Zachwycające Żuławy Wiślane
Lato - Szykuj się do podróży

Zachwycające Żuławy Wiślane

Lato - Szykuj się do podróży

Zachwycające Żuławy Wiślane

Żuławy Wiślane to doskonały wybór na objazdowe wakacje w Polsce oraz prawdziwa gratka dla miłośników eksploracji budynków, w których murach wyraziście wyczuwalny jest duch historii. Równina deltowa Wisły skrywa w sobie wiele wakacyjnych atrakcji, które zapewnią Tobie i kompanom podróży niezapomniane wspomnienia.

Dziś czeka na Ciebie mnóstwo wyjątkowej, głównie pokrzyżackiej, architektury oraz wodne przygody, do których mogą Ci się przydać belki bagażnika dachowego i boksy dachowe od Volkswagena. Polskie rzeki to wyjątkowo klimatyczne obszary, które warto poznać na żywo.

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku

Główną atrakcją Żuław Wiślanych jest zamek w Malborku, historyczna siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, wielowiekowa rezydencja królów Polski oraz unikatowy zabytek na mapie świata, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Ten ważny obiekt w historii naszego kraju skrywa wiele atrakcji, które pochłoną Ciebie i Twoich współtowarzyszy przygody na długie godziny. Możesz wybrać trasę historyczną, dzięki której odkryjesz zakamarki zamkowych komnat lub trasę zieloną, która obejmuje zwiedzanie terenów zielonych. W zamku w Malborku znajduje się również muzeum z wyjątkową kolekcją artefaktów z przeszłości – pozostałości po krzyżackich rezydentach.

Zamek w Gniewie

Gniew widziany z rzeki Wierzycy

Nieopodal Malborka położony jest Gniew, gdzie znajduje się kolejny malowniczy zamek krzyżacki. Jego główną atrakcją jest zamkowa izba tortur, przyprawiająca o prawdziwy dreszczyk emocji. Tutaj możesz zobaczyć wystawę, która w całości jest poświęcona katowskim technikom i wykorzystywanym w średniowieczu narzędziom. Do dyspozycji zwiedzających jest też urokliwa kaplica zamkowa oraz wyjątkowe krużganki obronne. Warto pamiętać, że zamek w Gniewie w czasie II wojny światowej pełnił rolę więzienia dla Polaków, co zostało udokumentowane dzięki specjalnej sali, którą warto odwiedzić.

Opactwo Cysterskie w Pelplinie

Ten wyjątkowy kompleks jest głęboko wpisany w historię Pelplina i okolic – to właśnie Zakon Cystersów odpowiadał za rozwój regionu aż przez sześć stuleci. Otoczony jest widowiskową doliną Wierzycy, której krajobraz potrafi onieśmielić nawet największego miłośnika natury. Znajdziesz tutaj unikatowy kościół klasztorny, którego konstrukcja została oparta na kształcie krzyża łacińskiego, a zachowane wyposażenie pozwala na pełne przeniesienie się myślami do średniowiecza. Wiele tajemnic do odkrycia skrywają również pomieszczenia, w których mnisi spędzali swoje codzienne życie.

Raczki Elbląskie

Rower górski GTI

Raczki Elbląskie to niepowtarzalna wieś w województwie warmińsko-mazurskim, której odwiedzenie szczególnie polecamy nie tylko ze względu na kontakt z kojącą przyrodą. Znajduje się tutaj również unikatowa depresja (1,8 m p.p.m), która jeszcze do niedawna była uznawana za najniżej położony punkt w całej Polsce. Unikalny teren jest oznaczony specjalnym znakiem. Miejscowość jest idealna do eksplorowania jej piękna rowerem górskim GTI1.

Jeśli masz w sobie żyłkę odkrywcy, być może zaciekawi Cię również odwiedzenie wsi Marzęcino, która posiada tereny położone jeszcze niżej pod poziomem morza. Obowiązkowa fotografia i możemy ruszać dalej – tym razem na wodną przygodę!

1 Nr artykułu: 000050230BM

Spływ kanałem elbląskim do Małdyty

Spływ kanałem elbląskim do Małdyty

Na zakończenie eksploracji Żuław Wiślanych spędź aktywnie czas na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego, uznawanego przez wielu za jeden z „cudów Polski”. Fanów tego rejonu przyciąga czystość wody i dzika natura okalająca spływ.

Twoja podróż wystartuje w Elblągu, gdzie rozpoczynają się rejsy białą flotą Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej . Trasa znana jest z unikatowych w skali Europy rozwiązań hydrotechnicznych, m.in. śluz i pochylni. Statek w trakcie rejsu pokonuje różnicę wysokości wynoszącą 100 metrów! Nurt rzeki zaprowadzi Cię do Małdytów. To wieś, która posiada prawdziwie krzyżackiego ducha – jest dawnym folwarkiem zakonnym. Tutaj też, na łonie pięknej natury, warto zorganizować rodzinny piknik wieńczący wspólną, 46-kilometrową przygodę i będący wstępem do powrotu do Elbląga pociągiem.

Zabierz swojego Volkswagena oraz bliskie Ci osoby w niezwykłą podróż po malowniczych terenach delty Wisły i spędź czas blisko przyrody, eksplorując niepowtarzalnego ducha średniowiecznych zabytków. Jesteśmy bardzo ciekawi, czym Ciebie zaskoczą Żuławy Wiślane!

Zespół Volkswagena

Prezentowane w artykule akcesoria znajdziesz w oficjalnym sklepie Volkswagena.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.