Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!
Lato - Szykuj się do podróży

Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!

Lato - Szykuj się do podróży

Kotlina Kłodzka z dzieckiem – to zawsze dobry pomysł!

Zastanawiasz się, jaki region naszego kraju będzie najbardziej obfitował w atrakcje, które zadowolą najmłodszych członków rodziny? Mamy dla Ciebie świetną propozycję – odwiedź Kotlinę Kłodzką, a dokładnie jej wschodnią część, która jest mniej oblegana przez turystów, a mimo to bardzo interesująca. Całe mnóstwo atrakcji znajdziesz tu dosłownie na wyciągnięcie ręki!

To właśnie w Kotlinie Kłodzkiej można spędzić urlop, który pozwoli na pełnię aktywnego wypoczynku, a jednocześnie będzie atrakcyjny dla dzieci, ponieważ wyprawa sama w sobie jest świetną zabawą.

Zacznijmy od podstawowych informacji – musisz wiedzieć, że Kotlina Kłodzka to rozległa kraina geograficzna w Sudetach Środkowych. Jest otoczona przez Góry Stołowe, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bystrzyckie oraz Masyw Śnieżnika. Największym miastem w okolicy jest Kłodzko.

Proponujemy rozpocząć tę podróż w Złotym Stoku. Znajduje się tam kopalnia złota i arsenu. Podczas wycieczki turyści mają okazję przepłynąć się łodzią po podwodnym jeziorze i zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad! Dla dzieci dużym przeżyciem jest spotkanie z gnomem w Chodniku Śmierci, a po wyjściu z kopalni mogą bawić się w poszukiwaczy złota, wypłukując je.

To nie wszystko! Zaraz obok kopalni znajdziesz średniowieczny park techniki, w którym najmłodsi mogą zobaczyć średniowieczne urządzenia, a nawet samodzielnie wprawić je w ruch.

Jesteście miłośnikami niezapomnianych wrażeń? W pobliżu znajduje się także leśny park przygody Skalisko, utworzony na terenie byłego kamieniołomu. Co go wyróżnia? Na pewno jedne z najdłuższych i najwyższych tyrolek w Europie.

Pierwsze atrakcje zaliczone. Czas na dalszą drogę! Proponujemy ci przejazd niesamowitą górską drogą ze złotego stoku do Lądka Zdroju.

Fotelik

Górska droga jest niezwykle malownicza, a zakręty bywają ostre, dlatego warto zadbać o prawidłowo wyprofilowany i bezpieczny fotelik. Foteliki Volkswagen z mocowaniem ISOFIX spełniające najwyższe normy to świetny wybór! Dlaczego? Są nie tylko dopasowane do wieku, ruchliwości i wagi dziecka – wyróżniają się także nieskomplikowaną i wygodną obsługą. W ofercie znajdziesz foteliki odpowiednie aż dla trzech grup wiekowych najmłodszych. Zdarza się, że musisz zdemontować fotelik? Łatwo przechowasz go w pokrowcu załączonym w zestawie.

Fotelik dobrany? Świetnie! Nie zapominajmy jednak o jego prawidłowym montażu. Warto wiedzieć, że fotelik samochodowy możemy montować na dwa sposoby – za pomocą pasów bezpieczeństwa, w które wyposażone jest każde auto, lub systemu ISOFIX, który stał się standardem od 1999 roku. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest łatwość mocowania fotelika do bazy (fotelik po prostu zatrzaskuje się w niej), co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Sama baza jest z kolei przymocowana do specjalnych uchwytów w stelażu tylnej kanapy, tak samo jak przymocowane są zatrzaski pasów bezpieczeństwa.

Nasza wypełniona atrakcjami po brzegi podróż wiedzie dalej w kierunku uroczej, małej miejscowości – Międzygórze, gdzie znajduje się magiczny… ogród bajek!

To niesamowite miejsce powstało krótko po pierwszej wojnie światowej – stworzył je pracownik leśny Izydor Kriesten, który umieścił w swoim ogrodzie bajkowe postacie własnoręcznie wykonane z drzew, korzeni, kory i szyszek. Niestety, po zakończeniu drugiej wojny światowej część eksponatów uległa zniszczeniu. Od tamtej pory kilkakrotnie próbowano odrestaurować ogród – na szczęście udało się to w 1986 roku, kiedy po latach udostępniono ogród bajek zwiedzającym.

Miejsce położone jest na zboczu góry, wśród drzew, krzewów i kwiatów. Znajdziemy tam kilkupoziomowe ścieżki, schodki i urokliwe ławeczki. Można pospacerować lub po prostu usiąść i odpocząć. Jesteśmy pewni, że Twoje pociechy nie będą nawet myślały o drugiej opcji – wśród mnóstwa drewnianych figurek mogą bawić się w wyścigi na rozpoznawanie bajkowych postaci. Jakich dokładnie? Reksio, Muminki, Różowa Pantera, Jaś i Małgosia, a także Pszczółka Maja, Koziołek Matołek, Smerfy i Kubuś Puchatek – nie sposób wymienić wszystkich! Oprócz tego najmłodsi znajdą w ogrodzie mnóstwo zakamarków, małych jaskiń, źródełek oraz domków, do których można wejść – gwarantujemy zabawę lepszą niż w niejednym wesołym miasteczku!

Możemy w takim razie ruszać w drogę powrotną, podczas której na pewno przyda Ci się wygodny gadżet – dodatkowe lusterko wsteczne. Dzięki niemu możesz łatwo skontrolować zachowanie swoich pociech, a dodatkowo masz także większe pole widzenia. Lusterko posiada ruchomy, dopasowany do Twoich potrzeb uchwyt, dzięki któremu możesz je zamontować na szybie lub desce rozdzielczej.

Dodatkowe lusterko wsteczne
Osłony przeciwsłoneczne

Chcesz zapewnić najwyższy komfort podróży także najmłodszym pasażerom w Twoim samochodzie? Dobierz do jego wyposażenia osłony przeciwsłoneczne. To rozwiązanie nie tylko ochroni dzieci przed promieniowaniem słonecznym – osłony posiadają także izolację termiczną i można je montować zarówno przy otwartym, jak i zamkniętym oknie.

Plan podróży gotowy – w drogę!
AKCESORIA VOLKSWAGEN
Oferta letnich Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® już dostępna!

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.