Wszystko, co warto wiedzieć o akumulatorze
Serwis i akcesoria oczami fanów | Tomek i Iwona

Wszystko, co warto wiedzieć o akumulatorze

Serwis i akcesoria oczami fanów | Tomek i Iwona

Wszystko, co warto wiedzieć o akumulatorze

Akumulator odgrywa kluczową rolę w aucie. Z prądu korzysta w końcu wiele jego układów, m.in. systemy bezpieczeństwa i komfortu. Bez niego nie odpalimy też silnika. Iwona, reportażystka ślubna, przy okazji sesji, którą przeprowadziła w poznańskim City Parku, postanowiła odwiedzić zaprzyjaźnionego mechanika Sebastiana w Autoryzowanym Serwisie Volkswagena. Wybiera się do niego, żeby ocenić stan akumulatora w swoim Golfie z rynku wtórnego, który był niedawno podładowywany prostownikiem. Iwona nie ma pewności, czy domowe uzupełnianie energii jest wystarczające.

Wszystko, co warto wiedzieć o akumulatorze

Iwona uniknęła kłopotliwego „odpalania na kable”.

Po udanej sesji ślubnej, którą przeprowadziła dla swoich klientów w Poznaniu, odwiedziła Sebastiana – mechanika marki Volkswagen. Iwona zanim zajmie się obróbką zdjęć w domu, usłyszy diagnozę: akumulator w jej Golfie nadaje się jedynie do wymienienia. Jeszcze zanim zostanie zamontowany nowy, będzie mogła zadać kilka intrygujących ją pytań. Dowie się m.in., jakie objawy ze strony akumulatora powinny zwrócić jej uwagę w przyszłości, za co odpowiada akumulator w samochodzie oraz jakie skutki może przynieść jego niesprawność.

Podczas wizyty w serwisie okazało się, że podładowywanie akumulatora jest jedynie czasowym przedłużeniem jego żywotności. W przypadku Volkswagena Golfa Iwony nadawał się już tylko do wymiany. Symptomy wskazujące na konieczność jej przeprowadzenia można podzielić na zewnętrzne (nietypowe wybrzuszenia na obudowie, śniedź pokrywająca klemy) oraz wewnętrzne (poziom niedoładowania). Kondycję akumulatora warto zatem weryfikować przy okazji każdego przeglądu okresowego samochodu – kontrola wzrokowa i odczyt napięcia za pomocą woltomierza przez specjalistę stanowią podstawową profilaktykę, aby w porę wykryć zbliżającą się usterkę.

Sprawdzanie kondycji akumulatora

To również może Cię zainteresować

Pakiety przeglądów

Wiele podróży, jeden cel: bezpieczeństwo!

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

  • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie. Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%). Czas promocji i liczba aut objętych promocją ograniczone. Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane w niniejszym cenniku są aktualne na dzień publikacji materiału.W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen. Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. 

    Zawartość domówionego pakietu lub opcji może zmienić elementy wyposażenia standardowego – w niektórych przypadkach bezzwrotnie zastępując elementy wyposażenia standardowego. 

    Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów. Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.