Udaj się w malowniczą, rowerową podróż w sercu Roztocza!
Udaj się w malowniczą, rowerową podróż w sercu Roztocza!
Udaj się w malowniczą, rowerową podróż w sercu Roztocza!
Udaj się w malowniczą, rowerową podróż w sercu Roztocza!
Lato - Szykuj się do podróży

Udaj się w malowniczą, rowerową podróż w sercu Roztocza!

Lato - Szykuj się do podróży

Udaj się w malowniczą, rowerową podróż w sercu Roztocza!

Zapraszamy do spędzenia weekendu w urokliwym rejonie Roztocza – niezwykłej krainie geograficznej, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem.

Region Roztocza przebiega z północnego zachodu od Kraśnika na południowy wschód aż do Lwowa, na odcinku aż 180 km. Podczas zaledwie trzech dni jazdy na rowerze można poznać najpiękniejsze miejsca tego regionu.

Ruszaj tam już w te wakacje!

Proponujemy niezwykłą rowerową przygodę w rejonie roztocza środkowego i padołu zamojskiego.

W trakcie wycieczki znaleźć można zarówno atrakcje dla miłośników przyrody, gdyż trasa wiedzie przez Roztoczański Park Narodowy, jak i dla amatorów zwiedzania wszelkich miast i miasteczek – odwiedzisz znane i atrakcyjne turystycznie miejsca, takie jak Zwierzyniec, Zamość, Józefów, Szczebrzeszyn, Krasnobród i wiele mniejszych miejscowości.

Wyjazd ten będzie idealny dla osób, które chcą aktywnie spędzić weekend. Ma on charakter turystyczny i jest odpowiedni dla rowerzystów początkujących lub tych, którzy lubią jeździć rekreacyjnie. To również propozycja dla osób starszych i całych rodzin!

Gotowi? W drogę!

Roztocze

Baza wypadowa usytuowana jest w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia pokonasz krótki odcinek Szlakiem Rowerowym Roztocza. Na początek trasa wiedzie w stronę Szczebrzeszyna, a później przez Zawadę do Zamościa. Dlaczego właśnie Zamość będzie pierwszym przystankiem? Ponieważ właśnie w tym mieście można podziwiać niezwykłą na skalę światową renesansową zabudowę Rynku, wpisaną na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Czas na drugi dzień wycieczki! Tym razem proponujemy udać się w inny rejon Roztocza. Celem podróży będzie część południowo-wschodnia, a głównym punktem wycieczki Józefów, nazywany rowerową stolicą Roztocza. Trasa prowadząca do tego miejsca zaplanowana jest głównie po szlakach Green Velo oraz kolejnej części Szlaku Rowerowego Roztocza. Na początek przejedziesz obok Bukowej Góry, a dalej przez Tereszpol aż do Józefowa, gdzie znajduje się zabytkowy Cmentarz Żydowski. Po krótkiej przerwie na zwiedzanie warto udać się w kierunku Ciotuszy Starej lub Wólki Husińskiej.

Trzeci i zarazem ostatni dzień rowerowej przygody na Roztoczu obejmuje wizytę w Krasnobrodzie – urokliwym, nadwieprzańskim miasteczku, leżącym w sercu Roztocza. Jedną z jego głównych atrakcji jest zalew nad rzeką Wieprz. To miejsce, gdzie na pewno warto zatrzymać się na piknik!

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen