Bezkompromisowy Volkswagen Golf R Hurricane podczas Ultrace 2023 we Wrocławiu

Bezkompromisowy Volkswagen Golf R Hurricane podczas Ultrace 2023 we Wrocławiu

Bezkompromisowy Volkswagen Golf R Hurricane podczas Ultrace 2023 we Wrocławiu

07.06.2023
  • Ultrace to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego można zobaczyć ponad 1000 wyjątkowych samochodów
  • Volkswagen zaprezentuje podczas imprezy wyjątkową wersję Golfa R – Hurricane, z silnikiem 2.0 TSI o mocy 526 KM
  • tegoroczna edycja Ultrace odbędzie się w Tarczyński Arena we Wrocławiu w dniach 10-11 czerwca

Prezentowany podczas Ultrace 2023 Volkswagen Golf R Hurricane to wyjątkowa odmiana najmocniejszej produkowanej seryjnie wersji kompaktowego auta marki z Wolfsburga. Auto jest dziełem praktykantów Volkswagen Group Retail Germany i wyróżnia się nie tylko kolorem lakieru czy zestawem spoilerów. Usunięto tylną kanapę, a w jej miejscu zamontowano klatkę bezpieczeństwa. Zmiany objęły także silnik – zamiast 320 KM, jak w seryjnie produkowanym Golfie R, pod maską wyjątkowego egzemplarza znajdziemy monstrum o mocy 526 KM!

Producent nie podaje prędkości maksymalnej wykonanego w jednym egzemplarzu ultramocnego Golfa R, wiadomo jednak, że przekracza ona 300 km/h. Auto ma więc wszystko, by znaleźć się w gronie wyjątkowych aut, prezentowanych podczas Ultrace 2023.

Ultrace to niezwykłe wydarzenie motoryzacyjne. Specjalnie na tę imprezę przyjeżdżają do Polski setki starannie wyselekcjonowanych samochodów z całej Europy. Na każdą z edycji Ultrace napływa kilkanaście tysięcy zgłoszeń właścicieli wyjątkowych aut. W wyniku selekcji wybranych zostaje 1000 samochodów, które będzie można obejrzeć w dniach 10-11 czerwca w Tarczyński Arena we Wrocławiu.

Golf R Hurricane został opracowany przez praktykantów Volkswagen Group Retail Germany we współpracy ze specjalistami z Volkswagen R oraz kierowcą wyścigowym, Bennym Leuchterem, a także znanym influencerem, Rickiem RD48. Nazwa Hurricane nie została wybrana przypadkowo – to m.in. nawiązanie do Lamborghini Huracan, a także innych „wietrznych” modeli marek Grupy Volkswagen, m.in. takich jak Scirocco, Passat czy Bora.

Z zewnątrz Golf R Hurricane wyróżnia się zielonym lakierem Eifel Green z czarną grafiką i wstawkami z włókna węglowego. Standardowe nadwozie Golfa R zostało zmodyfikowane poprzez poszerzenie przednich i tylnych błotników oraz dodanie kilku paneli nadwozia wykonanych z włókna węglowego: maski, dachu, tylnego spojlera i tylnej klapy. O odpowiednie brzmienie dba układ wydechowy firmy Akrapovic.

Poza wyjątkowymi samochodami podczas Ultrace będzie można zobaczyć pokazy driftingu w wykonaniu najlepszych kierowców, zorganizowane będą strefy specjalne i mnóstwo innych atrakcji. Z pewnością emocji nie zabraknie.