Wizualizacja systemu Travel Assist w Volkswagenie ID 5

Asystent jazdy przyszłości

Asystent jazdy przyszłości

IQ.Drive Travel Assist stworzy z Twojego auta samochód półautonomiczny!

Dostosuje prędkość do znaków drogowych i przeanalizuje dane z systemu nawigacji satelitarnej, zachowa bezpieczną odległość od pojazdów przed Tobą i utrzyma auto na pasie ruchu, a nawet sam go zmieni, gdy tylko „wrzucisz” kierunkowskaz. IQ.Drive Travel Assist to funkcja, która przeniesie Twój samochód do nowej ery aut półautonomicznych.

Wygoda na długich trasach

IQ.Drive Travel Assist za sprawą dostosowania prędkości do znaków drogowych i danych z systemu nawigacji satelitarnej pozwala komfortowo pokonywać dłuższe trasy. Samochód może zapewnić półautomatyczną jazdę w niemal pełnym zakresie prędkości. Przedsmak autonomicznej jazdy zapewni Ci aktywne utrzymywanie auta na pasie ruchu, zachowanie odległości od poprzedzającego pojazdu, a także hamowanie i przyspieszanie w odpowiednich momentach – od teraz tym wszystkim zarządza Twój samochód! Potrafi nawet bezpiecznie zmniejszyć prędkość jazdy przed zakrętem lub samodzielnie zmienić pas ruchu po tym, jak zasygnalizujesz to kierunkowskazem…

Volkswagen ID 5 automatycznie zmienia pas ruchu po wrzuceniu kierunkowskazu, dzięki systemowi IQ.Drive Travel Assist

Dzięki IQ.Drive Travel Assist jazda jest przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Zalety nowego asystenta poczujesz szczególnie podczas długiej podróży trasą szybkiego ruchu.

ID.5 oraz kobieta na pierwszym planie

Jeden przycisk na kierownicy

Na pierwszy rzut oka to tylko połączenie adaptacyjnego tempomatu z asystentem utrzymania pasa ruchu i systemem Traffic Jam Assist. To jednak dużo więcej! Do tej pory te znane powszechnie funkcje utrzymywały jedynie zadaną prędkość jazdy lub podążały za pojazdem jadącym z przodu. Teraz naciśnięcie na kierownicy odpowiedniego przycisku przeniesie Cię do świata inteligentnej jazdy.

Multifunkcyjna kierownica Volkswagen z przyciskiem do włączenia IQ Drive Travel Assist.

IQ.Drive Travel Assist łączy w sobie m.in.:

Asystenta pasa ruchu i adaptacyjny tempomat

System pomaga w utrzymaniu pasa ruchu, a gdy wykryje, że auto zjeżdża – zwróci uwagę kierowcy lekkim drżeniem kierownicy lub skoryguje kierunek jazdy. Adaptacyjny tempomat z kolei płynnie dostosuje prędkość jazdy do auta jadącego z przodu, ograniczeń prędkości na trasie i warunków na drodze (np. zwolni przed zakrętem).

Wizualizacja asystenta pasa ruchu na drodze

System rozpoznawania znaków drogowych

Inteligentny system analizuje obraz z kamery znajdującej się z przodu auta i rozpoznaje znaki drogowe, po czym wyświetla je na wyświetlaczu wielofunkcyjnym i/lub ekranie systemu nawigacji. Dzięki temu prowadzenie auta jest dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze. Dla weryfikacji, poza rejestracją znaków drogowych, system wykorzystuje dodatkowo informacje z systemu nawigacyjnego oraz aktualne dane dot. samochodu.

System rozpoznawania znaków drogowych, rozpoznaje znak ograniczenia 60km/h

Dane z systemu nawigacji satelitarnej

System wykorzystuje m.in. zapisane w danych trasy informacje o promieniach zakrętów, początku terenu zabudowanego oraz ograniczeniach prędkości. System również dostosowuje jazdę do zmieniających się warunków na drodze. Ponadto wykorzystanie systemu Car2X pozwala zbierać dane z innych samochodów Volkswagena i sygnały z urządzeń infrastruktury drogowej w promieniu 800 m – system w ułamku sekundy przetwarza je i wykorzystuje w miejscach niebezpiecznych oraz ostrzega przed wypadkami i korkami na drodze.

Nawigacja satelitarna pokazująca trasę

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Volkswagen wynosi przyjemność z jazdy na najwyższy poziom. Najwyższy priorytet nadal ma i zawsze będzie mieć bezpieczeństwo. Nawet najbardziej zaawansowane i inteligentne funkcje nie zwalniają kierowcy od zachowania ostrożności za kierownicą. IQ.Drive Travel Assist pomoże w niebezpiecznych sytuacjach – np. ostrzeże przed innym pojazdem znajdującym się w tzw. martwym polu. Cały czas jednak kierowca musi zachować skupienie na drodze i dłonie na kierownicy – tylko pod takim warunkiem nowy asystent wyręczy go z konieczności kontrolowania toru i prędkości jazdy.

Wizualizacja systemu IQ.Drive Travel Assist, Volkswagen ID.4 przed wjazdem do tunelu

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.