Grupa Volkswagen w czerwcu zwiększyła dostawy nowych aut do klientów
Grupa Volkswagen w czerwcu zwiększyła dostawy nowych aut do klientów
Grupa Volkswagen w czerwcu zwiększyła dostawy nowych aut do klientów
Grupa Volkswagen w czerwcu zwiększyła dostawy nowych aut do klientów

Grupa Volkswagen w czerwcu zwiększyła dostawy nowych aut do klientów

Grupa Volkswagen w czerwcu zwiększyła dostawy nowych aut do klientów

 1. Grupa Volkswagen w czerwcu zwiększyła dostawy nowych aut do klientów
 • dostawy na świecie wzrosły w czerwcu o 1,6 procent, do 974.400 aut
 • wzrósł udział Grupy Volkswagen w światowym, kurczącym się rynku
 • zmiana przepisów związanych z emisją spowodowała wzrost dostaw w Chinach (+15,0%)
 • znaczny wzrost w regionie Azji i Pacyfiku okazał się bardziej niż wystarczający, aby zrekompensować spodziewane spadki w Europie
 • od stycznia do czerwca Grupa Volkswagen dostarczyła klientom w sumie 5.365.300 nowych samochodów (-2,8 procent)

Poznań, 17 lipca 2019 - W czerwcu Grupa Volkswagen odnotowała wzrost dostaw samochodów o 1,6 procent, do 974.400 aut, w porównaniu z dostawami w czerwcu 2018 r. Wzrost wynikał głównie ze zwiększonych dostaw w Chinach, gdzie przekazano klientom o 15 procent więcej samochodów niż w czerwcu ubiegłego roku. Od 1 lipca obowiązuje tam nowa norma emisji (C6). Jej wejście w życie zachęciło klientów do zwiększonych zakupów w czerwcu. Podobne skutki obserwowaliśmy dokładnie przed rokiem w Europie. Dostawy aut w tym regionie osiągnęły wówczas wysoki poziom w wyniku przejścia na homologację według normy WLTP. Zgodnie z oczekiwaniami w czerwcu tego roku nastąpił spadek dostaw w porównaniu z minionym rokiem (-4,8 procent). W Ameryce Północnej dostawy były nieco niższe niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku (o 0,5 procent), natomiast w Ameryce Południowej utrzymały się na niemal identycznym poziomie (-0,1 procent). Dr Christian Dahlheim, dyrektor działu sprzedaży Grupy Volkswagen, powiedział: „W czerwcu marki koncernu Volkswagen osiągnęły dobre wyniki. Grupa zwiększyła dostawy nowych aut na świecie, mimo że światowy rynek wciąż się kurczy. W Chinach szczególnie mocno skorzystaliśmy na wejściu w życie nowej normy emisji. Dopiero przyszłe miesiące pokażą, czy pozytywna zmiana okaże się trwała. Ogólnie rzecz biorąc, pierwsza połowa 2019 roku była dla nas udana – Grupa utrzymała swoją pozycję na trudnym rynku i zwiększyła udział w światowym rynku”.

Dostawy nowych samochodów do klientów w czerwcu w poszczególnych regionach:

W Europie marki Grupy Volkswagen dostarczyły łącznie 435.000 samochodów, co oznacza spadek o 4,8 procent w porównaniu z dostawami w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Dostawy w czerwcu 2018 r. na Starym Kontynencie osiągnęły szczególnie wysoki poziom z powodu wcześniejszych zakupów, które wynikały z wejścia w życie homologacji według normy WLTP. W Europie Zachodniej, gdzie klientom przekazano 364.000 aut, spadek dostaw wyniósł 4,7 procent. Na rynku niemieckim zmiany były niewielkie w porównaniu z czerwcem poprzedniego roku, dostawy wyniosły 130.700 samochodów. W Europie Środkowej i Wschodniej przekazano klientom 71.000 aut (-5,3 procent). Rosja po raz kolejny okazała się mocnym rynkiem, na którym dostawy wyniosły 19.900 samochodów, czyli o 2,7 procent więcej niż dostawy w czerwcu ubiegłego roku. W Polsce zarejestrowano w czerwcu 11.160 osobowych samochodów Grupy Volkswagen  (-19,1 procent).

W Ameryce Północnej poszczególne rynki notowały rozbieżne wyniki. W sumie dostawy spadły nieznacznie, bo o tylko 0,5 procent (do 80.700 aut) w porównaniu z dostawami w analogicznym miesiącu 2018 roku. Wzrost dostaw miał miejsce w USA, gdzie klientom przekazano 56.700 samochodów (+5,9 procent). W Kanadzie nastąpił spadek zarówno dostaw, jak i całego rynku. Marki Grupy przekazały klientom  9,3 tys. nowych aut, czyli o 19,7 procent mniej niż przed rokiem. W Meksyku ogólna sytuacja na rynku pozostała trudna z powodu złych warunków gospodarczych. Marki Grupy Volkswagen dostarczyły tam 14.700 aut (o 7,8 procent mniej niż w czerwcu 2018 r.), ale zwiększyły udział w rynku.

Dostawy w Ameryce Południowej utrzymały się na porównywalnym poziomie jak rok temu. Do klientów trafiło 48.600 nowych samochodów, co oznacza spadek o 0,1 procent. Brazylia, największy rynek w regionie, po raz kolejny odnotowała wzrost dostaw – w czerwcu o 14,8 procent, do 38.200 samochodów. Wzrost ten prawie wystarczył do tego, aby zrekompensować znaczny spadek dostaw w Argentynie (-48,6 procent). Na ogólnie trudnym rynku, który nadal stanowi wyzwanie, klientom przekazano 5.100 samochodów.

Znaczny wzrost (o 11,3 procent) odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie marki Grupy dostarczyły łącznie 381.400 nowych aut. Główną przyczyną wzrostu była zmiana normy emisji w Chinach, która weszła w życie 1 lipca 2019 roku i sprawiła. W czerwcu na największym rynku dla Grupy Volkswagen przekazano klientom 354.800 samochodów, czyli o aż 15 procent więcej niż przed rokiem.

Szczegółowa tabela z danymi znajduje się w pliku pdf

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

Podane ceny obejmują podatek VAT.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.
Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki
Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen