Zimowa podróż z trenerem doskonalenia techniki jazdy
Serwis i akcesoria oczami fanów | Natalia

Zimowa podróż z trenerem doskonalenia techniki jazdy

Serwis i akcesoria oczami fanów | Natalia

Zimowa podróż z trenerem doskonalenia techniki jazdy

 

Po teście kawy ze stacji benzynowej, przyszedł czas na sprawdzenie opon zimowych. W tym celu Natalia spotkała się z Michałem, instruktorem w ośrodku doskonalenia techniki jazdy, który nie tylko rozwiał wątpliwości naszej bohaterki, ale też umożliwił doświadczenie jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych i pokazał, jakie zagrożenia czyhają na kierowców, gdy temperatura powietrza spada, a powierzchnia drogi pokryta jest pośniegowym błotem.

Czy opony całoroczne to rzeczywiście oszczędność czasu i pieniędzy? Czy warto kupować zestawy opon z felgami? Jak przechowywać opony oraz jakie ważne informacje znajdują się etykiecie – na te i inne pytanie odpowie Michał w poniższym filmie.

Natalia – mistrzyni Irlandii i dwukrotna mistrzyni polskich baristów wie, że dobra, aromatyczna kawa powstaje z wysokiej jakości ziaren, których proces doskonalenia zaczyna się z chwilą zasadzenia. Z taką samą uwagą, z jaką dobiera surowiec do parzenia kawy, dba również o bezpieczeństwo podróży swoim Volkswagenem Golfem GTI, szczególnie zimą.

Michał podpowiedział jej, jak jeździć i hamować (silnikiem!), gdy temperatura oscyluje ok. 0°C i jaki wpływ na bezpieczeństwo na drodze mają odpowiednio dobrane opony, dzięki którym droga hamowania może być znacznie krótsza. Opony zimowe posiadają bieżnik, którego rzeźba jest sprofilowana pod kątem jazdy po śniegu, a struktura bieżnika ma więcej lameli, dzięki czemu opony wgryzają się w śnieg, a zestaw opon i felg daje pewność idealnego dopasowania do danego modelu i marki pod względem wariantów silnika, obciążenia czy rozmiarów hamulców, a proces montowania jest zautomatyzowany, nie pozostawiając miejsca na ludzki błąd. 

Zimowa podróż z trenerem doskonalenia techniki jazdy

To również może Cię zainteresować

W tym chaosie jest metoda – Oryginalne akcesoria Volkswagen®

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Dane na podstawie świadectw homologacji typu. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg w przypadku samochodów elektrycznych lub hybryd oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

  Podane ceny obejmują podatek VAT (23%). 

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561§2 Kodeksu cywilnego.

  Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (t.j. D z.U. z 2020 r., poz. 256). Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volkswagena/ochrona-srodowiska.html