ID. Charger1 - Wallbox Volkswagena

Nowy ID. Charger Volkswagena to nowoczesne rozwiązanie dla ładowania Twojego elektrycznego samochodu w domu. Inteligentne, efektywne i innowacyjne. Przekonaj się sam.

Osoba podchodzi do Volkswagen Wallbox i do ID.3.

Stacja benzynowa w domu.

Elektryczna mobilność może być jeszcze wygodniejsza: wystarczy przyjechać do domu, podłączyć elektryczny samochód i spokojnie zająć się czymś innym. I nie martwić się, że następnego dnia zabraknie energii. Krótko mówiąc: przyszłość stała się teraźniejszością. Dla każdego i na co dzień. Nasz ID. Charger ze wszystkimi swoimi zaletami i funkcjami jest rozwiązaniem dopasowanym do indywidualnych potrzeb.

Krótki czas ładowania, długa przyjemność jazdy.

Ładowanie samochodu z ID. Charger trwa nawet osiem razy krócej niż ładowanie z gniazdka domowej instalacji elektrycznej. Przy mocy ładowania 7,2 kW Twój ID.3 będzie ładował się do pełna "przez noc", przy mocy 11 kW trochę ponad sześć godzin. 

A man loads his ID.3 using the ID. Charger at home.

Komfort dzięki kompatybilności

ID. Charger umożliwia ładowanie zarówno wszystkich aktualnych i przyszłych elektrycznych Volkswagenów, jak i samochodów innych producentów z gniazdem typu 2. Przewód do ładowania podłączony na stałe do stacji ładowania wyklucza ryzyko zagubienia, zaplątania lub schowania w „bezpiecznym” miejscu, które potem trudno znaleźć. 

Ograniczenie dostępu dla większego bezpieczeństwa

Ty sam decydujesz, kto może korzystać z ID. Charger Connect lub Pro. Korzystając z RFID lub aplikacji możesz autoryzować procesy ładowania oraz zablokować lub odblokować Wallbox.

Pełna komunikacja

Oba modele ID. Charger - Connect i Pro - łączą się z internetem przez WiFi, Etnernet lub modem LTE z opcją transmisji danych (seryjny w modelu Pro, opcjonalny w modelu Connect). Dzięki aplikacji We Connect ID. możesz używając smartfona zarządzać Wallbox, sterować ładowaniem i wieloma innymi funkcjami.

Wygodne rozliczanie energii elektrycznej

ID. Charger Pro z licznikiem prądu z certyfikatem MID jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują dokładnego i indywidualnego rejestrowania zużycia prądu, na przykład dla kierowców samochodów służbowych.

Atrakcyjny pod względem ceny i mocy

Używając naszych modeli ID. Charger nie tylko szybciej i wygodniej naładujesz swój samochód elektryczny, lecz również możesz skorzystać z atrakcyjnych cen.

Jeden ID. Charger, trzy warianty

Model podstawowy

 • Wysokiej jakości design Volkswagena 
 • Moc ładowania do 11 kW AC (prąd 3-fazowy)
 • Stały przewód do ładowania o długości do 7,5 m
 • Zintegrowany wyłącznik różnicowo-prądowy 
 • Kompatybilny z osprzętem zabezpieczającym przed przeciążeniem

Idealne połączenie:
Internet i ID. Charger

W zależności od wariantu modelu, ID. Charger może przekazywać w czasie rzeczywistym pomocne informacje -  przez aplikację bezpośrednio na smartfon 

WiFi / Ethernet

ID. Charger Connect dysponuje standardowo funkcją online i może zostać połączony przez WiFi lub Ethernet (LAN) z Twoim domowym internetem.

LTE

Nasza stacja ładowania może również współpracować z LTE. Jest to płatna opcja dodatkowa, która umożliwia optymalną komunikację między Wallbox a aplikacją bez limitu transferu danych.

LTE z licznikiem energii elektrycznej MID

ID. Charger wykorzystuje w komunikacji najnowszy standard LTE. Wbudowany licznik prądu MID umożliwia dokładne rozliczenie poboru prądu do ładowania, na przykład w przypadku ładowania samochodu służbowego.

Łatwo i wygodnie:
nasz serwis instalacji

Chciałbyś mieć stację ładowania w domu? Jeżeli tak, wystarczy wybrać nasz serwis instalacji i nie martwić się o nic.

Pakiet od A do Z

Nasz zamawiany dodatkowo serwis instalacji – zapewniany i przeprowadzany przez naszą spółkę-córkę Elli – to gwarancja fachowego i profesjonalnego doradztwa, instalacji i uruchomienia Twojego ID. Charger. Pakiet instalacji obejmuje następujące usługi: 

 • osobisty Home Check na miejscu 
 • zgłoszenie do operatora sieci przesyłowej 
 • instalacja i uruchomienie 
 • ułożenie kabla do 15 metrów 
 • maksymalnie dwa przejścia przez mur 
 • zabezpieczenie różnicowo-prądowe i przeciążeniowe 

Pakiet nie obejmuje:

 • prac ziemnych 
 • rozbudowy skrzynki bezpiecznikowej

Jeżeli chciałbyś skorzystać z naszego serwisu instalacji, zalecamy wykonanie wcześniej online bezpłatnej wstępnej kontroli warunków. Wystarczy kilka kliknięć by dowiedzieć się, czy w Twoim domu możliwa jest instalacja stacji ładowania.

Instalacja Volkswagen Wallbox

Instalacja bez komplikacji

Najważniejsze w serwisie instalacji Volkswagena jest to, że wystarczy się umówić i nie musisz się już o nic martwić. Dostarczymy wszystko, co potrzebne: od fachowej wiedzy po wyłączniki bezpieczeństwa i przewody.

Najpierw w ramach Home Check wszystko jeszcze raz sprawdzimy, potem znajdziemy razem z Tobą najlepsze miejsce dla ID. Charger, zamontujemy ładowarkę i uruchomimy. Na koniec sprawdzimy, jak stacja ładowania współpracuje z Twoim autem. Jeżeli nie masz jeszcze samochodu elektrycznego, sprawdzimy przy użyciu urządzenia testującego. Skończymy pracę dopiero gdy popłynie prąd, a Twój samochód będzie się prawidłowo ładował.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Oferta Volkswagen Group Charging GmbH (Elli)
 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html