Przed rynkowym debiutem Volkswagen ID. Buzz jest poddawany wymagającym testom

Przed rynkowym debiutem Volkswagen ID. Buzz jest poddawany wymagającym testom

Przed rynkowym debiutem Volkswagen ID. Buzz jest poddawany wymagającym testom

27 maja 2022
  • aby ID. Buzz mógł spełnić surowe wymagania jakościowe Volkswagena, musiał najpierw przejść przez skomplikowany i wymagający maraton testów – na całym świecie i w ekstremalnych warunkach
  • na torze Nardo we Włoszech przeprowadzono testy osiągów i dopracowywano nastawy zawieszenia, a w Skandynawii sprawdzano m.in. zachowanie na śliskiej nawierzchni, a także komfort termiczny pasażerów
  • wirtualne prototypy ID. Buzza „przejechały” cyfrowo kilka milionów kilometrów

Najnowszy i budzący chyba największe zainteresowanie model rodziny ID. – ID. Buzz właśnie zadebiutował na rynku. W pełni elektryczne, nowe wcielenie legendarnego Bulli – ID. Buzz – przed rynkowym debiutem był testowany w bardzo trudnych warunkach, zarówno podczas mrozów, jak i w wysokich temperaturach. Wszystko po to, by samochód, który trafi do klientów, był jak najbardziej dopracowany. Poniżej przedstawimy kilka miejsc, w których testowano Volkswagena ID. Buzz i gdzie musiał pokazać swoje mocne strony.

Wysoka jakość nigdy nie jest dziełem przypadku. Aby zaprezentowany niedawno ID. Buzz mógł spełnić surowe wymagania jakościowe Volkswagena, musiał najpierw przejść przez skomplikowany i wymagający maraton testów – na całym świecie i w ekstremalnych warunkach. A tam, gdzie jeździł, byli też pracownicy działów rozwoju i zapewnienia jakości. Idealnym miejscem na testy były miejsca, w których było ekstremalnie. Ekstremalnie gorąco, sucho lub wilgotno. Po nawierzchniach, które trudno nazwać drogami.

Testy w gorącym i zimnym klimacie, by spełnić oczekiwania klientów
ID. Buzz musiał pokazać swoje możliwości podczas dynamicznej jazdy po śniegu i lodzie w Skandynawii. Testy w zimnym klimacie koncentrowały się na jakości materiałów, funkcjach systemów elektrycznych i elektronicznych, zestrojeniu podwozia, uruchamianiu, hamowaniu i prowadzeniu na śliskiej nawierzchni oraz komforcie termicznym pasażerów.

Równolegle inżynierowie Volkswagena korzystali z gorącego lata w południowych Włoszech. Na torze Nardo przeprowadzono testy osiągów i dopracowywano nastawy zawieszenia. Ponadto sprawdzano auto w długich trasach w gorącym klimacie oraz testowano ładowanie akumulatorów w ekstremalnych warunkach.

Piaszczyste drogi na południu Włoch
Słońce przypieka, ziemia jest sucha, a w powietrzu unosi się pył. Biały, zakamuflowany ID. Buzz dzielnie jedzie po kamienistej nawierzchni. Głębokie wyboje raz po raz wstrząsają samochodem i jego pasażerami. To test wytrzymałości dla nowego elektrycznego Volkswagena. Tylko testy w skrajnie trudnych warunkach pozwalają osiągnąć najwyższy poziom doskonałości. Warunki są jednakowo wymagające dla wszystkich podzespołów. Tym razem uwaga skupiła się przede wszystkim na zawieszeniu i elementach układu napędowego.

Codzienna jazda w trudnych warunkach
Podobnie jak pojazdy z tradycyjnym napędem, także samochody elektryczne Volkswagena są poddawane rygorystycznym testom. Obejmują one zawsze testy symulujące codzienną jazdę w każdych warunkach klimatycznych. Na przykład w specjalnej komorze sprawdza się, jak szybko układ podgrzewania lusterek jest w stanie odmrozić lusterka zewnętrzne po uruchomieniu samochodu. Nawet w bardzo niskich temperaturach muszą one szybko spełniać swoją rolę.

„Bulli to samochód, który zawsze wyróżniał się praktycznością na co dzień” – mówi Stefan Lutz, szef projektu ID. Buzz w marce Volkswagen Samochody Dostawcze. „Między innymi dlatego testujemy model ID. Buzz w każdych warunkach i przy każdej pogodzie. Układ napędowy musi zawsze działać bez zarzutu, podobnie jak wszystkie systemy oraz wyświetlacze. Dzięki temu możemy być pewni, że samochód będzie można bezproblemowo użytkować w każdym regionie świata” – dodaje Lutz.
Oprócz testów głównych podzespołów, takich jak podwozie i układ napędowy, nacisk kładzie się na testy funkcjonalne i próby wytrzymałościowe wszystkich przyrządów i wyświetlaczy. Rygorystycznym testom muszą sprostać także nowe systemy wspomagania i łączności.

Na drogach całego świata – wirtualnie
Testy drogowe są oczywiście niezastąpione, ale wiele rzeczy można sprawdzić wirtualnie. Specjaliści ds. testów mogli wykorzystać także wyniki wirtualnych testów, tworząc prototypy systemów ID. Buzz. Przy powstawaniu każdego nowego modelu nadwozie, układ napędowy, podwozie, układ elektryczny i cały pojazd są najpierw tworzone w komputerze i symulowane jest ich działanie. Wirtualne prototypy ID. Buzza „przejechały” cyfrowo kilka milionów kilometrów.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.