Zachwycające Żuławy Wiślane
Zachwycające Żuławy Wiślane
Zachwycające Żuławy Wiślane
Zachwycające Żuławy Wiślane
Lato - Szykuj się do podróży

Zachwycające Żuławy Wiślane

Lato - Szykuj się do podróży

Zachwycające Żuławy Wiślane

Żuławy Wiślane to doskonały wybór na objazdowe wakacje w Polsce oraz prawdziwa gratka dla miłośników eksploracji budynków, w których murach wyraziście wyczuwalny jest duch historii. Równina deltowa Wisły skrywa w sobie wiele wakacyjnych atrakcji, które zapewnią Tobie i kompanom podróży niezapomniane wspomnienia.

Dziś czeka na Ciebie mnóstwo wyjątkowej, głównie pokrzyżackiej, architektury oraz wodne przygody, do których mogą Ci się przydać belki bagażnika dachowego i boksy dachowe od Volkswagena. Polskie rzeki to wyjątkowo klimatyczne obszary, które warto poznać na żywo.

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku

Główną atrakcją Żuław Wiślanych jest zamek w Malborku, historyczna siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, wielowiekowa rezydencja królów Polski oraz unikatowy zabytek na mapie świata, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Ten ważny obiekt w historii naszego kraju skrywa wiele atrakcji, które pochłoną Ciebie i Twoich współtowarzyszy przygody na długie godziny. Możesz wybrać trasę historyczną, dzięki której odkryjesz zakamarki zamkowych komnat lub trasę zieloną, która obejmuje zwiedzanie terenów zielonych. W zamku w Malborku znajduje się również muzeum z wyjątkową kolekcją artefaktów z przeszłości – pozostałości po krzyżackich rezydentach.

Zamek w Gniewie

Gniew widziany z rzeki Wierzycy

Nieopodal Malborka położony jest Gniew, gdzie znajduje się kolejny malowniczy zamek krzyżacki. Jego główną atrakcją jest zamkowa izba tortur, przyprawiająca o prawdziwy dreszczyk emocji. Tutaj możesz zobaczyć wystawę, która w całości jest poświęcona katowskim technikom i wykorzystywanym w średniowieczu narzędziom. Do dyspozycji zwiedzających jest też urokliwa kaplica zamkowa oraz wyjątkowe krużganki obronne. Warto pamiętać, że zamek w Gniewie w czasie II wojny światowej pełnił rolę więzienia dla Polaków, co zostało udokumentowane dzięki specjalnej sali, którą warto odwiedzić.

Opactwo Cysterskie w Pelplinie

Ten wyjątkowy kompleks jest głęboko wpisany w historię Pelplina i okolic – to właśnie Zakon Cystersów odpowiadał za rozwój regionu aż przez sześć stuleci. Otoczony jest widowiskową doliną Wierzycy, której krajobraz potrafi onieśmielić nawet największego miłośnika natury. Znajdziesz tutaj unikatowy kościół klasztorny, którego konstrukcja została oparta na kształcie krzyża łacińskiego, a zachowane wyposażenie pozwala na pełne przeniesienie się myślami do średniowiecza. Wiele tajemnic do odkrycia skrywają również pomieszczenia, w których mnisi spędzali swoje codzienne życie.

Raczki Elbląskie

Rower górski GTI

Raczki Elbląskie to niepowtarzalna wieś w województwie warmińsko-mazurskim, której odwiedzenie szczególnie polecamy nie tylko ze względu na kontakt z kojącą przyrodą. Znajduje się tutaj również unikatowa depresja (1,8 m p.p.m), która jeszcze do niedawna była uznawana za najniżej położony punkt w całej Polsce. Unikalny teren jest oznaczony specjalnym znakiem. Miejscowość jest idealna do eksplorowania jej piękna rowerem górskim GTI1.

Jeśli masz w sobie żyłkę odkrywcy, być może zaciekawi Cię również odwiedzenie wsi Marzęcino, która posiada tereny położone jeszcze niżej pod poziomem morza. Obowiązkowa fotografia i możemy ruszać dalej – tym razem na wodną przygodę!

1 Nr artykułu: 000050230BM

Spływ kanałem elbląskim do Małdyty

Spływ kanałem elbląskim do Małdyty

Na zakończenie eksploracji Żuław Wiślanych spędź aktywnie czas na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego, uznawanego przez wielu za jeden z „cudów Polski”. Fanów tego rejonu przyciąga czystość wody i dzika natura okalająca spływ.

Twoja podróż wystartuje w Elblągu, gdzie rozpoczynają się rejsy białą flotą Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej . Trasa znana jest z unikatowych w skali Europy rozwiązań hydrotechnicznych, m.in. śluz i pochylni. Statek w trakcie rejsu pokonuje różnicę wysokości wynoszącą 100 metrów! Nurt rzeki zaprowadzi Cię do Małdytów. To wieś, która posiada prawdziwie krzyżackiego ducha – jest dawnym folwarkiem zakonnym. Tutaj też, na łonie pięknej natury, warto zorganizować rodzinny piknik wieńczący wspólną, 46-kilometrową przygodę i będący wstępem do powrotu do Elbląga pociągiem.

Zabierz swojego Volkswagena oraz bliskie Ci osoby w niezwykłą podróż po malowniczych terenach delty Wisły i spędź czas blisko przyrody, eksplorując niepowtarzalnego ducha średniowiecznych zabytków. Jesteśmy bardzo ciekawi, czym Ciebie zaskoczą Żuławy Wiślane!

Zespół Volkswagena

Prezentowane w artykule akcesoria znajdziesz w oficjalnym sklepie Volkswagena.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen