ID.R – elektryczny samochód sportowy – przechodzi do historii motorsportu z rekordowymi wynikami

ID.R – elektryczny samochód sportowy – przechodzi do historii motorsportu z rekordowymi wynikami

ID.R – elektryczny samochód sportowy – przechodzi do historii motorsportu z rekordowymi wynikami

11 marca 2021
  • po trzech latach sukcesów elektryczny Volkswagen ID.R przechodzi do historii
  • samochód był nośnikiem technologii związanej z napędem elektrycznym i promował nową strategię marki Volkswagen

ID.R przechodzi do historii sportów motorowych i żegna się z torami wyścigowymi na świecie jako samochód, który ustanowił rekordy na trzech kontynentach. Pierwszy elektryczny samochód wyścigowy Volkswagena był gotowy do rywalizacji w 2018 roku, po zaledwie 250 dniach prac rozwojowych.

W sumie, w ciągu 815 dni, elektryczny samochód wyścigowy o mocy 500 kW (680 KM) ustanowił pięć rekordów i wykazał ogromne możliwości napędu elektrycznego. Napędu, który Volkswagen z powodzeniem wprowadza dziś do samochodów seryjnych, czego przykładem są modele z rodziny ID. Pierwszym sukcesem Volkswagena ID.R było uzyskanie rekordowego wyniku w historii legendarnego wyścigu na Pikes Peak w USA.

Fascynujący i emocjonujący – ID.R ambasadorem elektromobilności
Volkswagen Motorsport przybliża historię sukcesów ID.R w cyfrowej broszurze pod tytułem „Record-racer ID.R – Pioneer of the ID. family”. Na 36 stronach przedstawiono zarówno sportowe sukcesy ID.R, jak i jego znaczenie dla modeli z rodziny ID.. Wyczynowy samochód sportowy połączył techniczne kompetencje Volkswagena w zakresie elektromobilności z emocjami, które towarzyszą wyścigom. Jednocześnie, Volkswagen Motorsport oraz ID.R przecierali szlaki dla wielu rozwiązań i testowali w ekstremalnych warunkach nową technologię napędu. Tę wiedzę Volkswagen wykorzystuje teraz do projektowania samochodów drogowych.

Link do broszury w języku angielskim:
https://volkswagen-motorsport.com/fileadmin/user_upload/Documents/EN/Presse-Service/Booklets/20210301_IDR_Booklet_EN.pdfOpens an external link

Link do broszury w języku niemieckim:
https://volkswagen-motorsport.com/fileadmin/user_upload/Documents/DE/Presse-Service/Booklets/20210301_IDR_Booklet_DE.pdfOpens an external link