Pierwsze spojrzenie na ID.7: kolejny odcinek podcastu „Elektrycznie Tematyczni”

Pierwsze spojrzenie na ID.7: kolejny odcinek podcastu „Elektrycznie Tematyczni”

Pierwsze spojrzenie na ID.7: kolejny odcinek podcastu „Elektrycznie Tematyczni”

20.06.2023
  • Paweł Pilarczyk rozmawia w najnowszym odcinku podcastu „Elektrycznie Tematyczni” z Dawidem Kwaśniakiem, koordynatorem ds. elektromobilności w marce Volkswagen m.in. o tym:
  • jakie nowe rozwiązania pojawiły się w modelu ID.7 i co sprawia, że najnowszy model rodziny ID. ma tak duży zasięg?
  • ile prawdy jest w stwierdzeniu, że ID.7 to „elektryczny Passat”?

W pięćdziesiątym trzecim odcinku podcastu „Elektrycznie Tematyczni” Paweł Pilarczyk rozmawia o najnowszym modelu elektrycznego Volkswagena z rodziny ID. – modelu ID.7. Gościem jest Dawid Kwaśniak, koordynator ds. elektromobilności w marce Volkswagen.

Rodzina elektrycznych Volkswagenów, oznaczona symbolem ID, zyskała właśnie nowego członka. Po modelach takich jak ID.3, ID.4, ID.5, ID.6 (oferowany wyłącznie w Chinach) oraz ID. Buzz, światło dzienne ujrzał ID.7 – największy i najbardziej innowacyjny samochód elektryczny marki. Choć w sprzedaży pojawi się dopiero pod koniec roku, Paweł Pilarczyk już teraz miał okazję zobaczyć go z bliska i poznać wyróżniające go aspekty. Tuż po premierze wiele osób nazwało model ID.7 „elektryczną odmianą Passata lub Arteona”. Czy to prawda? Bynajmniej! ID.7 jest niezależnym modelem skonstruowanym na zupełnie innej płycie podłogowej, a rozmiarami przewyższa swoich spalinowych braci. Jako najbardziej reprezentacyjny model z gamy ID, wyróżnia się jednak nie tylko wielkością, ale wieloma innowacjami technologicznymi.

Największą z nich jest zwiększony zasięg. Dzięki dodatkowemu modułowi, zwiększającemu standardową pojemność 77 kWh do opcjonalnych 86 kWh, odmiana z większą baterią, według prognoz WLTP, na jednym ładowaniu przejechać będzie mogła nawet do 700 km. Pomocny w tym okazuje się również współczynnik oporu powietrze modelu ID.7 – najniższy wśród całej gamy Volkswagena. Nowości pojawiły się także we wnętrzu. Oprócz ogromnej przestrzeni, szczególnie na tylnej kanapie, centralnym punktem samochodu jest teraz ogromny wyświetlacz z zupełnie nowym systemem multimedialnym. Zmieniła się również cyfrowa tablica wskaźników, która pokazuje kierowcy jedynie niezbędne informacje. Całości dopełnia ogromny, panoramiczny dach z funkcją błyskawicznego zaciemnienia.

Jakie jeszcze nowości kryje w sobie Volkswagen ID.7? Dlaczego zastosowany w nim wyświetlacz head-up jest niezwykły? I czy nowy ID.7 wymasuje kierowcy plecy po ciężkim dniu?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym odcinku naszego podcastu „Elektrycznie Tematyczni”. Zapraszamy do słuchania, oglądania i subskrybowania!

Swoje pytania oraz sugestie możecie wysyłać na adres: kontakt@insightoutlab.comOpens a mail link

Partnerzy podcastu: marka Volkswagen i InsightOut Lab.

Najnowszy i wcześniejsze odcinki podcastu można znaleźć tutaj: https://youtu.be/ZG6UHDbU5LsOpens an external link