Specjalnie dla fanów marki – cyfrowy garaż Volkswagena z kolekcjonerskimi kartami NFT.

Specjalnie dla fanów marki – cyfrowy garaż Volkswagena z kolekcjonerskimi kartami NFT

Specjalnie dla fanów marki – cyfrowy garaż Volkswagena z kolekcjonerskimi kartami NFT

01.07.2022
 • początkowo w cyfrowym garażu będą dostępne dwie kolekcje kart – GT i Pen&Paper, w każdej z nich znajdą się karty popularne, rzadkie i legendy
 • w kolejnym etapie zostanie uruchomiona platforma, na której będzie można sprzedawać, kupować i wymieniać się kartami

Volkswagen w Brazylii stworzył platformę dla fanów, która pozwala przechowywać, wymieniać i sprzedawać kolekcjonerskie karty NFT. Na początek cyfrowy garaż będzie dostępny dla miłośników marki w Brazylii. Volkswagen jest pierwszym producentem samochodów, który wprowadził na rynek cyfrowe karty, przeznaczone dla miłośników motoryzacji z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Karty są dostępne w dwóch kolekcjach: GT i Pen&Paper.

„Cyfrowy garaż to nowa rozrywka dla fanów naszej marki. Dzięki technologii NFT mogą oni tworzyć kolekcje i wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami. W ramach dwóch kolekcji wprowadzamy ponad 60 kart z popularnymi i mniej znanymi modelami Volkswagena” – komentuje Ciro Possobom, dyrektor operacyjny Volkswagena w Brazylii.

Kolekcja GT
W tej kolekcji Volkswagen zebrał sportowe odmiany swoich modeli. Ikony marki w wersjach GT, GTS i GTI są łącznie na 23 kartach kolekcji GT, a ponieważ cyfrowy garaż powstał w Brazylii są to modele właśnie z tego rynku, takie jak Gol, Polo czy Virtus.
Fani marki będą mogli kupić cyfrowe pakiety kolekcjonerskie, aby stworzyć swoje garaże z opracowanych przez VW Design Studio kart, przedstawiających kultowe modele Volkswagena. Początkowo będą trzy rodzaje kart: najpopularniejszych będzie około 80 procent, rzadsze modele będą stanowić około 15 procent, a legendarnych kart będzie mniej niż 5 procent. Karty będą dostępne w pakietach po trzy lub pięć. W tym drugim przypadku rośnie szansa na najrzadsze egzemplarze – 70 procent szans przypada na karty popularne, 20 procent na rzadsze modele i około 10 procent na „legendę”.

Kolekcja Pen&Paper
Inną kolekcją, która będzie dostępna na początku działania cyfrowego garażu jest kolekcja Pen&Paper (długopis i papier) z modelami, które zapisały się w historii Volkswagena. Będą na nich ręcznie wykonane rysunki, co pozwoli fanom marki zapoznać się z techniką, która jest wykorzystywana przy prawdziwym procesie projektowania samochodu.
Szkice zostały wykonane przez zespół projektantów Volkswagen do Brasil, którzy starali się uchwycić „język projektowania” każdego modelu.
„To język, który łączy sprawy artystyczne z technicznymi, co idealnie oddaje istotę designu. Celem tej kolekcji jest zachowanie prostego języka rysunku, który jest ważną częścią procesu projektowania, a jednocześnie skojarzenie go z nowoczesnym światem NFT” – wyjaśnia José Carlos Pavone, szef designu Volkswagena w Brazylii.
W kolekcji Pen&Paper jest 45 kart, z takimi modelami, jak SP2, Santana, Kombi, Brasilia, up! i wiele innych. Sugerowana cena pakietów i szansa na zdobycie poszczególnych kart są takie same jak w kolekcji GT.

Strategia związana z NFT
Cyfrowy garaż rozpoczyna działalność z dwiema kolekcjami. Początkowo będą w nim oferowane wyłącznie cyfrowe karty, na późniejszym etapie będą mogły być z nimi powiązane także fizyczne przedmioty. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie aukcji, na których będzie można kupić karty przygotowane specjalnie na tę okazję. Trzecia faza to możliwość kupowania, sprzedawania i wymiany na platformie.Tu można zobaczyć materiał wideo o cyfrowym garażu (po portugalsku) https://www.youtube.com/watch?v=T8joHh6cW1AOpens an external link

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.