Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska

Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska

Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska

 1. Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska
 • po 11 miesiącach 2018 roku Volkswagen Group Polska powiększa swój udział w rejestracji nowych samochodów w Polsce o niemal 15 procent w porównaniu z wynikiem w analogicznym okresie ubiegłego roku
 • bardzo dobre wyniki Grupy zarówno w listopadzie, jak i od początku roku
 • 13.158 (+6,2 procenta) samochodów dostarczonych przez marki Volkswagen Group Polska w listopadzie
 • Dr Wolf-Stefan Specht, Prezes Zarządu Volkswagen Group Polska: „Listopadowy wynik pokazuje, że nowa procedura homologacji samochodów WLTP w coraz mniejszym stopniu wpływa na wyniki rejestracji nowych samochodów naszych marek”.

Poznań, 11 grudnia 2018 r. – Zestawienie rejestracji nowych samochodów w listopadzie pokazuje, że zmniejszenie dostaw aut – związane wyłącznie z wejściem w życie nowej procedury homologacji według testów WLTP – marki należące do Volkswagen Group Polska mają już za sobą. Miesiąc ten przyniósł spółce wzrost udziału w rynku do 30,4 procent. W porównaniu do wyników w 2017 roku Grupa odnotowała wzrost zarówno w listopadzie, jak i w całym okresie od początku roku. Z rejestracjami wynoszącymi w minionym miesiącu 13.158 samochodów Volkswagen Group Polska pozostaje niekwestionowanym liderem rynku.

„Bardzo cieszy niesłabnące zaufanie jakim obdarzają nas polscy klienci. Listopadowe wyniki pokazują, że nowa procedura homologacji samochodów według testów WLTP w coraz mniejszym stopniu wpływa na nasze dostawy” – tłumaczy Dr Wolf-Stefan Specht, Prezes Zarządu Volkswagen Group Polska.

Volkswagen Group Polska od lat zajmuje w Polsce pozycję lidera rynku nowych samochodów. Listopad przyniósł umocnienie tej pozycji w postaci wzrostu udziału w rynku do 30,4 procent. Wynik ten jest lepszy o 1,2 punkta procentowego w stosunku do wyniku w listopadzie 2017 roku.

Listopad 2018 roku był również lepszy pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w stosunku do wyniku, który Grupa uzyskała w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. W ubiegłym miesiącu zarejestrowano 13.158 nowych samochodów Grupy (w listopadzie 2017 roku – 12.392).

Również w zestawieniu styczeń-listopad tego roku Volkswagen Group Polska może pochwalić się dobrymi wynikami. W 2018 roku Grupa dostarczyła w sumie 141.849 samochodów. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku liczba zarejestrowanych nowych samochodów Grupy wynosiła 123.618 egzemplarzy (wzrost o 14,7 procent).

Warto zaznaczyć, że dwie marki, których samochody były najczęściej rejestrowane w listopadzie, wchodzą w skład Volkswagen Group Polska. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Skoda, która jest jego niekwestionowanym liderem od niemal 10 lat. Drugie przypadło Volkswagenowi.

„Z optymizmem patrzymy na kolejny miesiąc. Na grudniowe wyniki na pewno wpłynie wprowadzenie od stycznia nowych przepisów podatkowych, związanych z leasingiem samochodów. Spodziewamy się, że 2018 rok będzie kolejnym rekordowym dla Volkswagen Group Polska” – komentuje Dr Wolf-Stefan Specht, Prezes Zarządu Volkswagen Group Polska.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

Podane ceny obejmują podatek VAT.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.
Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki
Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen