Serwisant VW sprawdza w warsztacie samochód marki Volkswagen

Oryginalne części Volkswagen® to zawsze dobry wybór

Wysoka jakość i perfekcyjne dopasowanie do Twojego modelu: z naszymi oryginalnymi częściami Twój Volkswagen pozostanie w 100% oryginalny, również po wszelkich naprawach lub przeglądach.

Pracownik serwisu VW przed samochodem VW z otwartą maską – Oryginalne części

Oryginalne części Volkswagen®

Części do wymiany? Rekomendujemy wysokiej jakości Oryginalne części Volkswagen®. Na tej stronie znajdziesz  różne grupy produktów.

 Czarny VW z góry z częściami Economy jedzie po drodze

Części Economy

Czy prowadzisz samochód, który ma więcej niż cztery lata? Asortyment naszych części Economy obejmuje części podlegające serwisowaniu i części ulegające zużyciu. Oczywiście są to części o sprawdzonej jakości i niezawodnym działaniu. Zastosowanie części Economy Volkswagen jest ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku naprawy samochodu.

Pracownik serwisu VW pokazuje klientowi nowe części karoserii dodane do jej samochodu

Nadwozie i powłoka lakiernicza

Oryginalne części nadwozia Volkswagen to konstrukcyjne elementy Twojego samochodu, które chronią zarówno Ciebie jak i pasażerów przed warunkami atmosferycznymi i skutkami wypadków. Aby mieć pewność, że Twój model Volkswagen będzie wyglądał jak nowy nawet po zarysowaniu, zastosuj nasz oryginalny lakier, który nada mu zupełnie nowy blask.

Wymiana szyby przedniej – Naprawa Szkła

Szyby, światła i widoczność

Nasze oryginalne części zapewniają wspaniałą widoczność. Na drodze o przeżyciu decyduje widoczność i bycie widocznym. Dzięki oryginalnym szybom, wycieraczkom i światłom Volkswagen będziesz wszystko widział wyraźnie.

Dzięki temu Twoje hamulce będą niezawodne nawet w niebezpiecznych sytuacjach

Stworzone dla Twojego Volkswagena

Nasze oryginalne hamulce współpracują z układem hamulcowym. Ich jakość znacznie przewyższa obowiązkowe standardy ECE-R90.

Oryginalne akcesoria Volkswagen® Hamulec ze standardem hamowania ECE-R90

Hamulce

Nasze hamulce są dostosowane do sprawności silnika, masy samochodu i maksymalnej prędkości Twojego modelu. Korzyści dla Ciebie: długa żywotność i komfort hamowania przy minimalnym zużyciu.

Korzyści dla Ciebie

 • Większe bezpieczeństwo:
  Dzięki krótszej drodze hamowania.
 • Perfekcyjne dopasowanie:
  Stworzone specjalnie dla Twojego Volkswagena, dostosowane do jego masy, osiągów i maksymalnej prędkości.
 • Większa wytrzymałość:
  Potwierdzona w kompleksowych testach w różnych warunkach pogodowych po przeprowadzeniu ponad 1000 gwałtownych hamowań na stanowisku kontrolnym.

Silnik jest sercem, które bije pod maską Twojego Volkswagena

Oryginalne paski zębate i świece zapłonowe – dzięki nim Twój Volkswagen będzie pracował jeszcze sprawniej

Silniki potrzebują pasków zębatych wykonanych z trwałego materiału. Dzięki temu przez długi czas będą one przekazywały siły; będą również wystarczająco elastyczne, aby się dopasować i utrzymać odpowiednie naprężenie. A co ze świecami zapłonowymi? Zapewniamy, że są one niezawodne, zapewniają optymalny zapłon i nie przegrzewają się. Dzięki temu silnik pracuje płynnie i spala mniej paliwa.

Silnik VW – część zamienna do Twojego samochodu

Silnik

Unikaj uszkodzeń silnika, których przyczyną mogą być podzespoły i produkty innych firm i używaj tylko tych wypróbowanych o sprawdzonej jakości. Niezależnie od tego czy chodzi o świece zapłonowe, pasek zębaty, smar czy płyn chłodzący, silniki i skrzynie biegów zawsze korzystaj z oryginalnych części.

Korzyści dla Ciebie

 • Pasek zębaty jest trwały i odpowiednio dopasowany:
  Dzięki włóknom szklanym i syntetycznym oraz powłoce odpornej na ścieranie. Nawet w ekstremalnych temperaturach i do 360 000 km przebiegu.
 • Świece zapłonowe zapewniają większy komfort i mniejsze zużycie paliwa:
  Dzięki równomiernej pracy i precyzyjnemu umiejscowieniu iskry w komorze spalania.
 • Perfekcyjne dopasowanie:
  Nasze oryginalne części zostały stworzone specjalnie dla silnika w Twoim Volkswagenie.
Oryginalne paski zębate Volkswagen w warsztacie z pracownikiem serwisu VW w tle – części zamienne do Twojego samochodu

Twój pasek zębaty Volkswagen: Często zadawane pytania

Jeśli rzeczywiście chcesz dowiedzieć się więcej na temat oryginalnego paska zębatego, polecamy zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pracownik serwisu VW trzyma w ręku oryginalne świece zapłonowe Volkswagena

Świece zapłonowe Volkswagen: najczęściej zadawane pytania

Czy nadal masz pytania dotyczące świec zapłonowych? Nie ma problemu, odpowiedzi znajdziesz tutaj!

Ochrona przed brudem, substancjami szkodliwymi i zanieczyszczeniami

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie

Wysokie i niskie temperatury, duże prędkości powietrza: nawet w najtrudniejszych warunkach filtry w Twoim modelu Volkswagena muszą uporać się ze szkodliwymi substancjami i brudem.

Oryginalny filtr powietrza Volkswagen w warsztacie z pracownikiem serwisu VW w tle – części zamienne do Twojego samochodu

Filtry

Niezależnie od tego, czy chodzi o filtr powietrza czy filtr przeciwpyłkowy: nasze oryginalne filtry pochłaniają obce cząsteczki i łapią brud. Filtry przeciwpyłkowe ułatwiają oddychanie osobom cierpiącym na alergie. Korzystaj z zalet wysokiej jakości filtrów w niemal każdej sytuacji, nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych i w różnych warunkach na drodze.

Korzyści dla Ciebie

 • Czyste powietrze:
  Oryginalne filtry przeciwpyłkowe Volkswagen chronią przed (drobnym) kurzem, pyłkami, sadzą, alergenami, aerozolami i częściowo przed ozonem.
 • Sprawdzona wydajność:
  Filtr powietrza wspomaga precyzyjny wtrysk mieszanki paliwowo-powietrznej. Jest to konieczne, aby zapewnić wydajne spalanie, maksymalną moc silnika i niskie zużycie paliwa.
 • Skuteczność:
  Filtr przeciwpyłkowy pochłania liczne alergeny i hamuje wzrost pleśni i bakterii.
Oryginalny filtr oleju Volkswagen

Wyższa moc przy niższym spalaniu

Oryginalny filtr oleju

Filtr oleju oczyszcza pracujący w silniku olej z kurzu, opiłków metalu i innych zanieczyszczeń, które mogłyby zaszkodzić silnikowi. Zapobiega szybszemu zużyciu silnika i pomaga utrzymać fabryczne parametry silnika np. mocy i spalania.

Twoje korzyści

 • Utrzymane parametry:
  Właściwa temperatura i ciśnienie oleju
 • Wszechstronny:
  Dostosowany do silników z systemem „start/stop”.
 • Natychmiastowa gotowość:
  Właściwe ciśnienie i smarowanie od pierwszego uruchomienia.

Cichsza i spokojniejsza podróż z oryginalnymi tłumikami Volkswagen

Spokoju i ciszy nigdy za wiele

Dlatego nasze tłumiki są szczególnie wydajne w pochłanianiu odgłosów z układu wydechowego. Dzięki materiałom wysokiej jakości i skutecznej ochronie przed rdzą charakteryzują się bardzo długą żywotnością.

Oryginalny tłumik Volkswagena

Tłumiki

Tłumienie, które dzięki doskonałemu pochłanianiu fal akustycznych, nie pozostawia żadnych niepożądanych hałasów. Nasze tłumiki są również odporne na korozje i wysokie temperatury.

Korzyści dla Ciebie

 • Cicha jazda:
  Tłumią hałasy jazdy w znacznym stopniu.
 • Dłuższa żywotność:
  Wytrzymałe materiały, np. stal nierdzewna, i budowa zabezpieczająca przed przedostawaniem się wilgoci.
 • Optymalizacja mocy silnika i zużycia paliwa:
  Niskie opory przepływu i przeciwciśnienie spalin

Tłumiki Volkswagen: Często zadawane pytania

Kiedy i dlaczego należy wymienić tłumik? Czy mogę to zrobić samodzielnie? Dowiedz się jeszcze więcej o Twoim tłumiku Volkswagen!

Współpraca dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa

Nasze amortyzatory są idealnie dopasowane do Twojego modelu, podwozia i systemów wspomagających kierowcę. Zapewniają spokojną jazdę i pomagają utrzymać wybrany tor jazdy.

Oryginalne amortyzatory Volkswagen – części samochodowe VW VW

Amortyzatory

Podczas przyspieszania, hamowania i kierowania amortyzatory stabilizują tor jazdy samochodu, tłumią drgania oraz zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża. Dzięki temu Twój model Volkswagen bez wysiłku będzie pokonywał nierówności na drodze.

Korzyści dla Ciebie

 • Niezawodność:
  Redukują drgania i wspierają działanie systemów wspomagających kierowcę (np. systemu stabilizacji toru jazdy lub systemu ABS).
 • Odporność:
  Wysoka wydajność przy dużych prędkościach i z dużym obciążeniem, np. z załadowaną przyczepą lub bagażnikiem.
 • Oszczędność:
  Chronią nadwozie i podzespoły samochodu przed nadmiernym zużyciem.

Amortyzatory Volkswagen - najczęściej zadawane pytania

Człowiek uczy się przez całe życie, dlatego opracowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących amortyzatorów wraz z odpowiedziami.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen. Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%). Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów. Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów. Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie. Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP. Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu. Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www. Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.