Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!
Lato - Szykuj się do podróży

Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!

Lato - Szykuj się do podróży

Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!

Zastanawiasz się, jaki region naszego kraju będzie najbardziej obfitował w atrakcje, które zadowolą najmłodszych członków rodziny? Mamy dla Ciebie świetną propozycję – odwiedź Kotlinę Kłodzką, a dokładnie jej wschodnią część, która jest mniej oblegana przez turystów, a mimo to bardzo interesująca. Całe mnóstwo atrakcji znajdziesz tu dosłownie na wyciągnięcie ręki!

To właśnie w Kotlinie Kłodzkiej można spędzić urlop, który pozwoli na pełnię aktywnego wypoczynku, a jednocześnie będzie atrakcyjny dla dzieci, ponieważ wyprawa sama w sobie jest świetną zabawą.

Zacznijmy od podstawowych informacji – musisz wiedzieć, że Kotlina Kłodzka to rozległa kraina geograficzna w Sudetach Środkowych. Jest otoczona przez Góry Stołowe, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bystrzyckie oraz Masyw Śnieżnika. Największym miastem w okolicy jest Kłodzko.

Proponujemy rozpocząć tę podróż w Złotym Stoku. Znajduje się tam kopalnia złota i arsenu. Podczas wycieczki turyści mają okazję przepłynąć się łodzią po podwodnym jeziorze i zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad! Dla dzieci dużym przeżyciem jest spotkanie z gnomem w Chodniku Śmierci, a po wyjściu z kopalni mogą bawić się w poszukiwaczy złota, wypłukując je.

To nie wszystko! Zaraz obok kopalni znajdziesz średniowieczny park techniki, w którym najmłodsi mogą zobaczyć średniowieczne urządzenia, a nawet samodzielnie wprawić je w ruch.

Jesteście miłośnikami niezapomnianych wrażeń? W pobliżu znajduje się także leśny park przygody Skalisko, utworzony na terenie byłego kamieniołomu. Co go wyróżnia? Na pewno jedne z najdłuższych i najwyższych tyrolek w Europie.

Pierwsze atrakcje zaliczone. Czas na dalszą drogę! Proponujemy ci przejazd niesamowitą górską drogą ze złotego stoku do Lądka Zdroju.

Fotelik

Górska droga jest niezwykle malownicza, a zakręty bywają ostre, dlatego warto zadbać o prawidłowo wyprofilowany i bezpieczny fotelik. Foteliki Volkswagen z mocowaniem ISOFIX spełniające najwyższe normy to świetny wybór! Dlaczego? Są nie tylko dopasowane do wieku, ruchliwości i wagi dziecka – wyróżniają się także nieskomplikowaną i wygodną obsługą. W ofercie znajdziesz foteliki odpowiednie aż dla trzech grup wiekowych najmłodszych. Zdarza się, że musisz zdemontować fotelik? Łatwo przechowasz go w pokrowcu załączonym w zestawie.

Fotelik dobrany? Świetnie! Nie zapominajmy jednak o jego prawidłowym montażu. Warto wiedzieć, że fotelik samochodowy możemy montować na dwa sposoby – za pomocą pasów bezpieczeństwa, w które wyposażone jest każde auto, lub systemu ISOFIX, który stał się standardem od 1999 roku. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest łatwość mocowania fotelika do bazy (fotelik po prostu zatrzaskuje się w niej), co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Sama baza jest z kolei przymocowana do specjalnych uchwytów w stelażu tylnej kanapy, tak samo jak przymocowane są zatrzaski pasów bezpieczeństwa.

Nasza wypełniona atrakcjami po brzegi podróż wiedzie dalej w kierunku uroczej, małej miejscowości – Międzygórze, gdzie znajduje się magiczny… ogród bajek!

To niesamowite miejsce powstało krótko po pierwszej wojnie światowej – stworzył je pracownik leśny Izydor Kriesten, który umieścił w swoim ogrodzie bajkowe postacie własnoręcznie wykonane z drzew, korzeni, kory i szyszek. Niestety, po zakończeniu drugiej wojny światowej część eksponatów uległa zniszczeniu. Od tamtej pory kilkakrotnie próbowano odrestaurować ogród – na szczęście udało się to w 1986 roku, kiedy po latach udostępniono ogród bajek zwiedzającym.

Miejsce położone jest na zboczu góry, wśród drzew, krzewów i kwiatów. Znajdziemy tam kilkupoziomowe ścieżki, schodki i urokliwe ławeczki. Można pospacerować lub po prostu usiąść i odpocząć. Jesteśmy pewni, że Twoje pociechy nie będą nawet myślały o drugiej opcji – wśród mnóstwa drewnianych figurek mogą bawić się w wyścigi na rozpoznawanie bajkowych postaci. Jakich dokładnie? Reksio, Muminki, Różowa Pantera, Jaś i Małgosia, a także Pszczółka Maja, Koziołek Matołek, Smerfy i Kubuś Puchatek – nie sposób wymienić wszystkich! Oprócz tego najmłodsi znajdą w ogrodzie mnóstwo zakamarków, małych jaskiń, źródełek oraz domków, do których można wejść – gwarantujemy zabawę lepszą niż w niejednym wesołym miasteczku!

Możemy w takim razie ruszać w drogę powrotną, podczas której na pewno przyda Ci się wygodny gadżet – dodatkowe lusterko wsteczne. Dzięki niemu możesz łatwo skontrolować zachowanie swoich pociech, a dodatkowo masz także większe pole widzenia. Lusterko posiada ruchomy, dopasowany do Twoich potrzeb uchwyt, dzięki któremu możesz je zamontować na szybie lub desce rozdzielczej.

Dodatkowe lusterko wsteczne
Osłony przeciwsłoneczne

Chcesz zapewnić najwyższy komfort podróży także najmłodszym pasażerom w Twoim samochodzie? Dobierz do jego wyposażenia osłony przeciwsłoneczne. To rozwiązanie nie tylko ochroni dzieci przed promieniowaniem słonecznym – osłony posiadają także izolację termiczną i można je montować zarówno przy otwartym, jak i zamkniętym oknie.

Plan podróży gotowy – w drogę!
AKCESORIA VOLKSWAGEN
Oferta letnich Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® już dostępna!

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html