Narty za granicą
Zima - Szykuj się do podróży

Narty za granicą

Zima - Szykuj się do podróży

Narty za granicą

Narciarskie przygody zyskują coraz większą popularność wśród Polaków. Coraz więcej osób angażuje się również w zimowe wycieczki zagraniczne. Dojazd do narciarskich ośrodków nie musi być uciążliwy, jeśli przygotujesz się dobrze na trasę i zwrócisz uwagę na kluczowe kwestie organizacyjne. Przedstawiamy 4 pomysły na wyjątkową przygodę w śnieżnych warunkach.

Rumunia

Szwecja

Hiszpania

Słowenia

Najpopularniejszy kurort

Sinaia

Åre

Pradollano (Sierra Nevada)

Krvavec

Odległość od Warszawy

1228 km

2123 km

3260 km

1076 km

Trasy

40 km,
14 wyciągów

90 km,
37 wyciągów

106 km,
37 wyciągów

30 km,
11 wyciągów

Zalety

 • bliskość lokalizacyjna
 • tory dla narciarzy biegowych i saneczkarzy
 • duża infrastruktura poza narciarska
 • trasy najlepiej na świecie oświetlone wieczorami
 • tor crossu zimowego
 • funpark dla snowboardzistów
 • pełna infrastruktura narciarska i szkółki
 • duża liczba łatwych tras
 • dobre połączenia między trasami i miasteczkiem
 • słowiańska gościnność
 • zróżnicowane trasy
 • świetna infrastruktura dla rodzin

Najpopularniejszy kurort

Sinaia

Odległość od Warszawy

1228 km

Trasy

40 km,
14 wyciągów

Zalety

 • bliskość lokalizacyjna
 • tory dla narciarzy biegowych i saneczkarzy
 • duża infrastruktura poza narciarska

RUMUNIA - SINAIA

Rumunia

Rumunia to kraj, który od niedawna jest odkrywany na nowo przez turystów. Coraz więcej biur podróży oferuje zarówno letnie, jak i zimowe wyprawy w różne rejony tego kraju. Ze względu na jego bliskość, większość osób wybiera się tam jednak na własną rękę. Zarówno latem jak i zimą można wyruszyć do Transylwanii szlakiem zamków Drakuli. W Bran, jak i w Sinai czy Rasnov można zobaczyć piękne zabudowania, otoczone magicznym krajobrazem. Godna polecenia jest również wycieczka do miasta Braszów, w którym można zobaczyć urokliwe Stare Miasto oraz górskie pejzaże poprzecinane malowniczymi uliczkami. Warto wziąć Rumunię pod uwagę również przy okazji planowania zimowego wypoczynku. Najpopularniejsze kurorty położone w rumuńskich Karpatach, w których narciarze zrealizują swoją pasję to Poiana Brasov, Sinaia, Predeal i Azuga. Ośrodki oferują trasy zjazdowe wraz z kolejkami gondolowymi i wyciągami krzesełkowymi oraz orczykowymi. Kilkadziesiąt kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, to przede wszystkim wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi. Wciąż niewielka, w stosunku do innych kurortów narciarskich liczba turystów jest komfortowa w szczególności dla początkujących narciarzy.

SZWECJA - ÅRE

Szwecja

Skandynawia to fascynujące miejsce, którego uroki są niepodważalne. Warto pamiętać jednak, że piękno natury przeplata się tu z jej siłą, która nieraz daje o sobie znać niedoświadczonym turystom. Dzień w tym rejonie Europy jest znacznie krótszy, ale na śnieg można tu liczyć nawet do końca kwietnia! Szwedzkie kurorty zimowe słyną nie tylko z wyjątkowo bogatej infrastruktury narciarskiej. To również miejsca, w których turyści oddają się relaksowi w SPA i korzystają z atrakcyjnych lokalizacji fotograficznych czy takich atrakcji jak jazda zaprzęgami psów lub reniferów. Wyjątkowo długie i mroźne zimy zapewniają turystom mnóstwo możliwości sportowych. Góry Skandynawskie o charakterze alpejskim to najciekawsze wyzwanie dla turystyki zimowej. Szwedzkie miasto Åre już dwukrotnie udowodniło, że jest atrakcyjne również dla profesjonalistów – to właśnie tu odbywały się Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim.

HISZPANIA - PRADOLLANO (SIERRA NEVADA)

Hiszpania

Ten kraj kojarzy się większości Polaków ze słońcem i gorącymi wakacjami. Warto jednak pamiętać, że w Andaluzji, regionie położonym w południowej części tego kraju, rozciąga się pasmo górskie Sierra Nevada. U jego podnóża leży Granada ze słynnym zespołem pałacowym Alhambra. Pasmo jest atrakcją dla każdego, kto chciałby zaznać zimowego szaleństwa zarówno na nartach, jak i na desce snowboardowej. Pasmo położone jest tylko 70 km od Morza Śródziemnego, co sprawia, że w kwietniu można korzystać zarówno z uroków plażowania, jak i narciarstwa. Trasy przecinają tu zarówno strome stoki (najwyższy szczyt to Mulhacen -3479 m n.p.m.), jak i łagodniejsze wzniesienia, dzięki czemu istnieje możliwość zróżnicowania wyprawy pod kątem stopnia zaawansowania umiejętności narciarskich. Swoje ambicje zrealizują tu również miłośnicy snowboardu freestyle, którzy mają do dyspozycji ogromny snowpark Sulayr (najdłuższy halfpipe w całej Europie o długości aż 2,5 km).

SŁOWENIA - KRVAVEC

Słowenia

Piękne góry i malownicze doliny w Słowenii zachwycają zarówno latem, jak i zimą. Słowenia jest atrakcyjna dla narciarzy również ze względu na wypady weekendowe. Ten mały kraj zachwyca swoją zorganizowaną infrastrukturą i gościnnością. Każdy, kto chciałby zobaczyć stolicę Słowenii – Lublanę – może wybrać się tam na jednodniową wycieczkę. Jako jedyny słowiański kraj położony w Alpach, Słowenia zapewnia domową atmosferę i ciekawe doznania sportowe. W kurortach z równą akceptacją traktuje się zarówno narciarzy, jak i snowboardzistów. Natomiast każdy, bez względu na stopień zaawansowania swoich umiejętności, będzie mógł odnaleźć się na zimowych stokach. Kibicom sportów zimowych warto również przypomnieć, że w marcu wyjazd można połączyć z dopingowaniem polskich skoczków narciarskich w trakcie ostatniego konkursu sezonu zimowego, odbywającego się na mamuciej skoczni w Planicy (90 km od Krvaveca).

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html