Serwisant stoi przy aucie przed warsztatem

Przegląd techniczny

Dowiedz się więcej o kontrolach stanu pojazdu, przeglądach i ich zakresie oraz interwałach, zarówno dla pojazdów spalinowych, jak i hybrydowych oraz elektrycznych.

A service employee sits in a VW during a car inspection

Okresy międzyobsługowe i zakres przeglądów

W zależności od wyposażenia i sposobu eksploatacji w Twoim samochodzie stosowany będzie albo przegląd z okresem stałym albo przegląd z okresem zmiennym. Niezależnie od tego, czy masz model up!, Polo, Golf, Passat, Tiguan czy jeszcze inny, nasi fachowcy w warsztacie sprawdzą wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem Twojego samochodu i rzetelnie wykonają wszelkie niezbędne czynności.

 • Klientka stoi przed swoim niebieskim VW w warsztacie

  Interwały

  Naklejka na słupku drzwi lub wyświetlacz interwału serwisowego w prędkościomierzu – gdzie znaleźć następną wizytę serwisową zależy od jednego: czy jest z wymianą oleju czy bez?

  Kiedy należy wykonać następny przegląd?

  Nasze usługi dzielą się na:

  • Przegląd z wymianą oleju (przegląd okresowy), o którym poinformuje Cię komunikat na wyświetlaczu
  • Przegląd bez wyminy oleju (podstawowy), o którego częstotliwości możesz dowiedzieć się z instrukcji obsługi Twojego pojazdu

  Dzięki przestrzeganiu odstępów czasowych Twój Volkswagen pozostanie bezpieczny, a Ty utrzymasz jego wartość. Ponadto będziesz mógł korzystać z Gwarancji Mobilności Volkswagen: nasze usługi w przypadku awarii lub wypadku pozostaną bezpłatne, jeśli będziesz przestrzegał wymaganych przeglądów.

 • Pracownik serwisu stoi przed VW z otwartą maską

  Zakres

  Podczas przeglądu wykonujemy prace konserwacyjne zgodnie z harmonogramem przeglądów i dbamy o to, aby Twój pojazd był bezpieczny na drodze.

  Sprawdzamy 42 punkty testowe w Twoim samochodzie między innmi weryfikując:

  • Podwozie
  • Elektornikę
  • Silnik i skrzynię biegów
  • Nadwozie

  Prace pielęgnacyjne, serwisowe i konserwacyjne mogą służyć nie tylko zachowaniu wartości Twojego samochodu, ale także odgrywają ważną rolę w bezpieczeństwie eksploatacyjnym i drogowym.

Jeździsz Volkswagenem nie starszym niż 8 lat o przebiegu do 210 tyś. km z udokumentowaną historią przeglądową w ASO?

Zgłoś się do programu testów warsztatowych, w ramach którego Twój pojazd przejdzie przegląd serwisowy, a Ty będziesz się cieszył jego obniżonym kosztem! Dowiedz się więcej na stronie Przegląd serwisowy - z nami taniej! - DEKRAOpens an external link.

Przegląd pojazdów hybrydowych i elektrycznych

Przegląd pojazdów hybrydowych i elektrycznych

Serwisant sprawdza informacje w kokpicie VW

Elektromobilność to nie tylko ekscytująca i inteligentna koncepcja, ale także spore ułatwienie! Mniej komponentów oznacza mniejsze zużycie i konieczność napraw. Dzięki temu korzystasz z niższych kosztów konserwacji i rzadszych wizyt w serwisie. Przygotowaliśmy informacje o okresach międzyobsługowych dla e-Golfa, modeli ID. oraz pojazdów hybrydowych, takie jak Golf GTE czy Passat GTE.

Odpowiedni serwis dla każdego Volkswagena

Twój pojazd zasługuje na odpowiednią obsługę – niezależnie od tego, czy jest to samochód nowy czy używany, spalinowy, hybrydowy czy elektryczny. Oferujemy różnorodne rodzaje usług i bez względu na to, którą wybierzesz – skorzystasz z naszej wiedzy jako producenta, wysokiej jakości oraz Oryginalnych części Volkswagena.

Pakiety przeglądów serwisowych

Przejrzystość pod względem jakości i ceny!

Nabywając pakiet, nie musisz troszczyć się o planowanie wydatków na przeglądy w trakcie użytkowania samochodu.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

 • Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia  mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia i opisy mają wyłącznie charakter poglądowy i mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następuje w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie  prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji. W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen.  

  Prezentowane ceny są wyłącznie cenami rekomendowanymi i obejmują podatek VAT (23%).  

  Z uwagi na ograniczenia technik drukarskich lub parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany, kolory przedstawione w niniejszym materiale mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.  

  Wszystkie produkowane obecnie samochody marki Volkswagen są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów Volkswagen sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronie Recykling samochodów.

  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

  Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151.  Prezentowane dane dotyczące wartości zużycia paliwa/energii, emisji CO2 lub zasięgu są danymi zgodnymi ze świadectwem homologacji typu wyznaczonymi zgodnie z procedurą WLTP.

  Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.  

  Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności. Sprawdź szczegóły korzystania z Volkswagen WeConnect na stronie www.  

  Leasing dla przedsiębiorców. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

  Kredyt EasyDrive - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 103873 zł, całkowita kwota do zapłaty 150216 zł, oprocentowanie zmienne 9,30%, całkowity koszt kredytu 46343 zł (w tym: prowizja  0 zł, odsetki 35558 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 3807 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 6978 zł), 48 miesięcznych rat równych po 1607 zł; rata finalna 73087 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Kredyt na wybrane modele Volkswagen Samochody Osobowe z rocznika 2022 przy skorzystaniu z ubezpieczenia komunikacyjnego i ubezpieczenia spłaty kredytu oferowanych przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki produktu mogą ulec zmianie. Warunki produktu określa umowa.  Raty leasingu "Jak Abonament" dla parametrów: 15% opłaty wstępnej, okres finansowania 48 miesięcy, limit roczny 20 000 km.  

  Volkswagen zwraca uwagę, że pewna liczba modeli Volkswagen ID. wyprodukowanych w Chinach została sprowadzona na rynki międzynarodowe nieoficjalnymi kanałami poza autoryzowaną siecią Volkswagena.  Nieautoryzowani sprzedawcy wprowadzają klientów w błąd twierdząc, że oferowane przez nich modele Volkswagen ID. są objęte międzynarodową gwarancją. Volkswagen wskazuje, że pojazdy wyprodukowane w Chinach, na rynek chiński nie są objęte międzynarodową gwarancją, w tym również obejmującą Europejski Obszar Gospodarzy. Z uwagi na powyższe, wszystkie wymagania dotyczące naprawy i serwisowania, w tym korzystania z gwarancji i dobrej woli, nie mogą być podejmowane przez autoryzowanych dealerów lub jakikolwiek autoryzowany zakład serwisowy marki Volkswagen na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy nie mogą również zapewnić klientom Oryginalnych Części Volkswagen dla modeli sprzedawanych wyłącznie w Chinach, takich jak Volkswagen ID.6.  Klienci, którzy zdecydują się na zakup pojazdów za pośrednictwem nieautoryzowanych kanałów, powinni mieć świadomość, że oprócz braku możliwości serwisowania , gwarancji i dostaw części zamiennych, pojazdy te są wyposażone w wersję oprogramowania przeznaczoną na inny rynek. Podobnie jak w przypadku gwarancji i serwisu, nie może być ono obsługiwane przez dealerów Volkswagena. Dodatkowo, nieoficjalnie importowane modele ID. zostały  wyprodukowane wyłącznie na warunki rynku chińskiego. Nie są więc homologowane na inne rynki ani dostosowane do ich specyficznych wymagań. Nie posiadają więc europejskiej homologacji i certyfikatu zgodności (CoC).  Volkswagen i oficjalny dostawca wewnątrzwspólnotowy pozostają zaangażowani w sprawy klientów, dlatego prosimy o zachowanie najwyższej ostrożności i ponownego przemyślenia zakupu modelu Volkswagen ID. za pośrednictwem nieoficjalnych kanałów. Zalecamy klientom wizytę u autoryzowanych dealerów w celu zapoznania się z najnowszą ofertą dostępnych modeli samochodów marki Volkswagen, które są oficjalnie dopuszczone do sprzedaży na danym rynku i posiadają ustaloną gwarancję oraz wsparcie serwisowe. Volkswagen i oficjalny dostawca chętnie zorganizują kontakt z autoryzowanymi dealerami.