Zaawansowane systemy asystujące i odświeżony design

Zaawansowane systemy asystujące i odświeżony design: Volkswagen T-Roc nowej generacji już dostępny do zamawiania

Zaawansowane systemy asystujące i odświeżony design: Volkswagen T-Roc nowej generacji już dostępny do zamawiania

20 grudnia 2021
  • od debiutu T-Roca pod koniec 2017 roku Volkswagen sprzedał już ponad milion egzemplarzy tego modelu
  • zastosowane wyższej jakości materiały oraz rozszerzona gama kolorystyczna sprawiają, że kabina jest bardziej elegancka, a Digital Cockpit należy teraz do wyposażenia seryjnego. Model dostępny jest ponadto z reflektorami matrycowymi IQ.Light
  • system IQ.Drive Travel Assist wspiera kierowcę T-Roca do prędkości 210 km/h w kierowaniu, hamowaniu i przyspieszaniu autem
  • do wyboru: trzy silniki TSI oraz jeden silnik TDI, 6-biegowa przekładnia mechaniczna i 7-biegowa dwusprzęgłowa, napęd na przednie i na cztery koła
  • ceny nowego T-Roca z uwzględnieniem aktualnego rabatu wynoszącego 6000 zł zaczynają się od 101.190 zł

Nowe rozwiązania w zakresie stylistyki, udoskonalone systemy obsługi i komunikacji, systemy asystujące najnowszej generacji – nowy T-Roc kontynuuje historię sukcesu kompaktowego, miejskiego SUV-a Volkswagena. Wnętrze T-Roca jest jeszcze nowocześniejsze i bardziej eleganckie niż dotychczas, w skład wyposażenia seryjnego wchodzą teraz m.in. reflektory LED, Digital Cockpit oraz nowa wielofunkcyjna kierownica. Zmieniona struktura wyposażenia modelu umożliwia dopasowanie konfiguracji T-Roca do indywidualnych potrzeb właściciela. Wśród nowych i nowoczesnych systemów asystujących dostępnych w modelu, znajdują się IQ.Drive Travel Assist oraz predykcyjny aktywny tempomat ACC. Nowy T-Roc w ofercie leasingowej Volkswagen Financial Services dostępny jest już od 748 zł netto miesięcznie (leasing na okres 48 miesięcy przy wpłacie własnej wynoszącej 15%).

Połączenie atrakcyjnego wyglądu i sportowych możliwości, a także solidność wykonania i funkcjonalność T-Roca sprawiły, że odniósł on niezwykły rynkowy sukces. Nie mając bezpośredniego poprzednika od razu zyskał wielką popularność. Od wprowadzenia do sprzedaży pod koniec 2017 roku Volkswagen sprzedał ponad milion egzemplarzy tego kompaktowego SUV-a. W samych Niemczech na drogi wyjechało około 180.000 aut, w całej Europie było ich 650.000, natomiast 320.000 egzemplarzy trafiło do klientów w Chinach. T-Roc zyskał więc ważne miejsce w ofercie Volkswagena potwierdzając skuteczność ofensywy marki w dziedzinie modeli typu SUV. Od końca 2019 roku do rodziny T-Roca należy również sportowy T-Roc R.

Teraz model ten przeszedł gruntowe zmiany, za sprawą których T-Roc ma jeszcze więcej do zaoferowania. Zmodyfikowane elementy stylistyczne sprawiają, że nowy T-Roc stał się jeszcze bardziej charakterystyczny. W jego seryjnym wyposażeniu znalazły się reflektory LED oraz ciemniejsze lampy z tyłu wykonane w tej samej technologii. W opcji, do wersji Style i R-Line, są dostępne matrycowe reflektory IQ.Light LED Matrix. Wygląd T-Roca wzbogacają ponadto nowe kolory lakieru oraz wykonane z lekkich stopów obręcze kół o nowych wzorach, dostępne w rozmiarze od 16 do 19 cali. Wersja wyposażenia R-Line zawiera sportowe elementy typowe dla designu T-Roca R.

Przestronna kabina z miejscem dla pięciu pasażerów, wyżej niż w klasycznych autach umieszczone fotele, a także bagażnik o pojemności 445 litrów, którą łatwo można zwiększyć do 1.290 litrów, to elementy podkreślające funkcjonalność nowego T-Roca. Nowe rozwiązania stylistyczne na tablicy rozdzielczej, nowy wyświetlacz za kierownicą oraz nowy ekran systemu multimedialnego nadają wnętrzu szczególnie nowoczesny wygląd. Intuicyjną obsługę pokładowych funkcji samochodu umożliwia nowa wielofunkcyjna kierownica wyposażona w przyciski i dostępna we wszystkich wersjach T-Roca. Obsługa klimatyzacji w nowym miejskim SUV-ie Volkswagena także odbywa się cyfrowo. Temperaturę i nawiew powietrza reguluje się przy pomocy dotykowych suwaków, inne funkcje oraz podgrzewanie foteli za pomocą dotykowych pól.

W ramach wyposażenia seryjnego i opcjonalnego w nowym T-Rocu są dostępne liczne nowoczesne systemy asystujące, oferowane wcześniej jedynie w modelach wyższych klas. Do standardu należą nadal Front Assist oraz Lane Assist, nowością są natomiast m.in. IQ.Drive Travel Assist High oraz działający z wyprzedzeniem aktywny tempomat - predykcyjny ACC. Zwiększono zakres działania systemów Side Assist oraz Park Assist, który wspomaga kierowcę podczas parkowania – umożliwia on teraz wjazd na miejsce parkingowe usytuowane prostopadle do krawężnika oraz wyjazd z miejsca równoległego do krawędzi jezdni.

Nowy T-Roc ma w pełni cyfrowy system wskaźników i obsługi różnych funkcji stworzony w oparciu o modułową platformę multimedialną trzeciej generacji (MIB3). Digital Cockpit znajduje się za kierownicą, na linii wzroku kierowcy. Jest on również dostępny w wersji Digital Cockpit Pro, z większym ekranem i dodatkowymi funkcjami. Nowe ekrany systemów multimedialnych T-Roca, umieszczone w centralnym miejscu tablicy rozdzielczej mają, zależnie od wersji wyposażenia samochodu, rozmiar 6,5” lub 8,0”. W wypadku systemu multimedialnego Discover Pro przekątna ekranu wynosi nawet 9,2” . T-Roc może też być stale połączony z internetem. Funkcje skupione w ramach We Connect Plus umożliwiają korzystanie z nowoczesnych usług cyfrowych, np. systemu naturalnych komend głosowych czy z usług streamingowych. W ramach opcji interfejsy Apple CarPlay i Android Auto mogą zostać zintegrowane (również bezprzewodowo poprzez App Connect Wireless) z systemem multimedialnym w samochodzie.

Nowego T-Roca można wybrać z jednym z trzech silników benzynowych lub jednym Diesla. Zależnie od rodzaju układu napędowego są one łączone z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-biegową dwusprzęgłową. Wśród oszczędnych silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem znajduje się trzycylindrowa jednostka 1.0 TSI o mocy 81 kW (110 KM) oraz dwie czterocylindrowe – 1.5 TSI osiągająca 110 kW (150 KM) i 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM). Ofertę uzupełnia jeden czterocylindrowy, wysokoprężny silnik TDI o pojemności 2,0 litra i mocy 110 kW (150 KM). Modele z silnikiem 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) mogą mieć napęd na cztery koła 4MOTION.

Volkswagen w nowy sposób skonfigurował wersje wyposażenia T-Roca. Kompaktowy SUV jest dostępny w wersji podstawowej o nazwie Life oraz jako Style i R-Line z nowo skonfigurowanym wyposażeniem. Dzięki nowej konfiguracji T-Roca można teraz wybrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Do odmian wyposażeniowych Style i R-Line oferuje się pakiet stylistyczny Black Style, w którego skład wchodzą liczne elementy lakierowane na czarno, przyciemniany szyby boczne i tylna oraz specyficzne 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów w czarnym kolorze.

Z pełną ofertą modelu można zapoznać się na stronie internetowej marki Volkswagen.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł.