Co sprawdzić w aucie przed wakacjami?
Co sprawdzić w aucie przed wakacjami?
Co sprawdzić w aucie przed wakacjami?
Co sprawdzić w aucie przed wakacjami?
Lato - Szykuj się do podróży

Co sprawdzić w aucie przed wakacjami?

Lato - Szykuj się do podróży

Co sprawdzić w aucie przed wakacjami?

Wyjazd zawsze można zaplanować tak, aby po drodze nic nas – kierowców nie zaskoczyło. Można ustrzec się nawet od niepotrzebnych awarii i przymusowych postojów. Wystarczy zatem dokładnie sprawdzić swojego Volkswagena, by cieszyć się idealnym wyjazdem.

Ubezpieczenie

Assistance. To ubezpieczenie ma na celu zapewnienie kierowcom bezpieczeństwa pod względem pomocy technicznej, medycznej oraz informacyjnej. Warto sprawdzić także czy polisę OC i AC można rozszerzyć o dodatkowe pakiety.

Koszty leczenia

Koszty leczenia poza granicami naszego kraju mogą być bardzo drogie. Można ich uniknąć, jeżeli wcześniej wykupi się dodatkowe ubezpieczenie.

Dokumenty

Są one wymagane w każdym kraju, po którym się poruszamy. Aby być mądrym przed szkodą, a nie tuż po niej, już teraz sprawdź ubezpieczenie od kosztów leczenia, Assistance, OC oraz AC.

Stan techniczny

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić kilka kluczowych kwestii. Zajmie Ci to tylko kilka minut, a zyskasz dzięki temu spokój, komfort i bezpieczeństwo podczas letnich podróży. Skoncentruj się więc na tych czterech rzeczach, które podczas drogi zużywają się najczęściej. Ich wcześniejsza kontrola sprawi, że nie będziesz musiał przymusowo zjeżdżać na pobocze.

  • Zużycie paliwa można zmniejszyć przez dokładne sprawdzenie opon. Sprawdź ich stan pod dwoma względami. Po pierwsze, zobacz czy nie są one popękane lub nadmiernie zużyte. Po drugie, zbadaj w jakim stanie są jej bieżniki.
  • Stan klimatyzacji. Tu rekomendujemy udać się do Autoryzowanego Serwisu Volkswagena, aby fachowcy dokładnie sprawdzili jej funkcjonowanie.
  • Pamiętaj także o płynach eksploatacyjnych (hamulcowy, chłodzący, olej) – to również sprawdzisz w ASO.
  • Płyn do spryskiwaczy koniecznie wymień na letni. Ma on lepsze funkcje myjące dzięki pozbawieniu go alkoholu. W wyższych temperaturach alkohol szybko paruje i mycie przedniej szyby płynem zimowym jest mniej skuteczne.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen