Z dzieckiem na Suwalszczyznę
Lato - Szykuj się do podróży

Z dzieckiem na Suwalszczyznę

Lato - Szykuj się do podróży

Z dzieckiem na Suwalszczyznę

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby móc odpocząć na łonie natury, podziwiać niezwykłe widoki i aktywnie spędzać czas. Suwalszczyzna to region, na terenie którego znajdują się jeziora oraz dziewicze lasy – można powiedzieć, że czas płynie tam znacznie wolniej. Co więcej, jest on też częścią tzw. Zielonych Płuc Polski, do których należą te miejsca na wschodzie kraju, które wyróżniają się obszarami unikatowymi pod względem przyrodniczym. Wybrana przez nas trasa zachwyci Twoją rodzinę, szczególnie jeśli wspólnie planujecie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Trasa dla małych podróżników

Najciekawszym miejscem do rozpoczęcia podróży jest Augustów, położony na wschód od Mazur, nad malowniczą rzeką Nettą. Jest to miejsce, do którego dojazd jest dość łatwy, a z centralną częścią kraju łączy je kilka dróg krajowych wiodących przez równie atrakcyjne obszary.

Latem to zamieszkałe przez ponad 30 tys. mieszkańców miasto ma wiele do zaoferowania .Jest to również miejsce, w którym najmłodsi mogą przyswoić sobie podstawy bezpieczeństwa żeglugi pod okiem profesjonalnych instruktorów. W pobliżu miasta rozciąga się zachwycająca i zachęcająca do długich spacerów Puszcza Augustowska. Co ciekawe, na granicach Augustowa przepływa Klonownica - najkrótsza rzeka świata, zapisana w Księdze rekordów Guinnessa.

Najpopularniejszą formą spędzania tu czasu są sporty wodne – oczywiście ze względu na położenie Augustowa pośród wielu jezior.

Z tego miejsca warto wybrać się też w rejs po okolicznych jeziorach, które zachwycą niejednego podróżnika. Jedna z tras prowadzi wzdłuż pięknego Kanału Augustowskiego, będącego jednocześnie największym zabytkiem regionu.  Statek przepływa przez Jezioro Białe, w okolicy którego można dostrzec wiele gromad białych ptaków. Rejs zakończy się w miejscowości Studzieniczna, położonej na urokliwym półwyspie znanym z sanktuarium i zabytkowego, drewnianego kościoła. Nieopodal znajduje się jedna ze śluz Kanału, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć statek niwelujący różnicę poziomów rzędu prawie 1 jednego metra.

Stąd warto kontynuować podróż i pojechać nieco dalej, w kierunku Jeziora Wigry. Po drodze możesz skręcić do wsi Płociczno. W tej małej miejscowości znajduje się stacja początkowa Wigierskiej Kolei Wąskotorowej, która zabierze Cię w podróż po Parku Narodowym i Puszczy Augustowskiej.  Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla rodziców z dziećmi, którzy chcą pozwolić sobie na chwilę odpoczynku od pieszych wędrówek, jednocześnie mając pod opieką swoje pociechy.

Jezioro Wigry

Jezioro Wigry jest jednym z najczystszych akwenów w Polsce, dlatego okoliczni mieszkańcy często opowiadają o jego „kryształowej toni”.  Pamiętaj, że aby wejść na teren wokół jeziora, należy nabyć kartę wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego. Jest to idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa lub organizowania spływów kajakowych! Należy jednak pamiętać o tym, że to jednocześnie obszar, znajdujący się w strefie ciszy. Jeśli wraz z rodziną przepadacie za organizowaniem obozowisk, to wokół jeziora znajdziesz wiele specjalnie wyznaczonych miejsc, gdzie możecie się zatrzymać i do wieczora cieszyć pięknym widokiem oraz wszechobecnym spokojem. Obok akwenu znajduje się też miejscowość Wigry, w której zwiedzić można zabytkowy, były klasztor eremicki kamedułów. Ze względu na swoje wnętrze i atrakcyjne położenie, do dziś cieszy się dużą popularnością pośród pobierających się par. Na terenie tego kościoła odbywały się nawet zdjęcia do popularnego polskiego filmu „Ryś”!

Będąc w tym miejscu możesz też zaplanować spływ kajakowy wzdłuż jednej z najpiękniejszych rzek tego regionu – Czarnej Hańczy. Typowy szlak rozpoczyna się u źródła rzeki, na Jeziorze Wigry i kończy w miejscowości Rygol. Jest to jednak długa i wymagająca trasa, do której należy się dobrze przygotować (nawet zdobyć odpowiednie pozwolenia, by móc ją pokonać w całości). Gdy wybierasz się tam z dziećmi, zawsze możesz zdecydować się na pokonanie tylko krótkiego odcinka rzeki, nadającego się do rekreacyjnej, rodzinnej wyprawy.

Rodzina w drodze

Fotelik

Planując wakacje z dziećmi warto przypomnieć sobie podstawowe zasady, związane z ich przewożeniem. W nowelizacji ustawy z 2017 r. została zniesiona granica wiekowa do przewożenia dzieci w foteliku samochodowym. Dodatkowo, najmłodsi o wzroście do 150 cm otrzymali pozwolenie na  podróżowanie w przedniej części samochodu, nadal jednak przy wykorzystaniu odpowiedniego wyposażenia zabezpieczającego. Choć przepisy zostały nieco złagodzone to fotelik nadal stanowi podstawę bezpieczeństwa Twoich pociech, tych starszych i najmłodszych. W ofercie Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® znajdziesz wysokiej jakości foteliki  dopasowane do modeli Volkswagena, dzięki którym zyskasz pewność, że Twoje maluchy będą miały zapewnioną doskonałą ochronę i komfort.

Dobrze wiedzieć, że fotelik samochodowy można montować na dwa sposoby – za pomocą pasów bezpieczeństwa, w które wyposażone jest każde auto lub z wykorzystaniem systemu ISOFIX (który stał się standardem od 1999 roku). Z pewnością największą zaletą tego drugiego rozwiązania jest prostota w mocowaniu fotelika do bazy (fotelik po prostu zatrzaskuje się w niej), co znacznie wpływa na bezpieczeństwo. Sama baza jest z kolei przymocowana do specjalnych uchwytów, znajdujących się w stelażu tylnej kanapy, tak samo jak przymocowane są zatrzaski pasów bezpieczeństwa. Wybrane foteliki Volkswagen są wyposażone w dodatkowe mocowanie górnej części fotelika do oparcia siedzenia samochodu tzw. Top tether. To rozwiązanie zwiększa stabilność fotelika, a tym samym bezpieczeństwo dziecka.

Dużym ułatwieniem w trakcie długiej trasy pokonywanej autem może okazać się Modułowy system komfortu podróży. Jego podstawę stanowi uchwyt montowany pomiędzy pałąkami zagłówka przedniego fotela. Pozwala on na przytwierdzenie do niego różnych elementów, takich jak np. mocowania do iPada mini 1-3. Możesz w ten sposób umilić czas najmłodszym współpasażerom, pozwalając im na oglądanie ulubionych bajek w samochodzie podczas wieczornych lub przedłużających się podróży.

Pakiet "Dziecko w podróży"

Kolejnym wygodnym rozwiązaniem od Volkswagena jest Pakiet Dziecko w podróży . To uniwersalny zestaw praktycznych elementów pasujących do każdego auta, którego zadaniem jest rozwiązanie problemów, związanych z przewożeniem dzieci. W pakiecie znajduje się przytwierdzane za pomocą przyssawki lusterko, które po umocowaniu na szybie da Ci dodatkową możliwość doglądania pasażerów siedzących z tyłu. Kolejnym elementem zestawu jest organizer, zawieszany na tyle siedzenia. W ten sposób dziecko będzie mieć pod ręką swoje ulubione pluszaki, okulary czy napoje, a tył przednich foteli pozostanie czysty. W zestawie otrzymasz też funkcjonalną matę, która po umieszczeniu pod fotelikiem nie tylko zwiększy jego stabilność, ale też ochroni tapicerkę przez zabrudzeniami.

AKCESORIA VOLKSWAGEN
Odkrywaj dziewicze szlaki na terenie Polski oraz zadbaj o bezpieczeństwo i komfort rodziny z pomocą Oryginalnych akcesoriów Volkswagen®.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.