Rodzinne, sportowe czy luksusowe – jakie kombi wybrać?
Lifestyle

Rodzinne, sportowe czy luksusowe – jakie kombi wybrać?

Lifestyle

Rodzinne, sportowe czy luksusowe – jakie kombi wybrać?

Kombi to najbardziej uniwersalne nadwozie. Zapewnia przestronność wnętrza i dużą przestrzeń bagażową bez zatracania właściwości aerodynamicznych i atrakcyjnego wyglądu.

Wybór rodzaju nadwozia jest nie tylko kwestią estetyki. Wielu kierowców decyduje się na określoną bryłę mając z tyłu głowy potrzeby związane z wykorzystaniem samochodu. Dla kogo najlepszym wyborem będzie kombi (nazywane również combi)? Dla wszystkich tych, którzy na co dzień nie wożą ze sobą jedynie „powietrza” (nie bez powodu jednym z najczęściej wpisywanych w przeglądarki haseł jest: jakie kombi ma największy bagażnik?). Samochody typu kombi oferują bowiem dużą przestrzeń bagażową, zapewniają wygodę podróżowania oraz komfort związany z ilością przestrzeni – np. na nogi pasażerów tylnej kanapy. Do ich zalet należy też funkcjonalność. Duży bagażnik ze sporych rozmiarów pokrywą umożliwia włożenie dużych przedmiotów, a niski próg załadunkowy pozwala bezproblemowo spakować ciężkie bagaże.

Rodzinny ideał?

Rodzinny ideał?

Jakie cechy wyróżniają najlepsze kombi? To samochód niedrogi w eksploatacji, niezawodny, ekonomiczny i wygodny. Gdy zapadnie już decyzja o tym jak duże ma być auto i czy w grę wchodzi tanie nowe kombi czy jednak droższa wersja z wyposażeniem premium, warto wybierać z grona liderów segmentów w kwestii wielkości „kufra”. Idealnym kombi może okazać się Volkswagen Golf Variant. W podstawowej konfiguracji ten niezawodny i ekonomiczny model kosztuje 72 620 zł. 

Szeroka gama silnikowa pozwoli wybrać odpowiednią opcję zarówno dla kierowców zwracających uwagę na dynamiczną jazdę, jak i tych myślących o ekonomicznym przemieszczaniu się. Golf Variant jest jednym z liderów segmentu, jeśli chodzi o przestrzeń bagażową. Bagażnik mieści 605 l, natomiast po złożeniu tylnej kanapy, pojemność ta wzrasta ponad dwukrotnie – do 1620 l. Dodatkowo nowoczesny Golf wyposażony może zostać w cały szereg asystentów wspierających kierowcę oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa, m.in system PreCrash odpowiedzialny za domykanie szyb i szklanego dachu oraz wstępne napinanie pasów bezpieczeństwa w przypadku zagrożenia kolizją. Golf Variant to jednak nie tylko ergonomia i ekonomia. To również najlepsze sportowe kombi dla wszystkich miłośników mocniejszych wrażeń. Wersja R z 2-litrową, turbobenzynową jednostką o mocy 310 KM i napędem na cztery koła 4MOTION zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy – przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,8 sekundy.

O klasę wyżej?

O klasę wyżej?

Wybierając kombi można również celować w bogate wyposażenie, atrakcyjny wygląd oraz wygodę płynącą z użytkowania limuzyny z ogromnym bagażnikiem. W takim wypadku najlepszym wyborem okaże się z pewnością Volkswagen Passat Variant, doskonale sprawdzający się jako rodzinne kombi. W wersji Alltrack świetnie radzi sobie także poza utwardzonymi trasami. To efekt napędu na cztery koła, zawieszenia podwyższonego o 27,5 mm, osłon podwozia z przodu i z tyłu oraz dodatkowych, plastikowych elementów karoserii chroniących przed uszkodzeniami.

Passat Variant wygrywa z konkurencją m.in. ergonomią wnętrza oraz bogatym wyposażeniem. Każdy z pasażerów (również ci o wzroście powyżej 190 cm) znajdzie odpowiednio dużo miejsca na nogi, a właściwie wyprofilowany tunel środkowy oraz podłoga pojazdu pozwalają na wygodne ułożenie nóg w taki sposób, że nawet wielogodzinna podróż nie powoduje dyskomfortu. Wysokiej jakości wykończenie oraz cały szereg inteligentnych systemów – w tym nowoczesny infotainment oraz łączność z siecią za pośrednictwem zaszytej karty SIM – tylko uzupełniają idealną konfigurację. Kolejną z zalet Passata Varianta jest bagażnik o pojemności 650 l. Po rozłożeniu tylnej kanapy, zyskuje się dostęp do 1780 l przestrzeni bagażowej. W takiej konfiguracji Passat spokojnie przewiezie nawet pralkę, przy czym w wersji np. z 280-konnym silnikiem i napędem na cztery koła może zrobić to zdecydowanie szybciej niż znakomita większość firm kurierskich.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.