz 90 dni na zarejestrowanie go na stronie www.myvolkswagen.net lub przez aplikację Volkswagen We Connect”, aby bezpłatnie korzystać z usług przez cały czas trwania umowy. Korzystanie z mobilnych usług online We Connect jest możliwe dzięki zintegrowanemu połączeniu internetowemu. Związane z tym koszty transmisji danych na terenie Europy za wyjątkiem usług „Streaming & Internet” oraz poszczególnych aplikacji In-Car App ponosi Volkswagen AG w ramach zasięgu sieci. W celu korzystania z usług „Streaming & Internet”, poszczególnych aplikacji In-Car App oraz hotspotu Wi-Fi można nabyć płatne pakiety danych od partnera dostarczającego usługi telekomunikacyjne – Cubic Telecom – i korzystać z nich w ramach zasięgu sieci wielu krajów na terenie Europy. Z danych w ramach tych pakietów mogą korzystać wszyscy użytkownicy i pasażerowie. Informacje dotyczące warunków, cen i obsługiwanych krajów są dostępne pod adresem https://vw.cubictelecom.com. Alternatywnie można korzystać z radia internetowego i strumieniowania mediów za pośrednictwem mobilnego urządzenia końcowego (np. smartfona) z funkcją mobilnego hotspotu Wi-Fi. W tym przypadku odpowiednie usługi są dostępne tylko na podstawie istniejącej lub zawartej odrębnej umowy z dostawcą usług telekomunikacyjnych i tylko w ramach zasięgu danej sieci komórkowej. Wymiana danych za pośrednictwem Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy telefonii komórkowej, a w szczególności w przypadku korzystania z usługi za granicą, może wiązać się z naliczaniem dodatkowych opłat (np. opłat roamingowych). Do korzystania z bezpłatnej aplikacji Volkswagen We Connect” jest potrzebny smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych z istniejącą lub odrębną umową zawartą z operatorem sieci komórkowej między Użytkownikiem a operatorem sieci komórkowej. Usługi, które wchodzą w skład pakietów We Connect i We Connect Plus, mogą się różnić w zależności od kraju. Dostępność zależy również od modelu pojazdu, wyposażenia i zainstalowanej wersji Software. Dotyczy to również usług świadczonych przez dostawców zewnętrznych. Usługi są dostępne przez określony czas trwania umowy, a w tym czasie ich zakres może ulegać zmianom lub ich świadczenie może zostać zakończone. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie connect.volkswagen-we.com i u Partnera Volkswagen. Informacje dotyczące warunków taryfy opłat za usługi telekomunikacyjne są dostępne u operatora sieci komórkowej.
2.
Podane wartości dotyczące zużycia i emisji zostały określone na podstawie ustawowych metod pomiaru. Z dniem 1 stycznia 2022 roku cykl kontrolny WLTP całkowicie zastąpił cykl kontrolny NEDC, w związku z czym po tym terminie wartości NEDC nie będą już dostępne dla nowych pojazdów z homologacją. Informacje te nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie stanowią części oferty, lecz służą wyłącznie do celów porównawczych między różnymi typami pojazdów. Dodatkowe wyposażenie i akcesoria (elementy montażowe, format opon itp.) mogą zmieniać istotne parametry pojazdu, takie jak wagę, opór toczenia oraz aerodynamikę i, poza warunkami atmosferycznymi i jezdnymi oraz zachowaniem podczas jazdy, wpływać także na zużycie paliwa, prądu, emisje CO2 i wartości mocy jezdnej pojazdu. Z racji bardziej realistycznych warunków kontroli wartości zużycia paliwa i emisji CO2 mierzone metodą WLTP są w wielu przypadkach wyższe niż te mierzone metodą NEDC. W rezultacie od dnia 1 września 2018 roku mogą wystąpić odpowiednie zmiany dotyczące opodatkowania pojazdów. Więcej informacji na temat różnic między WLTP a nowym nową metodą NEDC zamieszczono na stronie www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html. Dodatkowe informacje dotyczące oficjalnego zużycia paliwa oraz oficjalnych, określonych emisji CO2 nowych samochodów osobowych znajdują się w „Podręczniku dotyczącym zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia prądu w nowych samochodach osobowych”, które są dostępne bezpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, D-73760 Ostfildern lub pod adresem www.dat.de/co2.
 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.