Nowy Volkswagen ID. Buzz – idealny towarzysz w cyfrowym świecie

Nowy Volkswagen ID. Buzz – idealny towarzysz w cyfrowym świecie

Nowy Volkswagen ID. Buzz – idealny towarzysz w cyfrowym świecie

13.06.2022
 • ID. Buzz oferuje ogromną przestrzeń w kabinie i wygodę cyfrowego świata
 • urządzenia pokładowe są w pełni cyfrowe, co pozwala oferować im wiele przydatnych funkcji i łączność z urządzeniami mobilnymi
 • liczne porty USB-C o mocy 45 W pozwalają na szybkie ładowanie telefonów, tabletów i laptopów
 • wiele możliwości zagospodarowania wnętrza i takie detale, jak wyjmowany Buzz Box pomiędzy fotelami to kolejne zalety modelu ID. Buzz

ID. Buzz zmierza w zrównoważoną przyszłość, korzystając z doświadczeń zdobytych przy wprowadzonych na rynek wcześniej modelach rodziny ID. Wnętrze ID. Buzz to niezwykle komfortowa, otwarta przestrzeń z dużą ilością miejsca i wieloma możliwościami zagospodarowania. Jednocześnie model ten jest idealnym towarzyszem w cyfrowym świecie. Dzięki w pełni cyfrowej koncepcji obsługi i innowacyjnemu systemowi infotainment oferuje niespotykaną do tej pory łączność z urządzeniami mobilnymi. Na pokładzie znajdują się również porty USB-C, które umożliwiają szybkie ładowanie smartfonów, laptopów z mocą do 45 W. ID. Buzz staje się więc „cyfrowym salonem” i tym samym otwiera nowy wymiar mobilności elektrycznej.

„Stworzyliśmy samochód z logiczną i intuicyjną koncepcją wnętrza oraz wieloma możliwościami zagospodarowania przestrzeni. Wnętrze staje się cyfrowym salonem lub biurem – dokładnie takim, jakie nasi klienci znają z własnych domów” – wyjaśnia Jozef Kaban, szef designu Volkswagena.

Nawet 8 portów USB. Klienci mają teraz jeszcze więcej możliwości korzystania ze swoich urządzeń mobilnych w ID. Buzz – auto może pełnić zarówno funkcję cyfrowego salonu, jak i mobilnego biura. W opcji dostępne są małe, składane stoliki na oparciach przednich foteli. Można na nich umieścić laptopy lub tablety – te ostatnie są trzymane w specjalnie zaprojektowanych wnękach.

W standardzie są trzy porty USB-C do zasilania smartfonów, konsoli do gier, notebooków i tabletów używanych przez pasażerów w ID. Buzz. Dwa z nich – z możliwością przesyłania danych – znajdują się po prawej stronie obok kierownicy, a trzeci w drzwiach pasażera z przodu. Można zamówić kolejne trzy porty, po jednym w podstawie lusterka wewnętrznego i w drzwiach przesuwnych po obu stronach. Wkrótce pojawią się dwa kolejne porty na ściankach w przestrzeni bagażowej.
Prawie wszystkie porty USB-C, z wyjątkiem portu w lusterku, wykorzystują najnowszy standard ładowania USB Power Delivery (USB-PD). Umożliwia to szybkie ładowanie z mocą do 45 W, w zależności od podłączonego urządzenia – jest to trzykrotnie większa moc ładowania niż do tej pory. Laptop z wyładowaną baterią można naładować do 50 procent pojemności w ciągu około pół godziny. Większość obecnych urządzeń elektronicznych obsługuje nowy standard USB-PD.

Cyfrowe wyświetlacze. Wszystkie wyświetlacze w ID. Buzz są cyfrowe. Za pomocą dotykowych przycisków na wielofunkcyjnej kierownicy kierowca może obsługiwać wyświetlacz Digital Cockpit o przekątnej 5,3 cala. Podobnie jak duży wyświetlacz pośrodku deski rozdzielczej sprawia on wrażenie „zawieszonego w powietrzu”. W standardzie ekran systemu Ready 2 Discover ma przekątną 10 cali i jest wyposażony w funkcję nawigacji, którą można później aktywować. Jest ona aktywna w opcjonalnym systemie Discover Pro; wówczas ekran dotykowy ma przekątną 12 cali. Pod wyświetlaczem dotykowym znajdują się dwa panele dotykowe: suwaki umożliwiają regulację głośności i temperatury, natomiast przyciski cyfrowe umieszczone pod tymi elementami sterującymi otwierają menu dotyczące parkowania, klimatyzacji, systemów wspomagania kierowcy i trybów pracy podwozia.

Sterowanie głosowe. System kontroli głosowej trzeciej generacji szybko i precyzyjnie rozpoznaje pytania i polecenia. System rozumie komendy, w razie potrzeby zadaje pytania i pozwala sobie przerwać. Odpowiedzi są udzielane bardzo szybko i na dwa sposoby: offline z informacji przechowywanych w pojeździe i online z chmury.

Intuicyjny system ID. Light. Podobnie jak w innych modelach rodziny ID., także w ID> Buzz jest ID. Light – wąski pasek świetlny przy dolnej krawędzi przedniej szyby. Dostarcza on czytelnych informacji za pomocą impulsów świetlnych. Na przykład informuje o ładowaniu pojazdu lub o kierunku, w którym należy skręcić zgodnie z systemem nawigacyjnym. Jeśli cały pasek ID. Light świeci się na czerwono, oznacza to, że kierowca powinien natychmiast zahamować.

Online dzięki We Connect. Usługi We Connect i We Connect Plus są dostępne w opcji dla wszystkich odmian modelu ID. Buzz, a przez ograniczony czas po zakupie auta będą dostępne bezpłatnie. Łączą one pojazd ze smartfonami oraz ze światem zewnętrznym. Oprócz funkcji sterowania głosem online, do najważniejszych elementów tych usług należą nawigacja z funkcją informacji o ruchu drogowym online, radio internetowe, transmisja danych za pośrednictwem hotspotu Wi-Fi i aplikacji Spotify. Aktywna umowa We Connect jest niezbędna do korzystania z bezpłatnych, zdalnych aktualizacji Over-the-air.

Zdalna obsługa. Usługi związane z pojazdami to kolejny obszar świata We Connect. Korzystając z aplikacji We Connect ID. na swoim smartfonie, właściciele ID. Buzz mogą zdalnie sterować ładowaniem i klimatyzacją, a także sprawdzać poziom naładowania akumulatora.

Inteligentne urządzenie na kołach. Dzięki rozbudowanej łączności i licznym funkcjom systemu infotainment, ID. Buzz to inteligentne urządzenie na kołach. Bezprzewodowy system App-Connect pozwala na łatwą integrację ze smartfonem. Dzięki temu wybranymi aplikacjami można sterować przy pomocy wyświetlacza systemu infotainment lub komend głosowych. Volkswagen oferuje możliwość integracji zarówno telefonów z systemem Android, jak i iOS. Standardem jest także schowek na smartfon z funkcją ładowania indukcyjnego. Opcjonalnie dostępny jest interfejs telefonu komórkowego Comfort – w tym przypadku w desce rozdzielczej zintegrowana jest podstawa do ładowania.

Ergonomiczna dźwignia zmiany biegów. Wysoko umieszczone fotele kierowcy i pasażera spowodowały, że także deska rozdzielcza jest na podobnym poziomie. Dźwignia zmiany biegów w formie obrotowego przełącznika jest umieszczona po prawej stronie kolumny kierownicy. Po lewej stronie kolumny kierownicy znajdują się dźwignie obsługi wycieraczek i kierunkowskazów, a także panel sterowania światłami, ogrzewaniem szyby przedniej i tylnej oraz funkcją odmrażania szyby przedniej.

Kapitańskie fotele z wysoko umieszczonymi siedziskami w pierwszym rzędzie. Wysoka pozycja kierowcy i pasażera w połączeniu z dużymi oknami zapewnia to optymalną widoczność we wszystkie strony. Podłokietniki po wewnętrznej stronie przednich foteli należą do wyposażenia standardowego bazowej odmiany ID. Buzz Pro. W droższych wersjach są także podłokietniki po zewnętrznej stronie przednich siedzeń. W topowym modelu, który pojawi się na rynku nieco później, siedzenia mają certyfikat AGR (niemieckiej kampanii na rzecz zdrowych pleców) i są elektrycznie sterowane.

Wielofunkcyjny schowek Buzz Box. ID. Buzz za dopłatą może być wyposażony w funkcjonalny schowek o nazwie Buzz Box. Można go zainstalować między przednimi siedzeniami i bardzo łatwo go wyjąć. Jest on podzielony na części – w górnej, łatwo dostępnej, znajduje się m.in. skrobaczka do szyb i otwieracz do butelek. Z przodu jest 1,4-litrowa przegroda np. na butelkę z wodą. Obok niej znajduje się szuflada o pojemności 5 litrów.

Platforma MEB to wygoda i przestrzeń. ID. Buzz ma 4,71 m długości, rozstaw osi wynosi 2,99 m, szerokość – 1,99 m, a wysokość – 1,94 m. Mimo dość kompaktowych rozmiarów ID. Buzz oferuje ogromną przestrzeń dla pasażerów i bagażu. W momencie wprowadzenia na rynek będzie dostępna odmiana pięciomiejscowa, która jest standardowo wyposażona w elektrycznie odsuwane drzwi po obu stronach nadwozia. Dzięki nim dostęp do kabiny jest bardzo wygodny. Tylną kanapę można przesunąć do przodu, a jej oparcie ma regulowany kąt nachylenia. Odmiany 6- i 7-osobowa, z dłuższym rozstawem osi pojawią się na rynku nieco później. Bagażnik wersji pięcioosobowej mieści 1121 l z kompletem pasażerów, a po złożeniu oparcia tylnej kanapy rośnie do 2205 l.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.