Bateria z systemem

Mobilność z prądu. Wydaje się być proste, ale takie nie jest. Dlatego przedstawiamy tutaj w zrozumiały sposób system baterii modułowej platformy dla samochodów z napędem elektrycznym (MEB). W końcu powinieneś wiedzieć, co Twój ID.3 ma w środku.

Bateria wysokowoltowa Volkswagena ID.

Zrozumiałe wyjaśnienie: system baterii rodziny ID.

Nowa platforma MEB dla modeli rodziny ID. jest zaprojektowana specjalnie dla samochodów elektrycznych. Jej sercem jest system baterii przystosowany do szybkiego ładowania, składający się z wielu modułów. W zależności od żądanego zasięgu, ich liczba może być różna. W każdym z modułów znajduje się 12 ogniw litowo-jonowych. Zastosowana w MEB forma tych ogniw to tak zwane ogniwo kieszeniowe ( „pouch”). Składa się ono z kilku ułożonych jedna na drugiej lub składanych warstw aktywnych owiniętych elastyczną folią. Dzięki temu ogniwa kieszeniowe charakteryzują się wysoką elastycznością formy i mogą zostać optymalnie dopasowane do wymagań. Ponadto ich gładka powierzchnia ułatwia odprowadzanie ciepła.

System baterii Volkswagena
System baterii platformy dla samochodów elektrycznych MEB
1 Ogniwa baterii
2 Moduły baterii
3 System baterii
4 Bateria
5 Napęd

Elektryzująca: bateria litowo-jonowa

Ogniwo baterii litowo-jonowej składa się zawsze z czterech komponentów: anody, katody, separatora i elektrolitu. Podczas ładowania jony litu przemieszczają się od katody do anody i tam są magazynowane. Energia elektryczna z sieci jest przy tym zamieniana w energię chemiczną. Przy procesie rozładowania, na przykład by zasilać silnik elektryczny, proces przebiega w odwrotnym kierunku: jony litu wracają z anody do katody i zmieniają energię chemiczną z powrotem w elektryczną.

Do produkcji ogniw litowo-jonowych potrzebnych jest pięć podstawowych surowców: na katodę używany jest związek kobaltu, niklu i manganu (ich struktura magazynuje nośnik ładunku lit), grafit na anodę oraz naturalnie lit zawarty w elektrolicie. 

Elementy baterii

1 Anoda
2 Katoda
3 Separator
4 Elektrolit
5 Ładowanie
6 Rozładowanie


Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen