Ładowanie i zasięg

Gdzie mogę ładować? 

Mobilność elektryczna w coraz większym stopniu będzie kształtowała nasz dzień powszedni. Być może wkrótce także Twój. Wtedy będziesz mógł zapomnieć o starych przyzwyczajeniach i stwierdzisz, że wszystko stało się o wiele łatwiejsze. Na przykład będziesz mógł naładować swój samochód w nocy, w pracy lub na zakupach. Liczne stacje ładowania, po drodze lub u Ciebie w domu, w każdej chwili dostarczą prąd dla Twojego samochodu. A jeżeli dodatkowo będzie to prąd ze źródeł odnawialnych, będziesz w przyszłości jeździł wyjątkowo ekologicznie i bez emisji. Brzmi dobrze. I jest dobre.

Samochód jest ładowany przed supermarketem

„Tankowanie” w domu.

Ty śpisz, a Twój samochód elektryczny się ładuje.

Wyobraź sobie, że wsiadasz rano do Twojego samochodu elektrycznego i ruszasz pełen energii. Podczas gdy Ty w nocy odpoczywasz i nabierasz energii na następny dzień, Twój samochód również „nabiera energii”. Wszystko czego potrzebujesz, to przewód, dostępny jako wyposażenie dodatkowe, który umożliwia ładowanie z każdego gniazdka domowej instalacji elektrycznej.

„Stacja benzynowa” we własnym domu.

  1. Ładowanie z gniazdka: Ładowanie samochodu elektrycznego w domu jest łatwiejsze niż myślisz. Po prostu z jednej strony podłączasz przewód do gniazdka a z drugiej do samochodu. Gdy zamkniesz samochód kluczykiem, natychmiast rozpocznie się proces ładowania.
  2. Ładowanie z Wallbox: Jeżeli masz dom z garażem, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie opcjonalnego systemu Wallbox. Proces ładowania jest tak samo łatwy, lecz o wiele wygodniejszy i szybszy niż z gniazdka instalacji domowej. Wystarczy wyjąć wtyk, połączyć z samochodem i zamknąć samochód. Prąd jest naturalnie pobierany z domowej instalacji elektrycznej i rozliczasz się ze swoim dostawcą energii.
Zbliżenie przewodu do ładowania z wtyczką Mennekes (typ 2) podłączonego do ID. Buzz

Jeśli nie masz własnego domu z garażem, lecz wynajmujesz lub należysz do wspólnoty mieszkańców i parkujesz na ulicy przed domem, być może ładowanie najpierw wyda Ci się trudniejsze, gdyż jeszcze nie we wszystkich dzielnicach istnieje wystarczająco rozbudowana publiczna infrastruktura do ładowania. Wtedy najłatwiej jest ładować na parkingu w pracy. Zaletą jest, że jeżeli w ciągu dnia pokonujesz jedynie dystans do i z pracy (mniej więcej 50 km dziennie), będziesz musiał doładowywać baterie raz w tygodniu. Wtedy najlepiej zrobić to, gdy jesteś w pracy.

Ładowanie w miejscu pracy.

Ty pracujesz, a Twój elektryczny samochód się ładuje.

Coraz więcej pracodawców nosi się z zamiarem stopniowej elektryfikacji swoich samochodów. Wiele firm instaluje infrastrukturę do ładowania i oferuje pracownikom możliwość ładowania ich samochodów elektrycznych i hybryd plug-in z firmowych stacji ładowania. Oznacza to duże zmiany w mobilności. Twój pracodawca zainstalował już stację ładowania na firmowym parkingu? Wtedy jako osobie dojeżdżającej do pracy z przeciętnej odległości, tj. ok. 50 km w obie strony, wystarczy Ci ładowanie samochodu tylko raz w tygodniu. I to najlepiej w godzinach pracy.

Stacja ładowania przed biurem

Ty robisz zakupy, a samochód się ładuje.

Załatw spokojnie swoje zakupy. Twój samochód już się ładuje.

Czas jest cenny. Dlaczego nie skorzystać z ładowania, w czasie gdy masz coś innego do załatwienia? Na przykład zakupy. Coraz więcej supermarketów, galerii handlowych czy sklepów z wyposażeniem wnętrz sukcesywnie rozbudowuje infrastrukturę do ładowania. Dzięki temu możesz doładować swój samochód elektryczny, czasem nawet za darmo, a jednocześnie efektywnie wykorzystać czas, gdy auto się ładuje.

Samochód ładowany na parkingu supermarketu

Ładowanie w podróży.

Przy autostradzie.

Jadąc w dłuższą trasę musisz doładowywać po drodze swój elektryczny samochód. Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu najbliższych 2 lat wiele się zmieni w tej kwestii - rozbudowana zostanie infrastruktura szybkiego ładowania. Między innymi w ramach wspólnego przedsiębiorstwa IONITY koncern Volkswagen wraz z innymi producentami samochodów działa na rzecz rozbudowy takiej infrastruktury. Również dostawcy energii inwestują w rozbudowę stacji szybkiego ładowania przy autostradach, tak że w najbliższym czasie na wielu autostradowych parkingach będzie możliwe szybkie naładowanie baterii samochodów.

Ładowanie samochodu elektrycznego na autostradzie

We Charge - naładuj swojego Volkswagena

Idealny towarzysz podróży.

Organizujesz wypad za miasto lub planujesz następne wakacje? Nie ma problemu. Opłaty pobierane są za pośrednictwem aplikacji Volkswagen We Connect - Twojego łącznika z niezawodną siecią ładowania, co zapewnia bezproblemową jazdę w całej Europie. We Charge umożliwia wygodne planowanie podróży z wykorzystaniem publicznych stacji ładowania, np. jednej z nowych szybkich ładowarek IONITY, które zapewniają szybkie ładowanie w całej Europie. Natychmiastowa obsługa podczas ładowania i przejrzysty proces płatności zapewniają komfort i bezpieczeństwo.

Smarfon z We Connect, na którym zaznaczone są miesjca

We Charge - Znajdź. Naładuj. Jedź.

Nerwy przed spotkaniem, rozproszenie uwagi przez dzieci lub niekończący się plac budowy - istnieje wiele powodów, dla których można stracić z oczu aktualny stan naładowania. Na szczęście We Charge stale monitoruje możliwości ładowania i wyświetla aktualnie dostępne stacje ładowania. Punkty ładowania HPC (ładowanie o dużej mocy) od IONITY zostaną podświetlone. Dlatego też nawet długodystansowe podróże są bezproblemowe - przynajmniej z punktu widzenia ładowania.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
Aby korzystać z bezpłatnej aplikacji We Connect, potrzebny jest smartfon z kompatybilnym systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych.  

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.

Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).

Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska/wltp.html?

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/lacznosc/we-connect.html? Leasing klasyczny: Oferta dla przedsiębiorców. Suma opłat skalkulowana w oparciu o parametry: opłata wstępna 20%, okres leasingu 36 miesięcy, wartość końcowa 1%.  

Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Kredyt "Jak Abonament" - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 10% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 15 000 km. Oferta dla Przedsiębiorców.

Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd, twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania, gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.

*Obowiązuje do odwołania. Szczegóły u sprzedawcy. Polo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Polo Special Edition: 2 400 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 100 zł. Rabat 6000 zł. T-Roc Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Roc Special Edition: 11 160 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 6000 zł. Nowy T-Cross Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w T-Cross Special Edition: 10 360 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 8000 zł. Touran Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Comfortline z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Touran Special Edition: 25 000 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Comfortline i Special Edition: 3 300 zł. Rabat 5000 zł. Taigo Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Taigo Special Edition: 9 560 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. Rabat 3000 zł. Nowy Tiguan Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Life z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w Nowy Tiguan Special Edition: 22 380 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Life i Special Edition: 800 zł. ID.3 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.3 Special Edition: 30 800 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.4 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.4 Special Edition: 38 050 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.5 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro Performance z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.5 Special Edition: 33 970 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 4 600 zł. ID.7 Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Special Edition: 45 730 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. ID.7 Tourer Special Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Special Edition do wersji Pro z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w ID.7 Tourer Special Edition: 47 430 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji Pro Performance i Special Edition: 9200 zł. Materiał może prezentować elementy wyposażenia dodatkowego lub opcjonalnego