It’s T-Time!

It’s T-Time!

It’s T-Time!

Od T-Crossa po Touarega: przedstawiamy pięć SUV-ów Volkswagena i opisujemy ich charaktery.

Od lewej do prawej stoją: T-Cross, Tiguan Allspace, Touareg, Tiguan OFFROAD i T-Roc
Od lewej do prawej stoją: T-Cross, Tiguan Allspace, Touareg, Tiguan OFFROAD i T-Roc – pięć SUV-ów Volkswagena.

Rodzina SUV-ów Volkswagena nareszcie w komplecie. Od T-Crossa, T-Roca, Tiguana i Tiguana Allspace po Touarega prezentujemy jej wszystkich członków, wyjaśniamy czym się między sobą różnią i jakie mają zalety.

T-Cross – wyluzowany

T-Cross

Uniwersalny, praktyczny, miejski. T-Cross świętował swoją światową premierę w listopadzie 2018 roku. Pierwszy mały SUV Volkswagena ma nadwozie o długości 4,11 m, jest więc o 12 cm krótszy niż T-Roc. Dzięki oryginalnej stylistyce nie pomyli się go z żadnym innym autem. W oczy rzuca się zwłaszcza przednia część nadwozia – do dużej, szerokiej osłony chłodnicy dopasowano wloty powietrza znajdujące się w dolnej części zderzaka i będące jej stylistycznym odbiciem. Sama osłona chłodnicy łączy się z wąskimi i długimi reflektorami, co także nadaje autu charakterystycznego wyglądu.

Dwa przetłoczenia z boku nadwozia zbiegają się ze sobą tworząc kolejny charakterystyczny element jakim jest pas świateł zajmujący całą szerokość tylnej części karoserii, otoczony czarnym obramowaniem. Wiele kolorów lakieru oraz pakiety stylistyczne pozwalają na dopasowanie wyglądu auta do indywidualnych upodobań każdego posiadacza T-Crossa. Wnętrze auta można kształtować w różny sposób, stosownie do chwilowych potrzeb. Umożliwia to kanapa z tyłu, którą można przesuwać w zakresie 14 cm, raz zwiększając ilość miejsca na nogi dla pasażerów, a innym razem powiększając bagażnik. Można także złożyć oparcie kanapy zwiększając standardowy bagażnik o pojemności 385-455 litrów do 1.281 litrów. T-Cross jest wyposażany, do wyboru, w dwa mocne i oszczędne turbodoładowane benzynowe silniki.

Dzięki  seryjnym systemom asystującym (m.in. systemowi Front Assist monitorującemu przestrzeń przed autem z funkcjami rozpoznawania pieszych, hamowania awaryjnego w mieście i Lane Assist), które do tej pory były stosowane w samochodach wyższych klas, T-Cross należy do najbezpieczniejszych SUV-ów w swoim segmencie. Cztery wejścia USB oraz stacja indukcyjnego ładowania smartfonów zapewniają skuteczną łączność ze światem zewnętrznym oraz dostarczają zapasu energii. T-Crossa, dostępnego w trzech wersjach wyposażenia, można scharakteryzować jako samochód, który oferuje więcej niż zwykle auta w tej klasie, a mimo to nie jest droższy niż inne małe SUV-y.

T-Roc – odważny

T-Roc

Niepowtarzalny, pewny siebie, wyrazisty. T-Roc dołączył do rodziny SUV-ów Volkswagena w 2017 roku. Jego długość wynosi 4,23 m, auto jest więc trochę większe niż T-Cross, ale krótsze niż Tiguan. Ten nieco bardziej masywny model czuje się doskonale nie tylko na ulicach miast. Za sprawą napędu na cztery koła 4MOTION dostępnego w ramach wyposażenia dodatkowego, SUV-em tym można się wybrać także poza utwardzone drogi. Niezbędną moc zapewniają wydajne turbodoładowane silniki benzynowe i Diesla. O niepowtarzalnym wyglądzie T-Roca decydują jego sportowa sylwetka przypominająca samochody typu coupé oraz offroadowe elementy stylistyczne. Autu można nadać indywidualny wygląd np. zamawiając dwukolorowe nadwozie (odrębny lakier mają dach, przednie słupki dachowe i obudowy lusterek zewnętrznych). Do wyboru jest łącznie dziesięć kolorów nadwozia oraz liczne barwne elementy wystroju wnętrza.

Pięciomiejscowy T-Roc ma bagażnik większy niż T-Cross – jego standardowa pojemność wynosi 445 litrów, a po złożeniu dzielonego oparcia tylnej kanapy wzrasta do 1.290 litrów. Kompaktowy SUV Volkswagena jest wyposażony w liczne cyfrowe urządzenia oraz seryjne systemy asystujące, przez co staje się atrakcyjny dla różnych grup klientów. Także T-Roc jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia, a towarzyszące mu motto brzmi: mieć niepowtarzalny, sportowy wygląd i od razu spodobać się kierowcy.

Tiguan – wszechstronny

Tiguan

Komfortowy, mocny i solidny. Od chwili rynkowego debiutu w 2007 roku Tiguan zajmuje czołowe miejsce wśród SUV-ów klasy kompaktowej i należy do najpopularniejszych modeli Volkswagena. Współczesna, druga generacja tego auta jest dostępna w sportowej wersji R-Line, jako klasyczny model drogowy oraz w wersji Offroad, stworzonej z myślą o wykorzystaniu w terenie.

Cieszący się wielkim uznaniem kompaktowy SUV wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi i ma nowoczesne systemy asystujące oraz poprawiające komfort. Różne wersje wyposażenia umożliwiają korzystanie z niego w terenie i w mieście. I tak, na przykład, w wersjach z opcjonalnym napędem na cztery koła dostępny jest system „4MOTION Active Control”. Steruje się nim przy pomocy pokrętła, które w prosty sposób pozwala dopasować działanie układu napędowego na cztery koła do panujących warunków (tryby „Onroad”, „Offroad”, „Snow” i „Offroad Individual”). Ponadto, Tiguan bez problemu może pociągnąć przyczepę o masie do 2,5 tony.

Pojemność bagażnika wynosi od 615 do 1.655 litrów; dzięki przesuwanej kanapie z regulowanym oparciem pasażerom nie zabraknie miejsca na nogi ani na bagaż. Wąskie reflektory, charakterystyczne wcięcie wysoko z boku nadwozia oraz proporcje auta sprawiają, że Tiguan wygląda jednocześnie solidnie i dynamicznie. Samochód jest dostępny w trzech wersjach wyposażeniowych, a lista dostępnych dodatków okazuje się długa i zawiera m.in. panoramiczny dach czy diodowe reflektory i tylne lampy. Tiguan nie zamierza jednak pełnić jedynie roli klasycznego rodzinnego SUV-a – to przestronny, praktyczny i wszechstronny pojazd o szerokim przeznaczeniu, odznaczający się wysoką jakością wykonania, nowoczesnym wyposażeniem i ponadprzeciętnym komfortem.

Tiguan Allspace – do wyboru 5- lub 7-miejscowy

Tiguan Allspace

Długi, szeroki, duży i z możliwością różnego kształtowania wnętrza. W porównaniu z klasycznym Tiguanem model Allspace zapewnia jeszcze więcej miejsca. Większy rozstaw osi wynoszący 2,79 m sprawia, że Tiguan Allspace należy do najobszerniejszych SUV-ów; ma nadwozie o około 20 cm dłuższe niż jego klasyczny brat. W wersji pięciomiejscowej pojemność jego bagażnika wynosi 760 litrów, a gdy złożyć kanapę z tyłu (przesuwaną w zakresie 18 cm) wzrasta do 1.920 litrów. Te cechy powodują, że Tiguan Allspace jest doskonałym samochodem rodzinnym, zwłaszcza jeśli wybierze się wersję z miejscami dla siedmiu pasażerów. Taki model pod względem rozmiarów plasuje się między zwykłym Tiguanem a Touaregiem. W wypadku Tiguana Allspace klienci także mogą wybierać spośród mocnych diesli i silników benzynowych; niektóre z nich występują w połączeniu z napędem na cztery koła 4MOTION. Również ten SUV Volkswagena, oprócz bogatego seryjnego wyposażenia, ma wiele opcjonalnych systemów asystujących i urządzeń cyfrowych; także on jest dostępny w trzech wersjach wyposażeniowych. Tiguan Allspace to przestronny rodzinny SUV, który wysokiej jakości materiały oraz nowoczesną stylistykę łączy z funkcjonalnością i możliwością dopasowania wnętrza do indywidualnych potrzeb.

Touareg – multitalent

Touareg

Niepowtarzalny, mocny i wytrzymały. Nowy Touareg to flagowy model w rodzinie SUV-ów Volkswagena, wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia techniczne. Mocne turbodiesle i seryjny napęd na cztery koła 4MOTION świadczą o prestiżowym charakterze tego wszechstronnego auta. Pozwalają mu też bez problemu pokonywać bezdroża. Masywny przód nadwozia z niemal pionową osłoną chłodnicy i długa maską silnika, a także szerokie lampy z tyłu dodają Touaregowi – modelowi o długości 4,88 m i szerokości 1,98 m – zarówno stylowej elegancji, jak i sportowej dynamiki.

Touareg to model z gatunku high-tech – można go wyposażyć w różne systemy multimedialne i asystujące, w tzw. Innovision Cockpit – cyfrowe urządzenia pozbawione tradycyjnych włączników i obsługiwane intuicyjnie przy pomocy ekranu dotykowego, a także w matrycowe LED-owe reflektory. Touareg ma również bogate wyposażenie z zakresu komfortu, przez co staje się wygodnym autem na dalekie trasy dla tych wszystkich, którzy potrzebują pojazdu przestronnego i wygodnego. Nie brakuje w nim niczego – od panoramicznego dachu, przez stylowe oświetlenie kabiny po komfortowe fotele z funkcją masażu. Touareg jest SUV-em wyższej klasy, w którym szczególny nacisk położono na najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, wygodę pasażerów oraz na luksusowy wystrój. I który ma wszystkie zalety funkcjonalnego, praktycznego i sportowego SUV-a.

SUV-y klasy mini, kompaktowe czy klasy wyższej – do 2025 roku co drugi model Volkswagena ma być samochodem z segment SUV. W 2020 roku na rynku pojawi się pierwszy elektryczny model Volkswagena należący do tej klasy aut – ID. CROZZ.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 5000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.