Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!
Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!
Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!
Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!
Lato - Szykuj się do podróży

Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!

Lato - Szykuj się do podróży

Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!

Zastanawiasz się, jaki region naszego kraju będzie najbardziej obfitował w atrakcje, które zadowolą najmłodszych członków rodziny? Mamy dla Ciebie świetną propozycję – odwiedź Kotlinę Kłodzką, a dokładnie jej wschodnią część, która jest mniej oblegana przez turystów, a mimo to bardzo interesująca. Całe mnóstwo atrakcji znajdziesz tu dosłownie na wyciągnięcie ręki!

To właśnie w Kotlinie Kłodzkiej można spędzić urlop, który pozwoli na pełnię aktywnego wypoczynku, a jednocześnie będzie atrakcyjny dla dzieci, ponieważ wyprawa sama w sobie jest świetną zabawą.

Zacznijmy od podstawowych informacji – musisz wiedzieć, że Kotlina Kłodzka to rozległa kraina geograficzna w Sudetach Środkowych. Jest otoczona przez Góry Stołowe, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bystrzyckie oraz Masyw Śnieżnika. Największym miastem w okolicy jest Kłodzko.

Proponujemy rozpocząć tę podróż w Złotym Stoku. Znajduje się tam kopalnia złota i arsenu. Podczas wycieczki turyści mają okazję przepłynąć się łodzią po podwodnym jeziorze i zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad! Dla dzieci dużym przeżyciem jest spotkanie z gnomem w Chodniku Śmierci, a po wyjściu z kopalni mogą bawić się w poszukiwaczy złota, wypłukując je.

To nie wszystko! Zaraz obok kopalni znajdziesz średniowieczny park techniki, w którym najmłodsi mogą zobaczyć średniowieczne urządzenia, a nawet samodzielnie wprawić je w ruch.

Jesteście miłośnikami niezapomnianych wrażeń? W pobliżu znajduje się także leśny park przygody Skalisko, utworzony na terenie byłego kamieniołomu. Co go wyróżnia? Na pewno jedne z najdłuższych i najwyższych tyrolek w Europie.

Pierwsze atrakcje zaliczone. Czas na dalszą drogę! Proponujemy ci przejazd niesamowitą górską drogą ze złotego stoku do Lądka Zdroju.

Fotelik

Górska droga jest niezwykle malownicza, a zakręty bywają ostre, dlatego warto zadbać o prawidłowo wyprofilowany i bezpieczny fotelik. Foteliki Volkswagen z mocowaniem ISOFIX spełniające najwyższe normy to świetny wybór! Dlaczego? Są nie tylko dopasowane do wieku, ruchliwości i wagi dziecka – wyróżniają się także nieskomplikowaną i wygodną obsługą. W ofercie znajdziesz foteliki odpowiednie aż dla trzech grup wiekowych najmłodszych. Zdarza się, że musisz zdemontować fotelik? Łatwo przechowasz go w pokrowcu załączonym w zestawie.

Fotelik dobrany? Świetnie! Nie zapominajmy jednak o jego prawidłowym montażu. Warto wiedzieć, że fotelik samochodowy możemy montować na dwa sposoby – za pomocą pasów bezpieczeństwa, w które wyposażone jest każde auto, lub systemu ISOFIX, który stał się standardem od 1999 roku. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest łatwość mocowania fotelika do bazy (fotelik po prostu zatrzaskuje się w niej), co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Sama baza jest z kolei przymocowana do specjalnych uchwytów w stelażu tylnej kanapy, tak samo jak przymocowane są zatrzaski pasów bezpieczeństwa.

Nasza wypełniona atrakcjami po brzegi podróż wiedzie dalej w kierunku uroczej, małej miejscowości – Międzygórze, gdzie znajduje się magiczny… ogród bajek!

To niesamowite miejsce powstało krótko po pierwszej wojnie światowej – stworzył je pracownik leśny Izydor Kriesten, który umieścił w swoim ogrodzie bajkowe postacie własnoręcznie wykonane z drzew, korzeni, kory i szyszek. Niestety, po zakończeniu drugiej wojny światowej część eksponatów uległa zniszczeniu. Od tamtej pory kilkakrotnie próbowano odrestaurować ogród – na szczęście udało się to w 1986 roku, kiedy po latach udostępniono ogród bajek zwiedzającym.

Miejsce położone jest na zboczu góry, wśród drzew, krzewów i kwiatów. Znajdziemy tam kilkupoziomowe ścieżki, schodki i urokliwe ławeczki. Można pospacerować lub po prostu usiąść i odpocząć. Jesteśmy pewni, że Twoje pociechy nie będą nawet myślały o drugiej opcji – wśród mnóstwa drewnianych figurek mogą bawić się w wyścigi na rozpoznawanie bajkowych postaci. Jakich dokładnie? Reksio, Muminki, Różowa Pantera, Jaś i Małgosia, a także Pszczółka Maja, Koziołek Matołek, Smerfy i Kubuś Puchatek – nie sposób wymienić wszystkich! Oprócz tego najmłodsi znajdą w ogrodzie mnóstwo zakamarków, małych jaskiń, źródełek oraz domków, do których można wejść – gwarantujemy zabawę lepszą niż w niejednym wesołym miasteczku!

Możemy w takim razie ruszać w drogę powrotną, podczas której na pewno przyda Ci się wygodny gadżet – dodatkowe lusterko wsteczne. Dzięki niemu możesz łatwo skontrolować zachowanie swoich pociech, a dodatkowo masz także większe pole widzenia. Lusterko posiada ruchomy, dopasowany do Twoich potrzeb uchwyt, dzięki któremu możesz je zamontować na szybie lub desce rozdzielczej.

Dodatkowe lusterko wsteczne
Osłony przeciwsłoneczne

Chcesz zapewnić najwyższy komfort podróży także najmłodszym pasażerom w Twoim samochodzie? Dobierz do jego wyposażenia osłony przeciwsłoneczne. To rozwiązanie nie tylko ochroni dzieci przed promieniowaniem słonecznym – osłony posiadają także izolację termiczną i można je montować zarówno przy otwartym, jak i zamkniętym oknie.

Plan podróży gotowy – w drogę!
AKCESORIA VOLKSWAGEN
Oferta letnich Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® już dostępna!

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen