Odcinek 11

[Odcinek #11]

[Odcinek #11]

W elektryzującym tempie na trasie 2020-2050 z Jowitą Michalską

Subskrybuj Apple PodcastsOpens an external link | AndroidOpens an external link | EmailOpens an external link | Google PodcastsOpens an external link | StitcherOpens an external link | TuneInOpens an external link | SpotifyOpens an external link | RSSOpens an external link | INSIGHTOUTLABOpens an external link

Elektryczne urządzenia transportu osobistego (UTO), poszerzona rzeczywistość, indukcyjne ładowarki i hyperloop – w jedenastym odcinku „Elektrycznie Tematycznych” Kasia Frendl i Paweł Pilarczyk zabierają słuchaczy w podróż do przyszłości. Gościem specjalnym odcinka jest Jowita Michalska, założycielka Digital University i ambasadorka Singularity University w Polsce. Czy w ciągu najbliższych kilkunastu lat przesiądziemy się z elektrycznych hulajnóg do pojazdów autonomicznych? A może w przyszłości wcale nie będziemy się przemieszczać – będą za nas to robić nasze awatary stworzone z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji? Posłuchaj elektryzującej rozmowy na temat elektromobilnej platformy dla nowych technologii w transporcie.

Z nowego odcinka dowiesz się, że Volkswagen Golf VIII jest pierwszym seryjnie produkowanym samochodem, w którym został zastosowany system Car2X, czyli bezprzewodowe łączenie się z innymi pojazdami i z infrastrukturą drogową w odległości 800 m od bieżącej lokalizacji, a nowy Volkswagen ID.3 będzie także opcjonalnie wyposażony w technologię rzeczywistości poszerzonej (Augmented Reality Head-up Display), która polega na tym, że wyświetlane na przedniej szybie informacje i wskazówki dla kierowcy wydają się połączone z rzeczywistą sytuacją na drodze.

Jeszcze więcej ciekawych faktów i danych o przyszłości transportu znajdziesz w pełnej wersji odcinka #11 podcastu „Elektrycznie Tematyczni”. Zapraszamy do słuchania i subskrybowania!

Osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę na temat najnowszych technologii, które zmieniają świat, serdecznie zapraszamy na największą w Polsce konferencję technologiczną Masters&Robots, która odbędzie się w Warszawie 22-24 września 2020. Kod rabatowy ET dla słuchaczy „Elektrycznie Tematycznych” daje 10% zniżki na wszystkie bilety.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Digital University.