Zapowiedź nowego ID.7 GTX: limuzyna o większej mocy i z napędem na wszystkie koła

Zapowiedź nowego ID.7 GTX: limuzyna o większej mocy i z napędem na wszystkie koła

Zapowiedź nowego ID.7 GTX: limuzyna o większej mocy i z napędem na wszystkie koła

11.05.2023
  • światowa premiera mocniejszej odmiany najnowszego modelu elektrycznego Volkswagena odbędzie się we wrześniu na targach IAA Mobility w Monachium
  • po ID.4 i ID.5, ID.7 jest trzecim modelem, który nosi oznaczenie GTX
  • GTX w gamie Volkswagena oznacza samochód elektryczny o sportowym charakterze

Niedawno Volkswagen zaprezentował nowy model ID.7 – swoją pierwszą, w pełni elektryczną limuzynę. Pod koniec lata odbędzie się światowa premiera ID.7 w odmianie GTX, najbardziej dynamicznego wariantu modelu. Wyposażony w dwusilnikowy układ napędowy z napędem na wszystkie koła najnowszej generacji, ID. 7 GTX posiadać będzie liczne wyróżniające elementy stylistyczne. Ta zaprojektowana z myślą o dalekich podróżach limuzyna staje się także samochodem o sportowym zacięciu. Nowy model zostanie zaprezentowany podczas targów IAA Mobility w Monachium (5-10 września 2023).

Czarny i czerwony – kolory GTX. We wnętrzu najmocniejszej odmiany modelu ID.7 znajdziemy charakterystyczne dla wersji GTX czerwone, kontrastowe przeszycia na fotelach, desce rozdzielczej i drzwiach. Z kolei z zewnątrz łatwo zauważyć błyszczące, czarne elementy, typowe dla Volkswagenów ID. GTX. W tej odmianie dach jest zawsze lakierowany na czarno, co w połączeniu z przyciemnionymi szybami sprawia, że auto wygląda elegancko i atrakcyjnie.

GTX – ważna jest przyjemność z jazdy. Podobnie jak w poprzednich modelach z oznaczeniem GTX – ID.4 i ID.5 – dwusilnikowym napędem na wszystkie koła ID.7 GTX zajmuje się inteligentny system sterowania. Opracowane specjalnie do tych modeli oprogramowanie Volkswagena ma na celu osiągnięcie optymalnej wydajności jak najlepszych osiągów i właściwości jezdnych. Jednak nie tylko napęd, lecz także układy: hamulcowy, kierowniczy i zawieszenia są obsługiwane przez system sterowania w sposób dopasowany do wybranego profilu jazdy. Układ jezdny i kierowniczy został udoskonalony w porównaniu z innymi modelami, zbudowanymi na platformie MEB i dzięki możliwości wyboru profilu jazdy umożliwia dostosowanie ustawień do upodobań kierowcy w szerokim zakresie pomiędzy komfortem a sportowym charakterem. ID.7 GTX podkreśla tym samym swoją pozycję flagowego modelu rodziny ID.

GTX – recepta na sukces. Usportowione modele linii GTX są od dwóch lat w ofercie Volkswagena. Te samochody łączą w sobie zrównoważony rozwój elektrycznego auta i sportowy charakter. Dynamiczny design dodatkowo podkreśla szczególny charakter modeli GTX i pozwala łatwo je rozpoznać.