A blue Volkswagen Polo 4 9N3 parks on a street: useful facts, accessories and highlights
A blue Volkswagen Polo 4 9N3 parks on a street: useful facts, accessories and highlights
A blue Volkswagen Polo 4 9N3 parks on a street: useful facts, accessories and highlights
A blue Volkswagen Polo 4 9N3 parks on a street: useful facts, accessories and highlights

Polo IV 9N3 (2005-2009) - interesujące informacje, akcesoria i najważniejsze cechy

Polo IV 9N3 (2005-2009) - interesujące informacje, akcesoria i najważniejsze cechy

Od 44 kW (60 KM) do 123 kW (180 KM) - w swojej czwartej generacji, od 2005 roku jako typ 9N3,  nasz wszechstronny kultowy model zachwyca sportowym charakterem i komfortem. Tutaj znajdziesz informacje o swoim Polo IV 9N3.

Różnorodność modeli Polo IV (9N3)

Z dużą liczbą wariantów Polo IV może zaspokoić zróżnicowane potrzeby.  Jaki wariant najlepiej do Ciebie pasuje? Sportowy czy raczej komfortowy?

Polo IV - najważniejsze cechy

A red Polo 4 GTI is driving on a racetrack – VW Polo 9N3 highlights

Zmienny i skrojony na miarę - wiele wariantów modeli oraz dopasowane do nich wyposażenie - poznaj najważniejsze cechy Polo IV.

Polo IV BlueMotion: Aerodynamiczne nadwozie, 5-biegowa skrzynia manualna z obniżeniem prędkości obrotowej przy niskich wartościach zużycia paliwa - dzięki tym rozwiązaniom Polo IV BlueMotion jest najoszczędniejszym wariantem Polo swojej generacji. Za napęd odpowiedzialny jest silnik 1,4 l TDI o mocy 59 kW (80 KM).

Polo IV GTI: Charakterystyczne dla GTI elementy w kolorze czerwonym, czarna osłona chłodnicy o strukturze plastra miodu i spojler dachowy zdradzają, że to wyjątkowo sportowy model. Sportowy charakter widać nie tylko na zewnątrz, lecz również we wnętrzu: Polo GTI ma obniżone o 15 mm sportowe zawieszenie, turbodoładowanie umożliwiające rozwinięcie mocy 110 kW (150 KM) i seryjny system ESC.

Bezpieczeństwo: Polo IV (9N3) jest wyposażone seryjnie w ABS, (boczne) poduszki powietrzne dla kierowcy i siedzącego obok niego pasażera oraz trójpunktowe pasy bezpieczeństwa. Dzięki seryjnym zaczepom ISOFIX dzieci mogą wygodnie podróżować w komfortowych fotelikach ISOFIX. Dodatkowe cechy to trzecie, umieszczone wysoko światło stopu, nowe światła tylne oraz dostępne na życzenie reflektory przeciwmgielne.

The interior design and the seats as highlights of a Volkswagen Polo 4 type 9N3
The “GT Rocket” logo of a red Volkswagen Polo 4

Systemy wspomagające: Elektroniczny program kontroli stabilności jazdy (ESC, seryjny od 74 kW) w ułamkach sekundy stabilizuje pracę silnika i hamulców. Z opcjonalnym systemem ParkPilot Polo może - w granicach możliwości systemu - rozpoznać miejsca parkingowe i wspierać kierowcę przy parkowaniu. Kierowca musi tylko obsługiwać pedał hamulca, przyspieszenia i sprzęgła oraz obserwować manewr.

Stylistyka: Kompaktowy, wysokiej jakości i przyciągający spojrzenia - na przykład przeźroczystą pokrywą podwójnych reflektorów i kierunkowskazów, która pozwala dostrzec nowoczesne moduły świateł.

Wyposażenie poprawiające komfort: Elektrohydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego, elektrycznie otwierane/zamykane przednie okna, centralny zamek i wiele innych rozwiązań sprawiają, że zawsze będziesz się czuł dobrze w swoim Polo. Trzy linie wyposażenia Comfortline, Trendline i Sportline ze swoimi zróżnicowanymi pakietami wyposażenia są w stanie spełnić prawie wszystkie wymagania.

Kiedy jest czas na następny serwis Twojego Polo IV?

Regularne wizyty w warsztacie to nie tylko zachowanie wartości samochodu, lecz również niezawodność jego działania i bezpłatna Gwarancja mobilności Volkswagen. O tym, kiedy musisz udać się do serwisu, decyduje rok produkcji samochodu. Volkswagen rozróżnia serwisy z wymianą oleju i bez wymiany.

A VW service employee measures the oil level while an inspection of a car – Volkswagen Service for Polo 4

Kiedy jest czas na następny serwis?

Rok budowy od 2004

 • Częstotliwość serwisu (z wymianą oleju) jest elastyczna i wynosi maksymalnie dwa lata
 • Przegląd co 60 tys. km lub po czterech latach

Rok budowy od 2008

 • Przegląd powinien być przeprowadzony po 60 tys. km lub co trzy lata, potem co 60 tys. lub dwa lata.

Przestrzegając tej częstotliwości serwisu zapewnisz sobie niezawodność samochodu i utrzymanie jego wartości. Dodatkowo możesz korzystać z Gwarancji mobilności Volkswagen: w przypadku przestrzegania zalecanych terminów serwisowych naprawa Twojego Volkswagena w przypadku awarii nie będzie Cię nic kosztować. 

Opony i obręcze kół dla Twojego Polo IV

Ważne jest, aby zarówno latem, jak i zimą opony i felgi były dopasowane do Twojego 9N3. W kwestiach rozmiaru opon i felg ważne mogą być dodatkowe uwarunkowania, na przykład poszerzone nadkola (FLAPS), sportowe zawieszenie i/lub dezaktywowane boczne poduszki oraz kurtyny powietrzne w wersji 4-drzwiowej. W modelach 9N po spełnieniu tych warunków szerokość opon może wynosić nawet 205 mm, stosunek szerokości do wysokości do 40%, średnica opon lub obręczy do 17" a szerokość felgi do 7,5".

Dane te dotyczą także modeli GTI i GTI Cup Edition.

A detailed view of the wheel of a red Volkswagen Polo GTI – VW tyres and rims for Polo 4

Model specjalny CrossPolo przy obręczach o średnicy  17" i szerokości 7,5" może jeździć nawet na oponach o szerokości 215 mm.

Poza tymi wyjątkami poniższe dane dotyczą większości modeli 9N:

 • szerokość opon: między 155 a 195 mm
 • stosunek wysokości do szerokości: między 50% a 80 %
 • średnica opony i felgi: od 13" do 15"
 • szerokość felgi: między 5" a 6"
 • odsadzenie (ET): między 35 a 43 mm

Gdzie znaleźć te dane na oponach i felgach? Przeczytaj w rozdziale "Informacje o obręczach kół" i „Informacje o oponach". Chciałbyś wiedzieć, jaka kombinacja koło/opona jest dopuszczalna dla Twojego Polo? Odpowiedź znajdziesz w rozdziale "Informacje o obręczach kół".

Przejdź dalej do "Informacje o obręczach kół"

Przejdź dalej do "Informacje o oponach"

Więcej Polo IV

To, jak i w jakich sytuacjach będziesz korzystał ze swojego Volkswagena, może zmienić się z dnia na dzień: pozostań elastyczny - odpowiednie akcesoria do Polo IV znajdziesz w naszej ofercie oryginalnych akcesoriów.

Przejdź do sklepu

Polo jako nowy samochód

W konfiguratorze stworzysz swoje własne, wymarzone Polo.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen