#Project1Hour: 660.000 pracowników Grupy Volkswagen rozpoczyna największą kampanię na rzecz ochrony klimatu w historii koncernu

#Project1Hour: 660.000 pracowników Grupy Volkswagen rozpoczyna największą kampanię na rzecz ochrony klimatu w historii koncernu

#Project1Hour: 660.000 pracowników Grupy Volkswagen rozpoczyna największą kampanię na rzecz ochrony klimatu w historii koncernu

22 kwietnia 2021
  • podczas tegorocznego Międzynarodowego Dnia Ziemi pracownicy Grupy Volkswagen przerywają pracę na godzinę, aby omówić swój wkład w ochronę klimatu
  • pracownicy zakomunikują swoje cele klimatyczne pod hasztagiem #Project1Hour
  • wiele kampanii na rzecz ochrony klimatu opublikowano w Internecie
  • CEO Grupy Volkswagen Herbert Diess: „Z niecierpliwością czekam na sugestie płynące ze strony naszych zakładów na świecie, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wspólne działania na rzecz ochrony klimatu”.

Poznań, 22. kwietnia 2021 r. – Od Chattanooga do Pekinu, od Audi po markę Volkswagen Samochody Dostawcze: w Dniu Ziemi, który przypada dzisiaj, dwanaście marek koncernu Volkswagen i ich 660.000 pracowników przygotowują się do wygłoszenia mocnego oświadczenia. Podczas #Project1Hour przerwą pracę na godzinę, aby wspólnie uczyć się ochrony klimatu i opracować konkretne zmiany na lepsze.

Grupa Volkswagen jednoznacznie zobowiązała się do przestrzegania porozumienia klimatycznego z Paryża. Do 2050 roku koncern chce być neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Aby osiągnąć ten cel, Volkswagen koncentruje się nie tylko na elektryfikacji samochodów, ale również na redukcji emisji CO2 od łańcucha dostaw aż po recykling zużytych pojazdów i ich podzespołów.

Ochrona klimatu zależy także od indywidualnego wkładu każdego człowieka. Dlatego w Dniu Ziemi pracownicy Grupy Volkswagen na świecie przerywają pracę na godzinę, aby podzielić się informacjami na temat sytuacji klimatycznej w swoim regionie, określić własny ślad węglowy i zdecydować o indywidualnych środkach ochrony klimatu.

Niezależnie od tego, czy chodzi o oszczędzanie energii w miejscu pracy czy w domu, czy o wybór najbardziej przyjaznego dla klimatu środka lokomocji podczas podróży służbowej lub o ograniczenie spożycia mięsa – wszyscy pracownicy Grupy Volkswagen mogą przyczynić się do przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Konkretne propozycje dotyczące ochrony klimatu w miejscu pracy zostaną zebrane przez pracowników Działu Strategii koncernu Volkswagen, a następnie – w miarę możliwości – wdrożone.

Dr Herbert Diess, CEO Grupy Volkswagen, wyjaśnia ideę #Project1Hour: Volkswagen zobowiązał się do ochrony klimatu poprzez swoją strategię i gamę modeli. Jako koncern dokonujemy znacznego postępu na drodze do oferowania mobilności całkowicie wolnej od emisji CO2 najpóźniej do 2050 roku. Nadal widzimy jednak duży potencjał zmian na rzecz ochrony klimatu w procesach wewnętrznych, w wielu jednostkach organizacyjnych oraz w indywidualnym zachowaniu. Zmiany te będą stanowić naszą strategię korporacyjną i przyspieszą redukcję emisji CO2. Podczas #Project1Hour 660.000 pracowników zastanowi się, w jaki sposób mogą poprawić ochronę klimatu w swoim najbliższym otoczeniu. Z niecierpliwością czekam na ich sugestie, które będą pochodzić z fabryk koncernu na świecie. Dzięki temu jeszcze bardziej przyspieszymy nasze działania na rzecz ochrony klimatu”.

Przewodniczący Rady Pracowniczej Grupy Volkswagen – Bernd Osterloh – 22 kwietnia również poświęci godzinę na ustalenie swojego śladu węglowego i wsparcie #Project1Hour: „Mamy tylko jedną Ziemię. Tylko od nas zależy, czy będziemy ją chronić – dla siebie i dla przyszłych pokoleń. Dlatego 22 kwietnia wszyscy czujemy się wezwani do jeszcze intensywniejszego zajęcia się tematem ochrony klimatu. Zrównoważony rozwój osiągniemy tylko dzięki solidarnemu działaniu. Tak jak jest napisane w Zasadach Grupy Volkswagen: „Razem jesteśmy nie do pobicia”. Dla nas, jako pracowników branży motoryzacyjnej, zaangażowanie w ochronę środowiska i klimatu jest ważne nie tylko w ciągu tej godziny. To jest kwestia naszej przyszłości. #Project1Hour jest okazją do pokazania siły naszych wartości – dzięki różnorodności, spójności, odwadze i determinacji dokonujemy zmian”.

Georg Kell, rzecznik niezależnej Rady ds. Zrównoważonego Rozwoju Grupy Volkswagen, dodaje: „660.000 pracowników na świecie sprawia, że jest to prawdopodobnie największa akcja na rzecz ochrony klimatu w historii przemysłu. Ale w tym wypadku nie chodzi o to, żeby być lepszym, większym, ważniejszym od innych. Chodzi o postrzeganie siebie jako części globalnej wspólnoty, która ponosi odpowiedzialność za klimat. Jako społeczności, w której każda firma i każda osoba ma swój wkład w ograniczenie zmian klimatu”.

Akcji #Project1Hour towarzyszą liczne kampanie w Internecie. Oto kilka przykładów: w fabryce Volkswagena w Wolfsburgu uwagę na ten projekt zwracają duży baner przy elektrowni oraz parada samochodów elektrycznych. Volkswagen South Africa utworzył 45-metrowej średnicy logo marki Volkswagen z krzewów, które szczególnie pochłaniają CO2. Zespół Audi w Brukseli tworzy kolejną zieloną przestrzeń na terenie zakładu, a ich koledzy z Ingolstadt i Neckarsulm z okazji Dnia Ziemi zbierają śmieci podczas biegania. SEAT w Martorell zatrzyma linie montażowe na czas trwania #Project1Hour. W firmie MAN Bus w Starachowicach pracownicy mogą zostawić pod bramą fabryki stare urządzenia elektryczne i w zamian otrzymają sadzonkę drzewa. W Ducati, w wirtualnym ratuszu, pracownicy rozmawiają z ekspertem ds. klimatu i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla – Riccardo Valentinim. W niektórych zakładach, z powodu krótkiego czasu pracy, #Project1Hour nie odbędzie się 22 kwietnia, lecz w późniejszym terminie.

W związku z przygotowaniami do Dnia Ziemi pracownicy wielu marek i regionów na świecie przesłali krótkie filmy, które – w ramach wspólnego zaangażowania w ochronę klimatu – 22 kwietnia zostaną wyemitowane w mediach społecznościowych. Ponadto, w ciągu dnia, wielu pracowników będzie również zgłaszać osobiste cele klimatyczne pod hasztagiem #Project1Hour.

Grupa Volkswagen łączy #Project1Hour z Międzynarodowym Dniem Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Dzień Ziemi zapoczątkowano w 1970 roku w USA i każdego roku jest obchodzony właśnie dzisiaj. Od początku stał się popularnym ruchem ekologicznym na świecie. W pierwszym Dniu Ziemi w działania na rzecz ochrony klimatu było zaangażowanych 20 milionów ludzi. Dzisiaj jest ich ponad 200 milionów. Wydarzeniu towarzyszy wiele akcji, które dotyczą szerokiego spektrum działania na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Uczestnicy angażują się również we współpracę z różnymi organizacjami w celu znalezienia trwałych rozwiązań problemów, dotyczących ochrony środowiska naturalnego i klimatu. Motto tegorocznego Międzynarodowego Dnia Ziemi brzmi „Odnów naszą Ziemię”.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 5000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.