Volkswagen notuje rekordową liczbę dostaw samochodów do klientów na świecie w okresie od stycznia do października
Volkswagen notuje rekordową liczbę dostaw samochodów do klientów na świecie w okresie od stycznia do października
Volkswagen notuje rekordową liczbę dostaw samochodów do klientów na świecie w okresie od stycznia do października
Volkswagen notuje rekordową liczbę dostaw samochodów do klientów na świecie w okresie od stycznia do października

Volkswagen notuje rekordową liczbę dostaw samochodów do klientów na świecie w okresie od stycznia do października

Volkswagen notuje rekordową liczbę dostaw samochodów do klientów na świecie w okresie od stycznia do października

 • w okresie od stycznia do października dostawy wyniosły 5,14 miliona pojazdów, co stanowi wzrost o 1,9 procenta w porównaniu z również rekordowym wynikiem sprzed roku
 • 516.900 samochodów dostarczono klientom w październiku, 6,2 procenta mniej w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku
 • maleją skutki wprowadzenia normy WLTP w Europie
 • pozytywna sytuacja w Brazylii (+61,8%) i Rosji (+23,9%)
 • w Polsce liczba rejestracji w październiku zwiększyła się o 3,7 procenta, a od stycznia do października o 16,7 procenta w porównaniu z wynikami w analogicznych okresach 2017 roku

Poznań – W październiku Volkswagen dostarczył klientom na swiecie 516.900 samochodów, o 6,2 procenta mniej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku. Przyczyną jest przede wszystkim powstrzymywanie się klientów chińskich od zakupów spowodowane konfliktem handlowym ze Stanami Zjednoczonymi. W Europie z kolei, zgodnie z oczekiwaniami, nadal były odczuwalne skutki wprowadzania nowej normy WLTP, okazały się one jednak znacznie mniejsze niż we wrześniu. Pozytywną sytuację odnotowano w Brazylii (+61,8 procenta) oraz w Rosji (+23,9%). Także w Polsce liczba rejestracji w październiku wzrosła (+3,7%).

Od stycznia do końca października 2018 roku marka Volkswagen dostarczyła klientom na całym świecie 5,14 miliona samochodów ustanawiając nowy rekord w tym okresie. Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży – Jürgen Stackmann – stwierdził: „Czynimy dalszy postęp we wdrażaniu normy WLTP w naszych modelach, dzięki czemu proces ten w znacznie mniejszym stopniu wpłynął na dostawy w Europie niż miało to miejsce we wrześniu. Spodziewamy się, że ten trend utrzyma się także w listopadzie i w grudniu. Sytuacja na światowych rynkach jest trudna. Tym bardziej cieszy nas fakt, że od stycznia do października nasze dostawy dla klientów wzrosły łącznie o około 2 procent w porównaniu z dotychczasowym rekordem marki z 2017 roku”. W Polsce, po pierwszych 10 miesiącach 2018 roku, liczba rejestracji nowych aut Volkswagena wzrosła o 16,7 procenta.


Dostawy w poszczególnych regionach i krajach:

- W Europie dostarczono klientom w październiku 122.000 samochodów – oznacza to spadek o 7,1 procenta w porównaniu z październikiem 2017 roku. Jak się spodziewano zostało to spowodowane głównie wprowadzeniem od 1. września b.r. nowej procedury homologacyjnej WLTP. Ponieważ obecnie większość najpopularniejszych modeli jest już certyfikowana według WLTP, nowa procedura nie wpływa tak bardzo na dostawy, jak miało to miejsce jeszcze we wrześniu. Od stycznia do października 2018 roku marka Volkswagen odnotowała w Europie wzrost o 4,7 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem, dostarczając 1.475.200 samochodów.

- W Niemczech do odbiorców trafiło 37.000 pojazdów. Oznacza to, że spadek spowodowany wprowadzeniem WLTP i wynoszący 11,7 procenta w porównaniu z poprzednim rokiem okazał się znacznie mniejszy niż jeszcze we wrześniu. Bardzo dużą popularnością cieszył się e-Golf – w październiku był to najczęściej rejestrowany samochód elektryczny w Niemczech. W okresie od stycznia do października dostawy marki Volkswagen zamknęły się liczbą 456.300 samochodów i były o 3,3 procenta większe niż przed rokiem.

- W Europie Środkowej i Wschodniej dostarczono 23.000 samochodów – to o 3,7 procenta więcej niż w październiku poprzedniego roku. Pozytywną sytuację odnotowano przede wszystkim w Rosji, gdzie do klientów trafiło 9.900 pojazdów. Jest to dużo więcej niż w zeszłym roku – o 23,9 procenta. Szczególnie chętnie kupowano w Rosji SUV-a Tiguana oraz Polo w wersji sedan.
- W Polsce w październiku liczba rejestracji nowych Volkswagenów wzrosła o 3,74 procenta w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku i wyniosła 4.241 samochodów. Po 10 miesiącach 2018 roku Volkswagen zwiększył udział w rynku nowych samochodów z 10,02 procenta do 10,44 procenta. Blisko 17-procentowy wzrost liczby rejestracji nowych aut Volkswagena w Polsce (z 39.677 do 46.304 samochodów) o blisko 5 procent wyprzedza wzrost całego rynku. Na tak dobry wynik zapracowały nie tylko Golf i Passat, ale również T-Roc, którego od stycznia do października zarejestrowano aż 2.418 egzemplarzy.

- W Ameryce Północnej dostawy wyniosły 49.400 aut, czyli niemal tyle samo ile przed rokiem (+0,3 procenta). W USA klienci odebrali 29.000 samochodów, czyli o 4,6 procenta więcej niż rok wcześniej. Popularne SUV-y Tiguan i Atlas sprzedawały się jeszcze lepiej niż dotąd i w sumie stanowią 43 procent wszystkich dostaw Volkswagena na tamtejszym rynku. W Meksyku utrzymuje się trudna sytuacja gospodarcza. Dostawy Volkswagena dla klientów wyniosły tutaj 13.300 aut, co oznacza spadek o 10,3 procenta w porównaniu z październikiem 2017 roku.

Ameryka Południowa okazała się bardzo dobrym rynkiem dla Volkswagena. Do klientów trafiło łącznie 44.800 samochodów – jest to równoznaczne ze wzrostem w wysokości 24,7 procenta w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Tę dobrą sytuację marka zawdzięcza głównie rynkowi brazylijskiemu, największemu w tym regionie. W Brazylii odnotowano ogromny wzrost dostaw o 61,8 procenta do poziomu 35.600 egzemplarzy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się w Brazylii nowe Polo oraz model Virtus. Z powodu niełatwej sytuacji w Argentynie dostawy w tym kraju zmniejszyły się w porównaniu z tym samym miesiącem przed rokiem o 46,6 procenta do 5.800 samochodów.

- W regionie Azji i Pacyfiku marka Volkswagen dostarczyła klientom 288.300 pojazdów – o 9,1 procenta mniej niż w październiku 2017 roku. Przyczyną tego stanu rzeczy jest w głównej mierze zaniepokojenie klientów w Chinach trwającym konfliktem handlowym z USA. Z tego powodu powstrzymywali się oni od zakupów. Na najważniejszym dla marki Volkswagen rynku sprzedaży do odbiorców trafiło 274.100 samochodów, czyli o 9,8 procenta mniej niż w poprzednim roku w październiku. Od stycznia chińscy klienci odebrali 2.515.400 samochodów – to niewielki wzrost (o 0,4 procenta) w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Szczegółowa tabela z danymi znajduje się w pliku pdf

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen