ID. Charger - Wallbox Volkswagena

Nowy ID. Charger Volkswagena to nowoczesne rozwiązanie dla ładowania Twojego elektrycznego samochodu w domu. Inteligentne, efektywne i innowacyjne. Przekonaj się sam.

Osoba podchodzi do Volkswagen Wallbox i do ID.3.

Stacja benzynowa w domu.

Elektryczna mobilność może być jeszcze wygodniejsza: wystarczy przyjechać do domu, podłączyć elektryczny samochód i spokojnie zająć się czymś innym. I nie martwić się, że następnego dnia zabraknie energii. Krótko mówiąc: przyszłość stała się teraźniejszością. Dla każdego i na co dzień. Nasz ID. Charger ze wszystkimi swoimi zaletami i funkcjami jest rozwiązaniem dopasowanym do indywidualnych potrzeb.

Krótki czas ładowania, długa przyjemność jazdy.

Ładowanie samochodu z ID. Charger trwa nawet osiem razy krócej niż ładowanie z gniazdka domowej instalacji elektrycznej. 

A man loads his ID.3 using the ID. Charger at home.

Komfort dzięki kompatybilności

ID. Charger umożliwia ładowanie zarówno wszystkich aktualnych i przyszłych elektrycznych Volkswagenów, jak i samochodów innych producentów z gniazdem typu 2. Przewód do ładowania podłączony na stałe do stacji ładowania wyklucza ryzyko zagubienia, zaplątania lub schowania w „bezpiecznym” miejscu, które potem trudno znaleźć. 

Ograniczenie dostępu dla większego bezpieczeństwa

Ty sam decydujesz, kto może korzystać z ID. Charger Connect lub Pro. Korzystając z RFID lub aplikacji możesz autoryzować procesy ładowania oraz zablokować lub odblokować Wallbox.

Pełna komunikacja

Oba modele ID. Charger - Connect i Pro - łączą się z internetem przez WiFi, Etnernet lub modem LTE z opcją transmisji danych (seryjny w modelu Pro, opcjonalny w modelu Connect). Dzięki aplikacji We Connect ID. możesz używając smartfona zarządzać Wallbox, sterować ładowaniem i wieloma innymi funkcjami.

Wygodne rozliczanie energii elektrycznej

ID. Charger Pro z licznikiem prądu z certyfikatem MID jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują dokładnego i indywidualnego rejestrowania zużycia prądu, na przykład dla kierowców samochodów służbowych.

Atrakcyjny pod względem ceny i mocy

Używając naszych modeli ID. Charger nie tylko szybciej i wygodniej naładujesz swój samochód elektryczny, lecz również możesz skorzystać z atrakcyjnych cen.

Jeden ID. Charger, trzy warianty

Model podstawowy

 • Wysokiej jakości design Volkswagena 
 • Moc ładowania do 11 kW AC (prąd 3-fazowy)
 • Stały przewód do ładowania o długości do 7,5 m
 • Zintegrowany wyłącznik różnicowo-prądowy 
 • Kompatybilny z osprzętem zabezpieczającym przed przeciążeniem

Idealne połączenie:
Internet i ID. Charger

W zależności od wariantu modelu, ID. Charger może przekazywać w czasie rzeczywistym pomocne informacje -  przez aplikację bezpośrednio na smartfon 

WiFi / Ethernet

ID. Charger Connect dysponuje standardowo funkcją online i może zostać połączony przez WiFi lub Ethernet (LAN) z Twoim domowym internetem.

LTE

Nasza stacja ładowania może również współpracować z LTE. Jest to płatna opcja dodatkowa, która umożliwia optymalną komunikację między Wallbox a aplikacją bez limitu transferu danych.

LTE z licznikiem energii elektrycznej MID

ID. Charger wykorzystuje w komunikacji najnowszy standard LTE. Wbudowany licznik prądu MID umożliwia dokładne rozliczenie poboru prądu do ładowania, na przykład w przypadku ładowania samochodu służbowego.

Łatwo i wygodnie:
nasz serwis instalacji

Chciałbyś mieć stację ładowania w domu? Jeżeli tak, wystarczy wybrać nasz serwis instalacji i nie martwić się o nic.

Pakiet od A do Z

Nasz zamawiany dodatkowo serwis instalacji – zapewniany i przeprowadzany przez naszą spółkę-córkę Elli – to gwarancja fachowego i profesjonalnego doradztwa, instalacji i uruchomienia Twojego ID. Charger. Pakiet instalacji obejmuje następujące usługi: 

 • osobisty Home Check na miejscu 
 • zgłoszenie do operatora sieci przesyłowej 
 • instalacja i uruchomienie 
 • ułożenie kabla do 15 metrów 
 • maksymalnie dwa przejścia przez mur 
 • zabezpieczenie różnicowo-prądowe i przeciążeniowe 

Pakiet nie obejmuje:

 • prac ziemnych 
 • rozbudowy skrzynki bezpiecznikowej

Jeżeli chciałbyś skorzystać z naszego serwisu instalacji, zalecamy wykonanie wcześniej online bezpłatnej wstępnej kontroli warunków. Wystarczy kilka kliknięć by dowiedzieć się, czy w Twoim domu możliwa jest instalacja stacji ładowania.

Instalacja Volkswagen Wallbox

Instalacja bez komplikacji

Najważniejsze w serwisie instalacji Volkswagena jest to, że wystarczy się umówić i nie musisz się już o nic martwić. Dostarczymy wszystko, co potrzebne: od fachowej wiedzy po wyłączniki bezpieczeństwa i przewody.

Najpierw w ramach Home Check wszystko jeszcze raz sprawdzimy, potem znajdziemy razem z Tobą najlepsze miejsce dla ID. Charger, zamontujemy ładowarkę i uruchomimy. Na koniec sprawdzimy, jak stacja ładowania współpracuje z Twoim autem. Jeżeli nie masz jeszcze samochodu elektrycznego, sprawdzimy przy użyciu urządzenia testującego. Skończymy pracę dopiero gdy popłynie prąd,