Z okazji premiery elektrycznego modelu ID. Buzz Volkswagen łączy siły z serialem „Obi-Wan Kenobi”

Z okazji premiery elektrycznego modelu ID. Buzz Volkswagen łączy siły z serialem „Obi-Wan Kenobi”

Z okazji premiery elektrycznego modelu ID. Buzz Volkswagen łączy siły z serialem „Obi-Wan Kenobi”

23 maja 2022
  • Volkswagen ogłasza początek współpracy z oryginalnym serialem ze świata Gwiezdnych Wojen – „Obi-Wan Kenobi”
  • członek zarządu Volkswagena, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, Klaus Zellmer: „W ramach tej współpracy łączymy dwie silne, globalne marki”
  • grający główną rolę Ewan McGregor został ambasadorem marki Volkswagen
  • materiał video powstał we współpracy z Lucasfilm i Industrial Light & Magic

Volkswagen chce wywoływać silne emocje i przyspiesza swoją globalną strategię elektryfikacji. Marka równolegle z uruchomieniem przedsprzedaży nowego modelu ID. Buzz rozpoczyna współpracę z „Obi-Wanem Kenobim” – nowym, serialem oryginalnym ze świata Gwiezdnych Wojen, który w Polsce pojawi się w Disney+ 14 czerwca. Kampania rozpoczyna się od filmu reklamowego, przygotowanego we współpracy z Lucasfilm i Industrial Light & Magic. W rolach głównych znajdą się ID. Buzz i znane postaci z Gwiezdnych Wojen, a także Ewan McGregor, tytułowy Obi-Wan Kenobi, który będzie również ambasadorem marki Volkswagen.

„Dzięki tej współpracy łączymy dwie silne, globalne marki oraz pokolenia fanów, którzy dorastali wraz z ich ikonami. Jesteśmy podekscytowani tą wyjątkową, kreatywną współpracą. Ewan McGregor idealnie do nas pasuje jako zagorzały fan Volkswagena od dzieciństwa, użytkownik i kolekcjoner samochodów tej marki. Jego zaangażowanie nie tylko zwiększy świadomość naszej marki, lecz także doda autentyczności naszym przekazom. Witam Ewana jako naszego najnowszego ambasadora marki, ponieważ doskonale łączy naszą fascynującą przeszłość z naszym dążeniem do neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości” – powiedział Klaus Zellmer, członek zarządu Volkswagena ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej.

Porozumienie, które przyciągnie uwagę całego świata
Oczekiwania związane z serialem „Obi-Wan Kenobi” są ogromne, ponieważ fani na całym świecie czekają na powrót legendarnego mistrza Jedi. Takie same emocje odczuwają entuzjaści Volkswagena w związku z premierą modelu ID. Buzz, który garściami czerpie z prawdziwej ikony motoryzacji – Volkswagena Bulli.

„Dzięki połączeniu sił będziemy mieli możliwość dotarcia do nowych grup docelowych w zakresie elektromobilności, innowacji i cyfryzacji. W związku z tym jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością współpracy z jednymi z najlepszych zespołów kreatywnych w branży filmowej” – powiedział Klaus Zellmer. Współpraca rozpoczyna się od nietypowego spotu reklamowego, zrealizowanego we współpracy z Lucasfilm i Industrial Light & Magic (ILM) z wykorzystaniem ich wiodącego w branży rozwiązania do wirtualnej produkcji.

„Ta innowacyjna kampania oraz spektakularne kreacje wyprodukowane przez Lucasfilm i ILM to doskonały sposób na uświetnienie premiery ‘Obi-Wana Kenobi’ w Disney+” – powiedziała Lylle Breier, odpowiedzialna w Walt Disney Studios za globalną współpracę marketingową. „Nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z fanami na całym świecie” – dodała.

Kampania 360, nad którą pracowali Scholz & Friends oraz Markenfilm, będzie prowadzona na wielu rynkach i obejmie niestandardowe treści w telewizji i internecie, a także na billboardach i w mediach społecznościowych. W jej ramach projektanci Volkswagena i Lucasfilm wspólnie stworzyli dwa ID. „Star Wars Edition” Buzz, które zostaną zaprezentowane pod koniec maja na Star Wars Celebration w Anaheim w Kalifornii – największej imprezie dla fanów Gwiezdnych Wojen na świecie.

Spot można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/Xrxrygxn2cI

Nowy ambasador marki – Ewan McGregor
Ewan McGregor, który ponownie wcieli się w rolę Obi-Wana Kenobi, zostanie również ambasadorem marki Volkswagen. Ewan jest entuzjastą Volkswagena, ma własną kolekcję zabytkowych samochodów: „Jestem entuzjastą Volkswagena przez całe moje życie. Pierwszego Volkswagena kupiłem w wieku 16 lat. I od tamtej pory je kolekcjonuję” – mówi aktor. Ewan McGregor uczestniczył także w światowej premierze filmu ID. Buzz w marcu: „ID. Buzz naprawdę ma charakter. To niezwykłe jak na nowy samochód i wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Myślę, że to naprawdę radosny samochód” – dodał nowy ambasador Volkswagena.

Kolejny kluczowy element nowego pozycjonowania marki
Od 2016 roku marka Volkswagen przechodzi transformację. W jej ramach wprowadzono nową identyfikację wizualną, zmieniła się także stylistyka, a marka zaczęła koncentrować się na elektromobilności. Volkswagen podejmuje również nowe działania w komunikacji marketingowej – m.in. angażuje się w piłkę nożną czy amerykański festiwal South by Southwest w marcu 2022 roku.

O Disney+
Disney+ to usługa streamingowa, będąca domem dla filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen, National Geographic oraz wielu innych. Na wybranych rynkach zawiera także ogólnorozrywkowe treści w ramach marki Star. Disney+, jako flagowa usługa streamingowa The Walt Disney Company, jest częścią Disney Media & Entertainment Distribution. Usługa oferuje kolekcję oryginalnych treści oferowanych na wyłączność, w tym filmów pełnometrażowych, dokumentów, serii animowanych i live-action oraz pozycji krótkometrażowych. Oprócz dostępu do niepowtarzalnego zbioru telewizyjnej i filmowej rozrywki Disneya, Disney+ jest także domem najnowszych produkcji The Walt Disney Studios. A dzięki marce Star, oferuje także dostęp do tytułów 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight i innych. Więcej informacji na disneyplus.com.


O serialu Obi-Wan Kenobi
„Obi-Wan Kenobi” to nowy serial oryginalny Disney+ wyprodukowany przez Lucasfilm, który zadebiutuje na Disney+ w Polsce 14 czerwca. i będzie dostępny wyłącznie na tej platformie. W serialu wystąpi Ewan McGregor, który ponownie wcieli się w legendarnego mistrza Jedi. Historia rozpoczyna się 10 lat po dramatycznych wydarzeniach z filmu „Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów”, kiedy to Obi-Wan Kenobi stanął w obliczu największej porażki – upadku swojego najlepszego przyjaciela i ucznia Jedi, Anakina Skywalkera, który przeszedł na ciemną stronę jako zły Lord Sithów Darth Vader. W serialu powraca również Hayden Christensen w roli Dartha Vadera. Do obsady dołączają Moses Ingram, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O'Shea Jackson Jr, Sung Kang, Simone Kessell i Benny Safdie. Reżyserką serialu „Obi-Wan Kenobi” jest Deborah Chow, a producentami Kathleen Kennedy, Michelle Rejwan, Chow, Ewan McGregor i Joby Harold.

O Lucasfilm Ltd.
Lucasfilm Ltd. to spółka należąca do The Walt Disney Company, która jest światowym liderem w dziedzinie filmu, telewizji i rozrywki cyfrowej. Oprócz produkcji filmów fabularnych i seriali, oferta firmy obejmuje najnowocześniejsze efekty wizualne i postprodukcję dźwięku, animację cyfrową oraz zarządzanie globalnymi działaniami merchandisingowymi dla swoich produkcji, w tym legendarnych marek Star Wars i Indiana Jones. Siedziba Lucasfilm Ltd. znajduje się w północnej Kalifornii.
Lucasfilm, logo Lucasfilm, Star Wars i powiązane z nimi materiały są znakami towarowymi i/lub prawami autorskimi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, należącymi do Lucasfilm Ltd. i/lub jej spółek zależnych. © & TM 2022 Lucasfilm Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.