Większe dostawy samochodów marki Volkswagen w czerwcu

Większe dostawy samochodów marki Volkswagen w czerwcu

Większe dostawy samochodów marki Volkswagen w czerwcu

 • w ubiegłym miesiącu Volkswagen dostarczył na świecie 542.300 aut, o 1,6 procent więcej niż w czerwcu 2018 roku
 • Członek Zarządu ds. Sprzedaży Jürgen Stackmann: „Cieszymy się, że dzięki atrakcyjnym modelom utrzymujemy lub zwiększamy nasz udział w rynku na całym świecie”.

Marka Volkswagen dostarczyła w czerwcu więcej aut niż w analogicznym miesiącu przed rokiem. Na świecie przekazano klientom 542.300 samochodów, czyli o 1,6 procent więcej niż w czerwcu 2018 roku. W malejącym we wszystkich regionach rynku, Volkswagen zdołał utrzymać swój udział lub nawet go zwiększyć. Zgodnie z oczekiwaniami, w czerwcu tego roku po raz kolejny zmalały dostawy w Europie, w porównaniu do rekordowo wysokich wyników ubiegłego roku. Silny wzrost o aż 14,2 procent w Chinach jest jednorazowy i wynika ze zmian w przepisach. Przy wzroście o 9,6 i 13 procent odpowiednio w USA i Brazylii, w krajach tych Volkswagen odnotował w czerwcu najwyższy wzrost dostaw. Nieznacznie (o 1 procent) dostawy wzrosły również na rynku niemieckim.

Członek Zarządu marki Volkswagen ds. Sprzedaży, Jürgen Stackmann, stwierdził: „W czerwcu światowy rynek samochodowy ponownie stanął przed wieloma wyzwaniami. Z przyjemnością zauważam, że uzyskaliśmy lepszy wynik dostaw niż w ubiegłym roku, pomimo że popyt wciąż utrzymuje się na słabym poziomie. Z uwagi na liczne zamówienia w Europie spodziewamy się w tym regionie silnej drugiej połowy roku. W Chinach dopiero kolejne miesiące pokażą, czy ożywienie popytu jest stałe”.

Na ogólnie kurczącym się rynku w Europie Volkswagen, zgodnie z oczekiwaniami, dostarczył mniej samochodów w porównaniu do rekordowych dostaw w czerwcu 2018 roku, które wynikały z wejścia w życie homologacji według normy WLTP. Klientom przekazano w sumie 168.600 aut, czyli o 10,0 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Na wielkość dostaw miały również wpływ zdarzenia specjalne na poszczególnych rynkach oraz ograniczone możliwości dostaw samochodów z benzynowymi silnikami TSI i z przekładniami DSG, które są bardzo popularne. W Europie Zachodniej marka zanotowała spadek dostaw o 9,6 procent do 145.200 samochodów.

Pozytywny trend marka kontynuowała na rynku niemieckim. W ubiegłym miesiącu przekazano klientom 55.700 samochodów, czyli o jeden procent więcej niż w czerwcu 2018 roku.

Sytuacja w Europie Środkowej i Wschodniej była podobna do sytuacji w Europie Zachodniej. Volkswagen zamknął czerwiec spadkiem o 12,1 procent, dostawy wyniosły 23.400 aut.

Wyniki Volkswagena w Ameryce Północnej były bardzo różne. Na całym rynku, który nadal się kurczył, marka przekazała klientom 47.800 pojazdów, co stanowi wzrost o 0,2% w porównaniu z dostawami w czerwcu 2018 r. Po raz kolejny wzrost napędzały Stany Zjednoczone. Na największym rynku tego regionu Volkswagen dostarczył klientom 31.700 samochodów, czyli o 9,6 procent więcej niż w czerwcu 2018 roku. Najpopularniejszym modelem Volkswagena po raz kolejny okazał się Tiguan, mimo że – w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku – podwoiła się wysokość dostaw dużego SUV-a o nazwie Atlas. W USA SUV-y stanowiły ponad połowę wszystkich dostarczonych samochodów. W Meksyku marka zamknęła miesiąc spadkiem dostaw o 12,1 procent, do 10.500 aut.

W Ameryce Południowej Volkswagen przekazał klientom 38.300 samochodów, czyli o 1,5 procent mniej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Najsilniejszym i jednocześnie największym rynkiem w regionie pozostała Brazylia. Marka przekazała tam klientom 31.000 samochodów i odnotowała wzrost o 13 procent. Argentyna nadal boryka się z trudną sytuacją gospodarczą i jest poważnie malejącym rynkiem dla samochodów. W Argentynie Volkswagen dostarczył 4.000 aut i odnotował spadek o 50 procent w porównaniu z dostawami w czerwcu 2018 roku. Udział marki w rynku pozostał stabilny.

W regionie Azji i Pacyfiku w czerwcu Volkswagen dostarczył klientom 275.000 samochodów, co stanowi wzrost o 11,6 procent w porównaniu z dostawami w czerwcu ubiegłego roku. Rozwój ten był napędzany głównie przez Chiny, największy rynek dla Volkswagena nie tylko w regionie, ale również na świecie. Zmiana homologacji w Chinach, z obowiązującej dotychczas C5 na C6, dała jednorazowo pozytywny impuls całemu rynkowi. Volkswagen skorzystał na tym szczególnie mocno. Na tylko nieznacznie rosnącym rynku Volkswagen odnotował wzrost aż o 14,2 procent i dostarczył klientom 261.100 samochodów, zwiększając udział w rynku. Pozytywna zmiana nie jest jeszcze odczuwalna dla całego rynku.

Szczegółowa tabela z danymi znajduje się w pliku pdf

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.