Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!
Lato - Szykuj się do podróży

Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!

Lato - Szykuj się do podróży

Odkryj najlepsze górskie trasy drogowe w Europie!

Wciąż poszukujesz nowych wyzwań podróżniczych? A może często jeździsz służbowo po Europie i nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo wrażeń i pięknych widoków Cię omija? Mamy dla Ciebie propozycję – przed kolejną podróżą, trasą czy delegacją służbową sprawdź, czy może przypadkiem znalazłeś się w pobliżu jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Europie! Ułatwimy Ci to zadanie, przedstawiając listę czterech wyjątkowo malowniczych odcinków europejskich dróg, którymi warto przejechać w 2017 roku!

Zaczynamy od rodzimego obszaru – mówi się, że w Bieszczady jedzie się raz, a potem już  tylko wraca!

Pętla Bieszczadzka stanowi duże wyzwanie dla każdego kierowcy, jest pełna zakrętów, wąskich odcinków, a wrażenia zza kierownicy pewnie nieraz oderwą Cię od niezwykłych widoków za oknem. Mimo tych utrudnień trasa z pewnością warta jest pokonania! Zajmuje to nie więcej niż 3–4 godziny, a liczy ona około 160 km. Startujemy w Lesku, skąd udajemy się przez Hoczew do Cisnej, a następnie przez Wetlinę do Ustrzyk Górnych. Jeśli tylko masz czas i ochotę, zatrzymaj się w miejscowościach, przez które przejeżdżasz, aby zobaczyć na przykład synagogę w Lesku czy wodospad na Olszance. A może po prostu wybierz się na przyjemny spacer po okolicy albo zaplanuj wycieczkę w góry, na przykład na Połoninę Wetlińską!

Kto z zapalonych podróżników nie chciałby przejechać najwyżej położoną drogą w Austrii?

Austria

Zacznijmy jednak od podstawowych informacji – Grossglockner to najwyższa góra w Austrii (3798 m n.p.m.), natomiast Hochalpenstrasse, równie imponująca pod względem wysokości, jest najwyżej położoną trasą. Od roku 1935 ta wysokogórska droga zagwarantowała niezapomniane emocje już około 50 milionom odwiedzających i stanowi aż 48 km czystej przyjemności z jazdy! Rozciąga się ona na trasie od miejscowości Fusch do Heiligenblut. Nie jest to jednak odcinek bezpłatny – jednorazową opłatę w wysokości 28 euro trzeba uiścić przy bramkach wjazdowych. Droga pnie się malowniczymi serpentynami do krainy wiecznego śniegu, przecinając kolejne strefy geograficzne i klimatyczne. Na odcinku 50 kilometrów pokonuje się różnicę poziomów wynoszącą aż 1766 metrów! Po drodze można podziwiać wciąż zmieniającą się szatę roślinną oraz poczuć regularnie malejące ciśnienie atmosferyczne. Wzdłuż całej trasy znajduje się także wiele punktów widokowych, a nawet restauracji. Najwyższym punktem, do którego można dotrzeć samochodem, jest punkt widokowy Edelweiss-Spitze, 2571 m n.p.m.

Jeśli wyposażysz się w niezbędne akcesoria, każda trasa stoi przed Tobą otworem!

Dwie niesamowite trasy już za nami. Zastanawiasz się, co mógłbyś zrobić, aby ta podróż przebiegała jeszcze bardziej komfortowo? Wypróbuj wygodny, otwierany dwustronnie box dachowy, dzięki któremu pakowanie nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu! Box wyróżnia się nie tylko nowoczesnym designem, ale gwarantuje Ci także komfortowy załadunek z obydwu stron. Jest też wyposażony w system duolift oraz centralne 3-punktowe zamykanie.

Bagażnik
Mocowanie roweru

Być może chciałbyś pokonać część Pętli Bieszczadzkiej lub trasy Hochalpenstrasse na rowerze? Z wygodnym bagażnikiem, na którym możesz zamocować aż 3 rowery – nie będzie to dla Ciebie stanowiło żadnego problemu! Łatwy w obsłudze montaż na pokrywie bagażnika usprawni pakowanie rowerów. Teraz wystarczy tylko cieszyć się widokami z poziomu dwóch kółek!

To nie wszystko, przed podróżą warto rozważyć także wybór jednego z pakietów akcesoriów „Komfort w podróży”. Co wchodzi w jego skład? Zależnie od modelu Volkswagena może to być niezwykle przydatny modułowy system komfortu w podróży, który możesz wykorzystać jako wieszak lub wygodny uchwyt na urządzenia multimedialne.

Pakiet "Komfort w podróży"

Nie zapominajmy jednak o kolejnych propozycjach malowniczych odcinków europejskich dróg!

Europejskie drogi

Tym razem proponujemy udać się na Drogę Transfogaraską, która prowadzi przez Góry Fogaraskie – najwyższe pasmo górskie Rumunii. Trasa o długości około 90 km w swym najwyższym punkcie sięga wysokości 2034 m n.p.m., a nad nią górują wyższe o 500 metrów szczyty Karpat. Trasa ze względu na swoją wysokość jest zamknięta w okresie jesienno-zimowym i czynna jedynie w cieplejszych okresach roku.

Droga Transfogaraska została zbudowana na polecenie Nicolae Ceausescu w latach 1970–1974. Ówczesny dyktator pokazał, gdzie chce mieć wytyczoną drogę, wskazując wysokie góry i nie było mowy, żeby przeciwstawić się temu szaleńczemu pomysłowi. A to przecież tak jakby przez polskie Tatry kazać zrobić drogę na Słowację i poprowadzić ją przez Kasprowy Wierch.

Droga Trolli – będąc w Norwegii, nie możesz nią nie przejechać!

11 serpentyn

Ostatnia propozycja obejmuje mroźną Norwegię, a dokładniej Drogę Trolli – jedną z największych atrakcji tego kraju, która jest żelaznym punktem większości wycieczek. Trollstigen to trasa złożona z 11 serpentyn – znajduje się w południowej części kraju, w pobliżu miasta Andalsnes. Droga przyciąga zarówno przepięknym położeniem wśród górskich szczytów, jak i nietypowymi zakrętami. Spragnieni adrenaliny kierowcy próbują swych sił na niezwykłej trasie, a mniej odważni ograniczają się do  podziwiania Drabiny Trolli z platformy widokowej.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.