Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!
Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!
Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!
Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!
Lato - Szykuj się do podróży

Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!

Lato - Szykuj się do podróży

Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!

Wciąż poszukujesz nowych wyzwań podróżniczych? A może często jeździsz służbowo po Europie i nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo wrażeń i pięknych widoków Cię omija? Mamy dla Ciebie propozycję – przed kolejną podróżą, trasą czy delegacją służbową sprawdź, czy może przypadkiem znalazłeś się w pobliżu jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Europie! Ułatwimy Ci to zadanie, przedstawiając listę czterech wyjątkowo malowniczych odcinków europejskich dróg, którymi warto przejechać w 2017 roku!

Zaczynamy od rodzimego obszaru – mówi się, że w Bieszczady jedzie się raz, a potem już  tylko wraca!

Pętla Bieszczadzka stanowi duże wyzwanie dla każdego kierowcy, jest pełna zakrętów, wąskich odcinków, a wrażenia zza kierownicy pewnie nieraz oderwą Cię od niezwykłych widoków za oknem. Mimo tych utrudnień trasa z pewnością warta jest pokonania! Zajmuje to nie więcej niż 3–4 godziny, a liczy ona około 160 km. Startujemy w Lesku, skąd udajemy się przez Hoczew do Cisnej, a następnie przez Wetlinę do Ustrzyk Górnych. Jeśli tylko masz czas i ochotę, zatrzymaj się w miejscowościach, przez które przejeżdżasz, aby zobaczyć na przykład synagogę w Lesku czy wodospad na Olszance. A może po prostu wybierz się na przyjemny spacer po okolicy albo zaplanuj wycieczkę w góry, na przykład na Połoninę Wetlińską!

Kto z zapalonych podróżników nie chciałby przejechać najwyżej położoną drogą w Austrii?

Austria

Zacznijmy jednak od podstawowych informacji – Grossglockner to najwyższa góra w Austrii (3798 m n.p.m.), natomiast Hochalpenstrasse, równie imponująca pod względem wysokości, jest najwyżej położoną trasą. Od roku 1935 ta wysokogórska droga zagwarantowała niezapomniane emocje już około 50 milionom odwiedzających i stanowi aż 48 km czystej przyjemności z jazdy! Rozciąga się ona na trasie od miejscowości Fusch do Heiligenblut. Nie jest to jednak odcinek bezpłatny – jednorazową opłatę w wysokości 28 euro trzeba uiścić przy bramkach wjazdowych. Droga pnie się malowniczymi serpentynami do krainy wiecznego śniegu, przecinając kolejne strefy geograficzne i klimatyczne. Na odcinku 50 kilometrów pokonuje się różnicę poziomów wynoszącą aż 1766 metrów! Po drodze można podziwiać wciąż zmieniającą się szatę roślinną oraz poczuć regularnie malejące ciśnienie atmosferyczne. Wzdłuż całej trasy znajduje się także wiele punktów widokowych, a nawet restauracji. Najwyższym punktem, do którego można dotrzeć samochodem, jest punkt widokowy Edelweiss-Spitze, 2571 m n.p.m.

Jeśli wyposażysz się w niezbędne akcesoria, każda trasa stoi przed Tobą otworem!

Dwie niesamowite trasy już za nami. Zastanawiasz się, co mógłbyś zrobić, aby ta podróż przebiegała jeszcze bardziej komfortowo? Wypróbuj wygodny, otwierany dwustronnie box dachowy, dzięki któremu pakowanie nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu! Box wyróżnia się nie tylko nowoczesnym designem, ale gwarantuje Ci także komfortowy załadunek z obydwu stron. Jest też wyposażony w system duolift oraz centralne 3-punktowe zamykanie.

Bagażnik
Mocowanie roweru

Być może chciałbyś pokonać część Pętli Bieszczadzkiej lub trasy Hochalpenstrasse na rowerze? Z wygodnym bagażnikiem, na którym możesz zamocować aż 3 rowery – nie będzie to dla Ciebie stanowiło żadnego problemu! Łatwy w obsłudze montaż na pokrywie bagażnika usprawni pakowanie rowerów. Teraz wystarczy tylko cieszyć się widokami z poziomu dwóch kółek!

To nie wszystko, przed podróżą warto rozważyć także wybór jednego z pakietów akcesoriów „Komfort w podróży”. Co wchodzi w jego skład? Zależnie od modelu Volkswagena może to być niezwykle przydatny modułowy system komfortu w podróży, który możesz wykorzystać jako wieszak lub wygodny uchwyt na urządzenia multimedialne.

Pakiet "Komfort w podróży"

Nie zapominajmy jednak o kolejnych propozycjach malowniczych odcinków europejskich dróg!

Europejskie drogi

Tym razem proponujemy udać się na Drogę Transfogaraską, która prowadzi przez Góry Fogaraskie – najwyższe pasmo górskie Rumunii. Trasa o długości około 90 km w swym najwyższym punkcie sięga wysokości 2034 m n.p.m., a nad nią górują wyższe o 500 metrów szczyty Karpat. Trasa ze względu na swoją wysokość jest zamknięta w okresie jesienno-zimowym i czynna jedynie w cieplejszych okresach roku.

Droga Transfogaraska została zbudowana na polecenie Nicolae Ceausescu w latach 1970–1974. Ówczesny dyktator pokazał, gdzie chce mieć wytyczoną drogę, wskazując wysokie góry i nie było mowy, żeby przeciwstawić się temu szaleńczemu pomysłowi. A to przecież tak jakby przez polskie Tatry kazać zrobić drogę na Słowację i poprowadzić ją przez Kasprowy Wierch.

Droga Trolli – będąc w Norwegii, nie możesz nią nie przejechać!

11 serpentyn

Ostatnia propozycja obejmuje mroźną Norwegię, a dokładniej Drogę Trolli – jedną z największych atrakcji tego kraju, która jest żelaznym punktem większości wycieczek. Trollstigen to trasa złożona z 11 serpentyn – znajduje się w południowej części kraju, w pobliżu miasta Andalsnes. Droga przyciąga zarówno przepięknym położeniem wśród górskich szczytów, jak i nietypowymi zakrętami. Spragnieni adrenaliny kierowcy próbują swych sił na niezwykłej trasie, a mniej odważni ograniczają się do  podziwiania Drabiny Trolli z platformy widokowej.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen