Zasady podróżowania po europie
Lato - Szykuj się do podróży

Zasady podróżowania po europie

Lato - Szykuj się do podróży

Zasady podróżowania po europie

Sezon na letnie wyjazdy właśnie się rozpoczął. Jeżeli Twój Volkswagen jest już gotowy, a pasażerowie dobrze spakowani, to pozostaje Ci już tylko jeden krok. Sprawdzenie zasad podróżowania po wakacyjnych państwach.

KIERUNEK – POŁUDNIE

Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja

Państwa te cieszą się dużym zainteresowaniem. Wśród nich zdecydowanie najpopularniejsza jest Chorwacja. Do jej stolicy - Dubrownika - co roku zjeżdżają setki turystów. Piękne krajobrazy, malownicze miasteczka i niesamowity klimat przyciągają ludzi z różnych zakątków Europy. Jednak nie do wszystkich krajów Europy Południowej wjedziemy posiadając tylko dowód rejestracyjny. Na przykład w Albanii oraz Bośni i Hercegowinie wymagana jest zielona karta. Chociaż drogi sprzyjają rozwijaniu znacznych prędkości to warto wiedzieć, że w Chorwacji za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h można trafić do więzienia aż na trzy lata.

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi: 

Albania – 0,1 ‰

Bośnia i Hercegowina – 0,3 ‰

Chorwacja – 0,0 ‰

Albania – 0,1 ‰

Bośnia i Hercegowina – 0,3 ‰

Chorwacja – 0,0 ‰

KIERUNEK – ZACHÓD

Francja, Hiszpania, Portugalia

Któż z nas nie chciałby spędzić kilku dni w romantycznej Francji, zatańczyć flamenco w gorącej Hiszpanii, czy odpocząć w malowniczej scenerii portugalskich plaż. Zachód Europy ma dobrze rozwiniętą sieć autostrad, drogi są tu bardzo przyjazne kierowcom. Do licznych kurortów można dostać się niezwykle szybko, pomijając przy tym zatłoczone ulice. Tu jednak ważne jest zwrócenie uwagi na hiszpańskie autostrady. Opłaty za przejazd uzależnione są tu od operatora autostrad, pory dnia oraz aktualnego miesiąca.

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi: 

Francja – 0,5 ‰

Hiszpania – 0,5 ‰

Portugalia – 0,5 ‰

Francja – 0,5 ‰

Hiszpania – 0,5 ‰

Portugalia – 0,5 ‰

KIERUNEK – SĄSIEDZI

Niemcy, Czechy, Słowacja

Berlin leży zaledwie 100 km od naszej zachodniej granicy. Mimo niewielkiej odległości przepisy drogowe różnią się od naszych. W Niemczech największą popularnością cieszą się bezpłatne autostrady, gdzie na wybranych odcinkach nie ma limitu prędkości. Czesi i Słowacy przyciągają nas wyjątkowymi zabytkami, ciekawą historią i pysznym jedzeniem. Drogi u naszych południowo-zachodnich sąsiadów - w porównaniu do polskich - pod względem przepisów są zbliżone. W terenie zabudowanym dozwolona prędkość to 50km/h natomiast poza miastem jest to 90 km/h.

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi: 

Niemcy – 0,5 ‰

Czechy – 0,5 ‰

Słowacja – 0,0 ‰

Niemcy – 0,5 ‰

Czechy – 0,5 ‰

Słowacja – 0,0 ‰

KIERUNEK – KRAJE BENELUXU

Belgia, Holandia, Luksemburg

Kraje Benelux to serce Europy, które co roku przyciąga wielu turystów. Podróżom sprzyja świetnie rozwinięta sieć autostrad i nieduże odległości między atrakcyjnymi miejscami. Zwiedzając miasta, lepiej pozostawić samochód na przedmieściach, a do centrum dotrzeć komunikacją miejską.

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi: 

Belgia – 0,5 ‰

Holandia – 0,5 ‰

Luxemburg – 0,8 ‰

Belgia – 0,5 ‰

Holandia – 0,5 ‰

Luxemburg – 0,8 ‰

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.