Otwarta, łącząca, dostępna: marka Volkswagen zachęca do dialogu podczas targów IAA Mobility

Otwarta, łącząca, dostępna: marka Volkswagen zachęca do dialogu podczas targów IAA Mobility

04.09.2023
  • mobilność dla wszystkich: Volkswagen prezentuje szerokie portfolio aktualnych i przyszłościowych modeli na monachijskim Odeonsplatz
  • marka zademonstruje jej zaangażowanie w tworzenie wspólnej, różnorodnej przyszłości pod hasłem #OneFuture
  • program rozrywkowy od 5 do 10 września: bezpłatny wstęp, dyskusje panelowe, koncerty

Marka Volkswagen podczas targów IAA Mobility w Monachium zaprezentuje swoją nową twarz: dzięki skoncentrowanemu na dialogu i pozbawionemu barier projektowi, miejska platforma Volkswagena w Monachium będzie zorganizowana pod hasłem #OneFuture. Przy jego pomocy Volkswagen wyraża zaangażowanie marki m.in. w odpowiedzialność korporacyjną. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć wiele modeli, część po raz pierwszy. Zostanie zaprezentowany nowy samochód koncepcyjny oraz całkowicie elektryczne pojazdy ID.4, ID.5 i ID.7. Nie zabraknie także pojazdów napędzanych wydajnymi silnikami spalinowymi i hybryd plug-in o dużym zasięgu, takich jak nowy Passat Variant i kolejna generacja Tiguana. Dialog marki z klientami jest dla niej bardzo ważny. W Open Space Volkswagena odbędą się koncerty, będą poruszane kwestie produktowe, społeczne i związane z mobilnością.

„Każdy człowiek ma swoje możliwości, potrzeby i wizje. Ale mimo różnic wciąż coś nas łączy: przyszłość. Od nas zależy, jak ona będzie wyglądać. To główne przesłanie Volkswagena podczas IAA Mobility. Podsumowaliśmy je pod hashtagiem #OneFuture” – powiedziała Imelda Labbe, członek zarządu marki Volkswagen, odpowiedzialna za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażną.

Komunikatywny, integracyjny i pozbawiony barier – projekt Open Space Volkswagena odzwierciedla przystępny charakter marki. Nowa koncepcja stoiska z pewnością rozbudzi ciekawość odwiedzających, zainspiruje i zachęci do rozmów. Ażurowe pawilony zapewniają widoczność ze wszystkich stron, a drewno i szkło tworzą przyjazną atmosferę i mogą być ponownie wykorzystane do innych celów po zakończeniu wystawy.

Platforma została zbudowana w taki sposób, by nie było w niej żadnych barier. Zadbano o system dotykowych pasków prowadzących, są także windy i rampy, przystosowane do wózków inwalidzkich. Personel posługuje się językiem migowym, przy każdym z pojazdów znajduje się kod QR, odwiedzający mogą za jego pomocą wyświetlić informacje o samochodzie napisane prostym językiem. Same eksponaty są prezentowane w taki sposób, by dostęp do nich był możliwie łatwy. Na przykład materiały użyte do wykończenia wnętrz samochodów zostały zintegrowane ze stoiskiem w taki sposób, aby odwiedzający mogli ich dotknąć i poczuć ich fakturę. Open Space Volkswagena został zaprojektowany w porozumieniu z Niemiecką Federacją Niewidomych, społecznością osób z upośledzeniem słuchu oraz niepełnosprawnymi pracownikami Volkswagena.

„Open Space symbolizuje zaangażowanie Volkswagena w różnorodność i integrację” – powiedziała Imelda Labbe, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. „W końcu nazwa naszej marki obejmuje wszystkich ludzi. Dlatego jesteśmy zaangażowani w usuwanie barier, aby rozpocząć dialog z jak największą liczbą osób. Tylko w ten sposób możemy poznać preferencje naszych klientów i ich doświadczenia z użytkowania” – dodała Labbe.
Open Space Volkswagena w Monachium będzie dostępny w dniach 5-10 września, ale nie ma być jedynie miejscem prezentacji pojazdów i technologii firmy. Posłuży również jako scena dla szerokiej gamy wydarzeń:
Podczas panelu #OneFuture Talks eksperci i goście Volkswagena będą dyskutować na tematy istotne społecznie. Jedna z sesji skupi się na tym, w jaki sposób sztuczna inteligencja zmienia nasze życie i jak można wprowadzić w życie odpowiedzialność społeczną.

W ramach programu odbędą się także cztery koncerty z udziałem Iana Hoopera, Lauraine i Toma Dibba. Po koncertach fani będą mogli sfotografować się z artystami i zdobyć ich autografy.

W ramach panelu Volkswagen z bliska” organizowanego przez zespół Volkswagen Talent Marketing, pracownicy firmy podzielą się spostrzeżeniami na temat swojej pracy. Będą również udzielać odwiedzającym informacji na temat możliwości zatrudnienia u największego europejskiego producenta samochodów.

Eksperci Volkswagena zaprezentują najważniejsze cechy pojazdów prezentowanych na scenie i podzielą się szczegółami na temat faz projektowania i rozwoju pojazdów. Odwiedzający będą mieli również okazję zajrzeć przez ramię projektantowi Volkswagena podczas jego pracy.

ID. Drivers' Club Talk będzie panelem dyskusyjnym z udziałem gości, którzy zagłębią się w szereg zagadnień związanych z elektromobilnością i rodziną ID. Ta społeczność kierowców ID. już miała swój wkład w rozwój modeli ID.

„Mój moment z Volkswagenem” to część przeznaczona dla miłośników motoryzacji. Ludzie będą tu opowiadać o swoich podróżach i życiu z samochodami. Z wykorzystaniem zdjęć i filmów opiszą niezapomniane historie, przygody i szczególnie emocjonujące chwile.

Platforma Open Space Volkswagena w Monachium będzie otwarta od wtorku, 5 września do niedzieli, 10 września. Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program można znaleźć na stronie: http://www.volkswagen/de/iaaOpens an external link.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego