Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?
Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?
Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?
Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?

Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?

Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?

1+1, 2+1, 2+3 i więcej. Nieważne jaki masz plus. Dziś modele rodziny są tak różne jak różni są miłośnicy motoryzacji. Na wszystkie potrzeby i na każdy rozmiar znajdzie się odpowiednie auto.

Gdy w konfiguracji 1+1 pojawiają się kolejne liczby, przychodzi moment zmiany. Dzieci potrzebują przestrzeni. Mimo że same są małe, świat wokół nich musi urosnąć. Przestronny bagażnik ma obowiązek pomieścić łóżeczko turystyczne, wózek z gondolą i zapas pieluch. A z czasem spacerówkę, rowerek. Tylny rząd siedzeń powinien umożliwić zamontowanie co najmniej dwóch fotelików, a przydałyby się rolety przyciemniające oraz składane stoliki w oparciu foteli przednich – wszak kredki, kartki i napój trzeba gdzieś umieścić.

Z tego właśnie powodu prawdziwie rodzinne samochody różnią się od aut sportowych czy miejskich. Nie zmieniają się natomiast nowoczesne technologie, przyjemność z prowadzenia i bezpieczeństwo, które niezależnie od tego, czy podróżujesz z maluchami, czy sam, musi być na najwyższym poziomie.

Mały samochód rodzinny?

Golf Sportsvan

To, jakiej wielkości samochód powinieneś wybrać, zależy tylko od indywidualnych potrzeb oraz liczebności rodziny. Jeśli mieszkasz w mieście i co tydzień nie wybierasz się na działkę lub do „dziadków”, a model 2+1 uznajesz za idealny, nie musisz od razu celować w największe auta. Świetnym wyborem będzie Volkswagen Golf w wersji Variant lub Nowy Golf Sportsvan.

Golf uważany jest za wzór auta kompaktowego, idealnie wpasowującego się w miejską dżunglę, ale i doskonale radzącego sobie na drogach mniejszych miejscowości. Nowoczesne technologie takie jak system Park Assist wraz z możliwością automatycznego parkowania pomogą każdemu rodzicowi zająć najbardziej dogodne miejsce. Szeroka gama dopracowanych silników benzynowych oraz oszczędnych diesli pozwala wybrać najbardziej odpowiednia opcję. Największą zaletą Golfów Variant oraz Sportsvan są ich bagażniki – w pierwszym przypadku o pojemności aż 605 litrów, w drugim równie imponujących 590 litrów. Swojego wymarzonego Golfa możesz mieć już za ok. 72 620 zł.

Samochód rodzinny z dużym bagażnikiem

Passat Variant - bagażnik

Jeśli jednak lubisz samochody w większym rozmiarze lub potrzebujesz więcej miejsca z tyłu i w bagażniku, możesz zdecydować się na samochód segmentu D. Tu doskonałym wyborem będzie nowoczesny Volkswagen Passat Variant. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia możesz zamówić m.in. elektrycznie zasuwaną roletę tylnej szyby, sterowanie trzecią strefą klimatyzacji czy gniazdo 230 V. Dużą zaletą Passata jest także szeroka gama silników. Znaleźć można tu zarówno dynamiczne jednostki benzynowe, np. 2.0 TSI o mocy 280 KM, jak i oszczędne, nowoczesne diesle – chociażby 2.0 TDI 150 KM.

Samochód rodzinny 7-osobowy

Tiguan Allspace

Gdy posiadasz dużą rodzinę i zależy ci na wygodnym samochodzie rodzinnym, który pomieści wszystkich pasażerów, musisz postawić na rozmiar XL. Tu najlepiej sprawdzą się Tiguan AllspaceSharan lub Touran, czyli wygodne, 7-miejscowe auta. To typowe auta rodzinne, dopasowane do potrzeb dużych familii oraz tych, które wożą ze sobą wiele bagaży, często wyruszają w dalekie podróże i po prostu lubią komfort.

Zalety? Masa schowków umożliwiająca przewiezienie drobnych przedmiotów przydatnych w podróży. Możliwość wielorakiej konfiguracji tylnych siedzeń oraz bagażnika pozwalająca na bezproblemowe zapakowanie małych i wielkich bagaży. Elektryczne sterowane klapy bagażnika oraz system Easy Open (wystarczy ruch nogą, aby otworzyć pokrywę bagażnika) ułatwiające pakowanie nawet gdy wszystkie ręce są zajęte. Opcjonalne, elektrycznie rozsuwane drzwi (np. w Sharanie) zapewniające łatwe wsiadanie i wysiadanie małym oraz dużym pasażerom. Na życzenie możesz otrzymać te samochody z jednym lub dwoma zintegrowanymi fotelikami dziecięcymi. Dodatkowo Tiguan AllspaceSharan i Touran odznaczają się najwyższym stopniem bezpieczeństwa i niezawodnością.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen