Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?
Lifestyle

Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?

Lifestyle

Przestrzeń i bezpieczeństwo – jaki samochód dla rodziny?

1+1, 2+1, 2+3 i więcej. Nieważne jaki masz plus. Dziś modele rodziny są tak różne jak różni są miłośnicy motoryzacji. Na wszystkie potrzeby i na każdy rozmiar znajdzie się odpowiednie auto.

Gdy w konfiguracji 1+1 pojawiają się kolejne liczby, przychodzi moment zmiany. Dzieci potrzebują przestrzeni. Mimo że same są małe, świat wokół nich musi urosnąć. Przestronny bagażnik ma obowiązek pomieścić łóżeczko turystyczne, wózek z gondolą i zapas pieluch. A z czasem spacerówkę, rowerek. Tylny rząd siedzeń powinien umożliwić zamontowanie co najmniej dwóch fotelików, a przydałyby się rolety przyciemniające oraz składane stoliki w oparciu foteli przednich – wszak kredki, kartki i napój trzeba gdzieś umieścić.

Z tego właśnie powodu prawdziwie rodzinne samochody różnią się od aut sportowych czy miejskich. Nie zmieniają się natomiast nowoczesne technologie, przyjemność z prowadzenia i bezpieczeństwo, które niezależnie od tego, czy podróżujesz z maluchami, czy sam, musi być na najwyższym poziomie.

Mały samochód rodzinny?

Golf Sportsvan

To, jakiej wielkości samochód powinieneś wybrać, zależy tylko od indywidualnych potrzeb oraz liczebności rodziny. Jeśli mieszkasz w mieście i co tydzień nie wybierasz się na działkę lub do „dziadków”, a model 2+1 uznajesz za idealny, nie musisz od razu celować w największe auta. Świetnym wyborem będzie Volkswagen Golf w wersji Variant lub Nowy Golf SportsvanOpens an external link.

Golf uważany jest za wzór auta kompaktowego, idealnie wpasowującego się w miejską dżunglę, ale i doskonale radzącego sobie na drogach mniejszych miejscowości. Nowoczesne technologie takie jak system Park Assist wraz z możliwością automatycznego parkowania pomogą każdemu rodzicowi zająć najbardziej dogodne miejsce. Szeroka gama dopracowanych silników benzynowych oraz oszczędnych diesli pozwala wybrać najbardziej odpowiednia opcję. Największą zaletą Golfów Variant oraz SportsvanOpens an external link są ich bagażniki – w pierwszym przypadku o pojemności aż 605 litrów, w drugim równie imponujących 590 litrów. Swojego wymarzonego Golfa możesz mieć już za ok. 72 620 zł.

Samochód rodzinny z dużym bagażnikiem

Passat Variant - bagażnik

Jeśli jednak lubisz samochody w większym rozmiarze lub potrzebujesz więcej miejsca z tyłu i w bagażniku, możesz zdecydować się na samochód segmentu D. Tu doskonałym wyborem będzie nowoczesny Volkswagen Passat Variant. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia możesz zamówić m.in. elektrycznie zasuwaną roletę tylnej szyby, sterowanie trzecią strefą klimatyzacji czy gniazdo 230 V. Dużą zaletą Passata jest także szeroka gama silników. Znaleźć można tu zarówno dynamiczne jednostki benzynowe, np. 2.0 TSI o mocy 280 KM, jak i oszczędne, nowoczesne diesle – chociażby 2.0 TDI 150 KM.

Samochód rodzinny 7-osobowy

Tiguan Allspace

Gdy posiadasz dużą rodzinę i zależy ci na wygodnym samochodzie rodzinnym, który pomieści wszystkich pasażerów, musisz postawić na rozmiar XL. Tu najlepiej sprawdzą się Tiguan AllspaceSharan lub Touran, czyli wygodne, 7-miejscowe auta. To typowe auta rodzinne, dopasowane do potrzeb dużych familii oraz tych, które wożą ze sobą wiele bagaży, często wyruszają w dalekie podróże i po prostu lubią komfort.

Zalety? Masa schowków umożliwiająca przewiezienie drobnych przedmiotów przydatnych w podróży. Możliwość wielorakiej konfiguracji tylnych siedzeń oraz bagażnika pozwalająca na bezproblemowe zapakowanie małych i wielkich bagaży. Elektryczne sterowane klapy bagażnika oraz system Easy Open (wystarczy ruch nogą, aby otworzyć pokrywę bagażnika) ułatwiające pakowanie nawet gdy wszystkie ręce są zajęte. Opcjonalne, elektrycznie rozsuwane drzwi (np. w Sharanie) zapewniające łatwe wsiadanie i wysiadanie małym oraz dużym pasażerom. Na życzenie możesz otrzymać te samochody z jednym lub dwoma zintegrowanymi fotelikami dziecięcymi. Dodatkowo Tiguan AllspaceSharan i Touran odznaczają się najwyższym stopniem bezpieczeństwa i niezawodnością.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html