A parking red VW Polo 4 type 9N1 in front of a green wall
A parking red VW Polo 4 type 9N1 in front of a green wall
A parking red VW Polo 4 type 9N1 in front of a green wall
A parking red VW Polo 4 type 9N1 in front of a green wall

Polo IV 9N1 (2001–2005): cała strona o najważniejszych cechach, modelach i akcesoriach

Polo IV 9N1 (2001–2005): cała strona o najważniejszych cechach, modelach i akcesoriach

W swojej czwartej generacji ten kultowy model cieszy się popularnością od 2001 roku i jest dostępny w kilku wersjach. Na tej stronie opisujemy 9N1 i 9N2, budowane do 2005 roku. Odkryj swoje auto na nowo i znajdź pasujące do niego felgi, opony i akcesoria.

Osiem razy Polo IV

9N produkowany do roku 2005 ma wiele twarzy, a każdy z wybranych przez nas modeli charakteryzuje się wyjątkowymi cechami.

Polo IV - najważniejsze cechy

A Volkswagen Polo 4 drives over the bridge of a city – Polo 9N1 and 9N2 highlights

Na początku nowego tysiąclecia Polo 9N1 wprowadził nowe standardy swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami, stylistyką i przestronnością. Jego najmocniejszym silnikiem jest 1,9 l TDI o mocy 96 kW.  Przedstawiamy tutaj niektóre z najważniejszych cech 9N1 i jego wariantu sedan 9N2:

Polo Fun: Stylistyka Offroad z charakterystyczną dolną częścią przedniego i tylnego zderzaka, seryjne światła przeciwmgielne i 17-caloweobręcze ze stopu metali lekkich to tylko kilka z jego wyjątkowych cech.

Polo IV Limousine: Ten wariant charakteryzuje się nadwoziem typu sedan, wydłużonym od 28 cm. Dzięki dłuższemu nadwoziu bagażnik jest o ok. 150 l większy niż w wersji ze skośnym tyłem nadwozia. Dlatego Polo sedan zasłużył na własne oznaczenie typu: 9N2.

Bezpieczeństwo: ABS, wspomaganie układu kierowniczego, czołowe i boczne poduszki powietrzne oraz napinacze pasów z ogranicznikami siły napięcia należą do wyposażenia seryjnego. Opcjonalny ESC i hydrauliczny asystent hamulców dbają, by jazda była jeszcze przyjemniejsza.

Stylistyka: Charakterystyczna osłona chłodnicy i cztery okrągłe reflektory nadają Polo niepowtarzalny wygląd. Krzywizny, zaokrąglenia i prowadzenie linii sprawiają, że Polo z każdej strony prezentuje się dobrze.

Wyposażenie poprawiające komfort: 9N1 jest teraz o ponad 15 cm dłuższy. Rozstaw osi wydłużył się o 5 cm, co zwiększa ilość miejsca na nogi. Przy złożonej tylnej kanapie bagażnik ma pojemność nawet 1030 l.

A silver VW Polo 4 with a luggage compartment of 1030l drives on a road

Częstotliwość przeglądów Polo IV

Dowiesz się tutaj, z jaką częstotliwością Twoje Polo musi być poddawane przeglądom. Przeglądy przyczyniają się do dłuższego zachowania wartości Twojego auta.

O tym, kiedy jest czas na przegląd, decyduje rok produkcji samochodu, który znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym. Volkswagen rozróżnia serwisy z wymianą oleju i bez wymiany.

A VW service employee is doing an inspection in a workshop – Polo 4 9N1 and 9N2 service intervals

Kiedy jest czas na następny serwis?

Rok budowy od 2001

 • Wymiana oleju co 15 tys. km lub co rok
 • Elastyczny termin przeglądu najpóźniej po dwóch latach lub co 15 tys. km*

Rok budowy od 2004

 • Częstotliwość serwisu (z wymianą oleju) jest elastyczna i wynosi maksymalnie dwa lata
 • Przegląd co 60 tys. km lub po czterech latach

Możesz korzystać dodatkowo z Gwarancji mobilności Volkswagen: wtedy, jeżeli przestrzegasz zalecanej częstotliwości serwisu i wykonujesz zalecane naprawy, assistance otrzymasz bezpłatnie.

Jakiego "obuwia" potrzebuje Polo IV?

Opony stanowią jedyny kontakt z drogą, dlatego muszą idealnie pasować. Przeczytasz tutaj, jakie opony i felgi są odpowiednie dla Twojego 9N.

A detailed view of the Polo 4 side with Volkswagen Genuine Wheels consisting of tyre and rim

W kwestiach rozmiaru opon i felg ważne mogą być dodatkowe uwarunkowania, na przykład poszerzone nadkola (FLAPS), sportowe zawieszenie i dezaktywowane boczne poduszki oraz kurtyny powietrzne w wersji 4-drzwiowej. Po spełnieniu tych warunków w modelach 9N można założyć opony o szerokości do 205 mm. Stosunek wysokości do szerokości wynosi do 40%, średnica felgi do 17", a szerokość felgi do 7,5".

Model specjalny Polo Fun przy obręczach o średnicy  17" i szerokości 7,5" może jeździć nawet na oponach o szerokości 215 mm.

Polo Limousine typ 9N2 ma szerokość opon od 165 do 205 mm, stosunek wysokości do szerokości od 45% do 70%, średnicę felgi od 14 do 16" i szerokość felgi 5 do 6,5".

Poza tymi wyjątkami poniższe dane dotyczą większości modeli 9N:

 • szerokość opon: między 155 a 195 mm
 • stosunek wysokości do szerokości: między 50% a 80%
 • średnica opony i felgi: od 13" do 15"
 • szerokość felgi: między 5" a 6"
 • odsadzenie (ET): między 35 a 43 mm

Gdzie znaleźć te dane na oponach i felgach? Przeczytaj rozdział "Informacje o obręczach kół" i „Informacje o oponach". Chciałbyś wiedzieć, jaka kombinacja koło/opona jest dopuszczalna dla Twojego Polo? Odpowiedź znajdziesz w rozdziale "Informacje o obręczach kół".

Przejdź dalej do "Informacje o obręczach kół"

Przejdź dalej do "Informacje o oponach"

A detailed view of a Polo 4 wheel consisting of right tyre and rim combination

Trochę bogatsze Polo IV?

Odpowiednie akcesoria, które zadbają o atrakcyjny wygląd Twojego Polo i o Twoją wygodę, znajdziesz w naszej ofercie oryginalnych akcesoriów.

Przejdź do sklepu

Polo jako nowy samochód

Czeka na Ciebie: Polo beats, Polo TGI lub Polo GTI. W konfiguratorze stworzysz swoje własne, wymarzone Polo.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen