Celebruj malownicze Karkonosze
Lato - Szykuj się do podróży

Celebruj malownicze Karkonosze

Lato - Szykuj się do podróży

Celebruj malownicze Karkonosze

Karkonosze zachwycają wyjątkowym położeniem, pięknymi krajobrazami i masą atrakcji: zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Znajdziesz tu dzikość górskiej przyrody, malownicze szlaki prowadzące w urokliwe zakątki oraz zapierającą dech w piersiach historyczną architekturę. To idealne miejsce na spędzenie miłych wakacyjnych chwil w dynamicznej i pełnej zniewalających postojów trasie Volkswagenem.

Tereny Karkonoszy są wprost wymarzone do rowerowych eskapad, przed podróżą sprawdź mocowania do rowerów przeznaczone dla Twojego modelu auta, na przykład bagażnik rowerowy Compact III1, którym przewieziesz aż 3 rowery, a dla pełnego komfortu podróży postaw na jakościowe jednośladowce od Volkswagena. Kiedy wszystko już gotowe, zapraszamy na wspólną celebrację malowniczych gór!

1 Nr kat.: 3C0071105C

Pierwszy przystanek: zamek w Książu

Zamek w Książu

W drodze do Karkonoszy odwiedź zamek w Książu – to urokliwa fortyfikacja z XIII wieku, położona na terenie Wałbrzycha, skąd rozpoczniesz swoją letnią przygodę. To również trzeci pod względem wielkości tego typu historyczny budynek w Polsce, znajdujący się w rejestrze Szlaku Zamków Piastowskich, który obejmuje województwo dolnośląskie. Jego wybrane komnaty są dostępne dla zwiedzających w każdym dniu tygodnia. Wyjątkowym przeżyciem dla odwiedzających jest podziemna trasa turystyczna, która odsłania tajemnice niesamowitego obiektu. W zamku w Książu usytuowany jest hotel przy Oślej Bramie, w którym możesz jeszcze bardziej doświadczyć klimatu wyjątkowego miejsca. Co jeszcze Cię tu czeka? W niewielkiej odległości od fortyfikacji znajduje się punkt widokowy, z którego rozpościera się wyjątkowy widok na okoliczny krajobraz, oraz położone na Topolowej Górce mauzoleum, przedstawiające losy rodu Hochbergów.

Pora na wyciąg!

Świątyni Wang

Po zanurzeniu się w niepowtarzalnej historii zamku w Książu pora na nieco aktywności. Twój kolejny przystanek w podróży to wyciąg – kolej linowa na Kopę, dzięki której dotrzesz na karkonoską Śnieżkę. Zabierz ciepłe ubranie – temperatura na szczycie może być odmienna niż u podnóża góry. Na górze turystów często wita mgła, dzięki której być może będziesz świadkiem wyjątkowych zjawisk atmosferycznych, takich jak legendarna gloria, czyli barwne pierścienie nadające niepowtarzalność widokom.

Ze Śnieżki kieruj się szlakiem w kierunku Małego Stawu, przy którym znajduje się kultowe schronisko górskie, czyli Samotnia. W niej możesz się zatrzymać lub od razu ruszać dalej – w stronę Świątyni Wang – najbardziej wiekowego drewnianego kościoła ewangelickiego w Polsce, który został przeniesiony z… norweskiej miejscowości Vang. Powstał całkowicie bez użycia gwoździ, a jego wnętrze skrywa wyjątkowe zabytki.

Jeśli wystarczy Ci czasu, ze świątyni Wang rusz swoim Volkswagenem prosto do Zamku Chojnik, ulokowanego w strefie Karkonoskiego Parku Narodowego. Znajduje się w nim wieża stanowiąca świetny punkt widokowy na górski krajobraz. Jeśli będziesz podróżować pieszo lub rowerem, koniecznie zrób przystanek w Jaskini Przemytników, gdzie możesz podziwiać niepowtarzalne formacje skalne.

Kojący szum wody i inne atrakcje

Wodospad Szklarki

Następny przystanek (a właściwie parking) Twojej przygody to urokliwy wodospad Szklarki, usytuowany na wysokości 520 m n.p.m. Otacza go leśna roślinność i legenda – nazwa nawiązuje do córki szklarza i jej miłości do Karkonosza. Tuż nieopodal położony jest Chybotek, wyjątkowa formacja skalna, do której wiedzie drzewiasta trasa. Szlak prowadzi dalej – do Złotego Widoku, czyli punktu obserwacyjnego, którego nazwa wiele mówi. Stąd w pełni można podziwiać dzikość karkonoskiej przyrody i po nacieszeniu oczu udać się dalej, w kierunku Zakrętu Śmierci. Rozpościera się on na Drodze Sudeckiej i przebiega wśród gęstego zalesienia. Dojedziesz nim do Świeradowa Zdrój, uzdrowiskowego miasteczka, które dysponuje źródłami z wodą o właściwościach leczniczych. Weź ze sobą pakiet plażowy Klassik2 z oferty Oryginalnych akcesoriów Volkswagen®, dzięki któremu odpoczynek będzie jeszcze bardziej komfortowy.

2 Nr kat.: 311084300

Wjedź na Szrenicę

Góry Izerskie

Szrenica to szczyt usytuowany w zachodnim rejonie polskiej części Karkonoszy. Ujrzysz z niego Karkonosze czeskie, Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie. Wyróżnia się wyjątkowym klimatem miejscowym, który jest przyrównywany do alpejskiego. Powietrze bywa tu przyjemnie wilgotne, a latem dość ciepłe jak na obszary górskie. Z tego szczytu możesz zejść na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest obranie trasy przez Kamieńczyk, czyli wyjątkowy miejscowy wodospad, przy którym ulokowane jest również schronisko. Drugim jest wybranie szlaku przez stację przekaźnikową przy Śnieżnych Kotłach – majestatycznych polodowcowych formacjach natury. Niezależnie od Twojej decyzji, czeka na Ciebie prawdziwie magiczny czas!

Wyjątkowe powroty

Kościół Pokoju w Jaworze

Kiedy eksplorację terenów Karkonoszy będziesz mieć za sobą, pora na powrót, ten jednak też może być urokliwy. Po drodze zatrzymaj w Kościele Pokoju w Jaworze. Jest to zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2001 roku, posiadający niepowtarzalną architekturę.

Podróżowanie po Polsce jest wyjątkowym przeżyciem, jeśli Twoim kompanem podróży jest Volkswagen. Mamy nadzieję, że Twoja własna wyprawa będzie dla Ciebie równie pasjonującą przygodą, co dla nas!

Życzymy szerokiej drogi!

Prezentowane w artykule akcesoria znajdziesz w oficjalnym sklepie Volkswagena.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.