Volkswagen zaprezentował dwa specjalne egzemplarze ID. Buzza podczas imprezy Star Wars Celebration

Volkswagen zaprezentował dwa specjalne egzemplarze ID. Buzza podczas imprezy Star Wars Celebration

Volkswagen zaprezentował dwa specjalne egzemplarze ID. Buzza podczas imprezy Star Wars Celebration

30.05.2022
 • dwa unikatowe egzemplarze ID. Buzza „Obi-Wan Kenobi”, inspirowane serialem o tym tytule zostały zaprezentowane podczas corocznej imprezy dla fanów Gwiezdnych Wojen
 • Star Wars Celebration w Anaheim w Kalifornii
 • ID. Buzz ‘Light Side Edition’ i ‘Dark Side Edition’ zostały zaprezentowane na czerwonym dywanie podczas premiery serialu „Obi-Wan Kenobi”
 • samochody są efektem współpracy projektantów Volkswagena i firmy Lucasfilm

Dwa specjalne egzemplarze Volkswagena ID. Buzz „Obi-Wan Kenobi” były częścią tegorocznej edycji imprezy dla fanów Gwiezdnych Wojen – Star Wars Celebration w Anaheim w Kalifornii. Samochody stanowią element współpracy między marką z Wolfsburga a producentami nowego serialu „Obi-Wan Kenobi”, który można oglądać od 27 maja w serwisie streamingowym Disney+.

Pokazowe egzemplarze, ID. Buzz ‘Light Side Edition’ i ID. Buzz ‘Dark Side Edition’, reprezentują jasną i ciemną stronę mocy, a ich nietypowa stylizacja z pewnością spodoba się fanom Gwiezdnych Wojen. Oba samochody były obecne podczas premiery serialu, a towarzyszył im ambasador Volkswagena i odtwórca tytułowej roli – Ewan McGregor.

Volkswagen i Lucasfilm łączą siły
Wykorzystując specjalną folię projektanci stworzyli niepowtarzalne stylizacje, które odzwierciedlają dwie strony mocy, czerpiąc inspirację z Obi-Wana Kenobi i Dartha Vadera, dwóch ikon nadchodzącego serialu. Lucasfilm i Volkswagen ściśle współpracowali przy tym specjalnym projekcie.
„Możliwość połączenia Volkswagena z Obi-Wanem Kenobi była dla mnie dużą przyjemnością. Motywy dobra i zła, światła i ciemności to pojęcia, których raczej nie stosujemy w samochodach. Stworzenie dwóch wyjątkowych egzemplarzy ID. Buzza to wyjątkowa okazja, aby samochody stały się graficznym odzwierciedleniem dwóch kultowych postaci” – mówi Doug Chaing, wiceprezes i dyrektor kreatywny Lucasfilm.
„W ścisłej współpracy z Lucasfilm połączyliśmy ponadczasowy i funkcjonalny design ID. Buzza ze światem Obi-Wana Kenobi” – wyjaśnia szef designu Volkswagena Jozef Kaban. Ta filozofia jest widoczna również w znaczkach ID. Buzz, które zostały stworzone przy pomocy klasycznej czcionki „Aurebesh” z Gwiezdnych Wojen. Inne napisy inspirowane serią znajdują się na błotnikach.

ID. Buzz ‘Light Side Edition’
Ten egzemplarz bazuje na osobowej wersji ID. Buzza. Dolna część nadwozia jest beżowa, co nawiązuje do koloru tuniki Obi-Wana Kenobi. Z kolei chrom w górnej części nawiązuje do statków kosmicznych i droidów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Z boku znajduje się niebieski pas, który łączy się z listwą między reflektorami, co symbolizuje niebieski miecz świetlny Obi-Wana. Szyby mają także niebieski odcień, a całości dopełnia podświetlenie podwozia, oczywiście w tym samym kolorze. Na szybach bocznych i felgach można znaleźć logo Sojuszu Rebeliantów. 21-calowe felgi zostały specjalnie zaprojektowane do tego wyjątkowego auta.

ID. Buzz ‘Dark Side Edition’
Do stworzenia tego pokazowego egzemplarza posłużyła dostawcza wersja – ID. Buzz Cargo. Użyte kolory – czarny i czerwony nie pozostawiają wątpliwości, że to ucieleśnienie ciemnej strony mocy. Górna część nadwozia jest błyszcząca, a dolna – matowa. Reflektory, listwa pomiędzy nimi i szyby są czerwone, co oczywiście nawiązuje do miecza świetlnego Dartha Vadera. Czerwone jest podświetlenie podwozia. Na 21-calowych felgach oraz na nadwoziu ID. Buzz znajduje się logo Imperium.

Współpraca Volkswagena i serialu „Obi-Wan Kenobi”
Prezentacja tych jedynych w swoim rodzaju samochodów to kolejny krok marki w świętowaniu współpracy przy nowym serialu, po jego niedawnej premierze. „Chodzi o połączenie dwóch ikon” – mówi Jozef Kaban. 'Obi-Wan Kenobi' to powrót ikonicznych postaci z Gwiezdnych Wojen i z pewnością połączy pokolenia na całym świecie, podobnie jak VW Bulli, którego legenda wkroczy w erę elektromobilności wraz z modelem ID. Buzz” – dodaje projektant.
Ponadto, dzięki tej współpracy, Volkswagen przy pozycjonowaniu marki skupia się na jeszcze bardziej na emocjach, dając swojej globalnej strategii elektryfikacji dodatkowy impuls. Szeroko zakrojona kampania promująca serial „Obi-Wan Kenobi” rozpoczyna się krótkim filmem, który został stworzony we współpracy z Lucasfilm i Industrial Light & Magic. To właśnie w nim ID. Buzz wystąpił u boku znanych postaci z Gwiezdnych Wojen.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.