Volkswagen świętuje wyprodukowanie 5-milionowego Tiguana
Volkswagen świętuje wyprodukowanie 5-milionowego Tiguana
Volkswagen świętuje wyprodukowanie 5-milionowego Tiguana
Volkswagen świętuje wyprodukowanie 5-milionowego Tiguana

Volkswagen świętuje wyprodukowanie 5-milionowego Tiguana

Volkswagen świętuje wyprodukowanie 5-milionowego Tiguana

  1. Volkswagen świętuje wyprodukowanie 5-milionowego Tiguana
  • Tiguan i Tiguan Allspace: w ciągu zaledwie 11 lat fabrykę opuściło pięć milionów egzemplarzy tych aut
  • modele z rodziny Tiguana są ważnym elementem światowej ofensywy Volkswagena w dziedzinie SUV-ów
  • w 2018 roku dostarczono klientom niemal 800.000 egzemplarzy Tiguana, jednego z najpopularniejszych samochodów na świecie

Poznań – W połowie stycznia z taśm fabryki w Wolfsburgu zjechał pięciomilionowy Tiguan. Od rozpoczęcia sprzedaży w 2007 roku ten kompaktowy model odnosi wielkie sukcesy na świecie wspierając strategię wzrostu Volkswagena i stanowiąc ważny element prowadzonej przez markę ofensywy w dziedzinie SUV-ów.

Udana konstrukcja Tiguana i Tiguana Allspace (od 2017 roku) znalazła uznanie klientów z całego świata – doceniono wyrazistą stylistykę wnętrza i nadwozia tego modelu, zastosowane w nim najnowsze technologie, a także wszechstronność podczas codziennego użytkowania. Niemal 800.000 egzemplarzy Tiguana i Tiguana Allspace, które tylko w 2018 roku trafiły do klientów świadczy o popularności i sukcesie kompaktowego SUV-a.

Członek Zarządu Volkswagena ds. Produkcji, dr Andreas Tostmann, stwierdził z tej okazji: „Tiguan pokonał historyczną barierę pięciu milionów wyprodukowanych aut. Kompetencje załogi, niezwykła umiejętność pracy zespołowej i zaangażowanie z jakim w Volkswagenie produkujemy nasze samochody są podstawą tego wspaniałego sukcesu i mocnym fundamentem naszej strategii w dziedzinie modeli typu SUV”.

Bernd Osterloh, przewodniczący Rady Zakładowej Koncernu, powiedział: „Produkcja Tiguana zapewnia miejsca pracy naszym koleżankom i kolegom w fabrykach na całym świecie i przyczynia się do wypracowania dobrych wyników finansowych. Dlatego ważne jest, żebyśmy nie ustawali w inwestycjach w doskonalenie i produkcję tego modelu po to, by również w przyszłości Tiguan cieszył się uznaniem klientów”.

Produkcję Tiguana rozpoczęto w 2007 roku w głównej fabryce Volkswagena w Wolfsburgu – był to początek sukcesu tego kompaktowego SUV-a. Już w 2008 roku, pierwszym pełnym roku produkcji, zakład opuściło ponad 120.000 egzemplarzy. Potem te liczby tylko rosły – w 2015 roku na świecie sprzedano ponad 500.000 Tiguanów.

Model drugiej generacji pojawił się na rynku w 2016 roku i był pierwszym SUV-em Volkswagena skonstruowanym w oparciu o modułową platformę MQB. W 2017 roku do Tiguana dołączył bardzo przestronny i niemal o 22 cm dłuższy Tiguan Allspace, którego można kupić również w wersji 7-miejscowej.

Nowa generacja modelu i poszerzenie oferty o Tiguana Allspace jeszcze bardziej zwiększyły sprzedaż – w 2017 roku klienci odebrali ponad 700.000 egzemplarzy, z kolei rok 2018, w którym sprzedano prawie 800.000 sztuk okazał się dotąd najlepszy w historii Tiguana.

Tiguan i Tiguan Allspace są produkowane w czterech fabrykach Volkswagena (w Chinach, Niemczech, Meksyku i w Rosji) i sprzedawane na najważniejszych światowych rynkach.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

Podane ceny obejmują podatek VAT.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.
Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki
Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen