2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51
image

Nowy Passat Variant

Nowy Passat. Dla zajętych życiem.

Należysz do zapracowanych, którzy większość czasu spędzają w podróżach służbowych? A może jesteś pochłonięty organizacją życia rodzinnego? Niezależnie czym się zajmujesz, potrzebujesz samochodu, który będzie Twoim partnerem na co dzień! Nowy Passat to auto wyposażone w inteligentne systemy, które ułatwią Ci wykonywanie codziennych zadań. Przejdź na wyższy poziom podróżowania!

Od 105 290 PLN

IQ.DRIVE.

Volkswagen stosuje określenie IQ.DRIVE dla wszystkich inteligentnych systemów wspomagających - dla tych, które już oferujemy, które stworzymy jutro i które chcielibyśmy stworzyć w przyszłości. IQ.DRIVE oznacza jednocześnie także innowacyjne idee, skupiające się na jednym, wyraźnym punkcie: na Tobie. Dokładniej mówiąc, na Twoim komforcie i bezpieczeństwie.

 • Travel Assist

  Komfort w zasięgu ręki.

  Wyobraź sobie, że część czynności związanych z prowadzeniem samochodu przejmują na siebie systemy wspomagające Twojego Passata Varianta. Oznacza to, że z opcjonalnym asystentem Travel Assist już dziś możesz jeździć bardziej komfortowo i bezstresowo.

  Więcej informacji
 • System obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją rozpoznawania pieszych

  Wszystko na radarze.

  System może rozpoznać pieszych na jezdni i odpowiednio wcześnie ostrzec kierowcę. Jeżeli kierowca nie zareaguje, system może automatycznie zahamować i – w granicach swoich możliwości – w idealnym przypadku zapobiec uderzeniu w pieszego.

  Więcej informacji
 • Elektromechaniczny wzmacniacz siły hamowania

  Krótsza droga hamowania.

  Z seryjnym elektromechanicznym wzmacniaczem siły hamowania i w połączeniu z systemem obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją rozpoznawania pieszych droga hamowania Twojego Passata Varianta może się znacznie skrócić*, co zmniejsza na przykład ryzyko wypadków z udziałem pieszych.

  * W granicach możliwości systemu.

  Więcej informacji
 • Parkowanie

  Parkowanie nigdy nie było łatwiejsze.

  Samodzielne parkowanie to już przeszłość. Z czujnikami parkowania, seryjnymi od wersji Business, i dostępnym na życzenie asystentem parkowania Park Assist zaoszczędzisz sobie dużo wysiłku przy parkowaniu oraz manewrowaniu* i zachowasz zawsze kontrolę nad samochodem.

  * W granicach możliwości systemu.

  Więcej informacji
 • Proaktywny system ochrony pasażerów PreCrash

  Ochrona ze wszystkich stron.

  System PreCrash w granicach swoich możliwości poprawia ochronę pasażerów w krytycznych sytuacjach, na przykład w przypadku grożącej kolizji.

Bądź jednym z pierwszych, którzy będą jeździć Passatem Variant R-Line Edition.

Passat Variant R-Line Edition, dostępny w limitowanej liczbie 2 tysięcy egzemplarzy, zachwyca nie tylko eleganckimi elementami stylistycznymi i praktycznymi funkcjami, lecz również sportowym charakterem i imponującą mocą. Ten wyjątkowy samochód możesz zamówić u Twojego Partnera Volkswagena.

 • Dynamika

  Dynamika, którą widać.

  Ciesz się większą mocą i pełną kontrolą: Passat Variant R-Line Edition nawet najbardziej kręte drogi pokonuje z dynamiką i elegancją. Kolejne argumenty przemawiające na jego korzyść to reflektory LED Matrix z dynamiczną regulacją świateł drogowych Dynamic Light Assist.

  Więcej informacji
 • Oświetlenie

  Jaskrawy przykład nowoczesnej techniki.

  Technologia reflektorów LED Matrix umożliwia dostosowane do sytuacji włączanie lub wyłączanie pojedynczych segmentów diod. W połączeniu z funkcją regulacji świateł drogowych Dynamic Light Assist możliwe jest precyzyjne ograniczenie stożka światła. Możesz zatem przy prędkości powyżej 60 km/h jeździć z włączonymi na stałe światłami drogowymi, nie oślepiając innych uczestników ruchu, podczas gdy pozostała część drogi i pobocza będzie jasno oświetlona.


 • Design

  Zachwycająca elegancja.

  Passat Variant R-Line Edition robi imponujące wrażenie. Lakier nadwozia szary Mondstein, dostępny tylko dla tej wersji, i eleganckie czarne elementy wyglądają doskonale w każdych okolicznościach.

  Więcej informacji
 • Wnętrze

  Dynamikę poczujesz także we wnętrzu.

  Do najciekawszych elementów wyposażenia wnętrza należą wysokiej jakości sportowe fotele przednie, kierownica wielofunkcyjna obszyta skórą z progresywnym układem kierowniczym oraz oświetlenie Ambiente, wprowadzające do wnętrza Passata Variant R-Line Edition powiew ekstrawagancji.

  Więcej informacji
 • Systemy wspomagające

  Zachowaj kierunek i odległość.

  Liczne seryjne systemy wspomagające w Passacie Variant R-Line Edition mogą Ci pomóc w krytycznych sytuacjach i zmniejszyć skutki wypadku lub nawet – w idealnym przypadku – zupełnie go uniknąć.*

  *W granicach możliwości systemu.

  Więcej informacji
 • Infotainment

  Rozrywka i nawigacja.

  Passat Variant R-Line Edition oferuje wiele możliwości łatwego i wygodnego korzystania z nowoczesnej techniki, czy to przy sprawdzaniu aktualnych informacji o sytuacji drogowej, głosowym sterowaniu funkcjami samochodu czy przy używaniu nawigacji, by dojechać do celu.

  Więcej informacji

Design.

Ekspresyjny design nowego Passata Varianta emanuje elegancką czystością i wyrazistością. Jego dynamiczne proporcje zdradzają moc tkwiącą pod maską.

 • Wygląd zewnętrzny

  Perfekcyjne połączenie dynamiki i elegancji.

  Udane połączenie sportowego charakteru i harmonijnie poprowadzonych linii oraz dynamiczna stylistyka z wyrazistą grafiką świateł nadają nowemu Passatowi Variant niepowtarzalny, pełen pewności siebie wygląd.

  Więcej informacji
 • Wnętrze

  Udoskonalona koncepcja wnętrza.

  Wyposażenie wnętrza zapewnia nie tylko wysoki poziom komfortu, lecz również przyjemne poczucie przestronności. Jednymi z najatrakcyjniejszych elementów wyposażenia są wysokiej jakości siedzenia i aplikacje dekoracyjne.

  Więcej informacji
 • IQ. LIGHT – reflektory LED Matrix

  Nikt nie lubi tych, którzy oślepiają.

  Opcjonalne IQ. LIGHT – reflektory LED Matrix z dynamiczną regulacją świateł drogowych Dynamic Light Assist oświetlają drogę jaśniejszym światłem o dłuższym zasięgu, nie oślepiając przy tym innych uczestników ruchu.

  Więcej informacji
 • Dynamiczne doświetlanie zakrętów

  Prędkość światła na zakrętach.

  Światła dynamicznie doświetlające zakręty poprawiają widoczność. Sterowane w sposób przewidujący światła kierują się w stronę zakrętu jeszcze zanim wykonasz skręt kierownicą. Dzięki temu na krętych drogach będziesz lepiej widział i będziesz lepiej widoczny.*

  * W granicach możliwości systemu.

 • Oświetlenie Ambiente

  Wprowadź indywidualne akcenty świetlne.

  Opcjonalne oświetlenie Ambiente z regulowaną jasnością dba o wyjątkowy, przyjemny nastrój we wnętrzu.

  Więcej informacji

Formularz

Komfort.

Passat Variant zachwyca różnorodnymi komfortowymi funkcjami, które sprawią, że każda podróż, dłuższa czy krótsza, będzie prawdziwą przyjemnością.

 • Digital Cockpit

  Interaktywny i o wysokiej rozdzielczości.

  Analogowe wskaźniki to już przeszłość. Na życzenie możesz zastąpić klasyczne okrągłe wskaźniki wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. Innowacyjny, nowoczesny Digital Cockpit wyświetla informacje daleko wykraczające poza standardowy prędkościomierz i wskazanie poziomu paliwa.

  Więcej informacji
 • Easy Open

  Wygodne otwieranie bagażnika.

  Wyobraź sobie, że przyjemność zaczyna się jeszcze zanim ruszysz. Z opcjonalną funkcją Easy Open wystarczy odpowiedni ruch nogą, by otworzyć pokrywę bagażnika.

  Więcej informacji
 • Bagażnik

  Miejsce na pomysły i przedsięwzięcia.

  Jedną z największych zalet Passata Variant jest jego duży bagażnik z wieloma możliwościami załadunku i mocowania bagażu.

  Więcej informacji
 • Panoramiczny rozsuwany/unoszony dach z oświetleniem Ambiente

  Wsiądź i zrelaksuj się.

  W Passacie Variant będziesz z przyjemnością patrzył w każdą stronę. Także w górę - przez panoramiczny rozsuwany dach, otoczony diodami oświetlenia Ambiente. Dzięki niemu wnętrze będzie zawsze wypełnione przyjemnym światłem.

  Elegancki, panoramiczny rozsuwany dach z oświetleniem Ambiente składa się z elementu szklanego z funkcją elektrycznego podnoszenia i rozsuwania. Dach wygląda atrakcyjnie z zewnątrz, a pasażerom pozwala obserwować piękne widoki. Światło wpadające przez dach sprawia, że wnętrze zdaje się być jeszcze przestronniejsze.

 • Klimatyzacja Air Care Climatronic

  Nastawiona na Twoje potrzeby.

  Klimatyzacja Air Care Climatronic dzięki różnym strefom umożliwia indywidualne ustawienie temperatury dla kierowcy, siedzącego obok niego pasażera oraz osób siedzących z tyłu.

  Więcej informacji

Infotainment.

Nowy Passat Variant umożliwia pasażerom rozrywkę i dostęp do Internetu. Ciesz się doskonałą jakością dźwięku, intuicyjną nawigacją i wygodą, jaką oferuje asystent mowy, słuchający Twoich poleceń.

 • Streaming

  Łatwy dostęp do usług streamingowych.

  Podróżując Passatem Variantem nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych usług: system Infotainment Passata Varianta umożliwia dostęp do wybranych usług streamingowych, np. Apple Music.

  Więcej informacji
 • Funkcja obsługi głosowej

  Czeka na Twoje polecenia.

  Możesz wydawać polecenia nie odrywając wzroku od drogi, niezależnie, czy chcesz wybrać ulubioną muzykę czy zaplanować trasę. Funkcja obsługi głosowej, będąca seryjnym elementem wyposażenia Twojego systemu Infotainment, jest zawsze do Twoich usług.

  Więcej informacji
 • Złącze telefoniczne Comfort

  Z rękoma na kierownicy prowadzi się bezpieczniej.

  Nie rezygnuj z kontaktu ze światem prowadząc samochód. Z opcjonalnym złączem telefonicznym Comfort możesz rozmawiać przez telefon nie odrywając rąk od kierownicy i wzroku od drogi.

  Więcej informacji
 • Radio Composition

  Rozrywka, jaką lubisz.

  W Twoim Passacie Variant to Ty jesteś szefem programu: z seryjnym radiem Composition nie ma szans na nudę.

  Więcej informacji
 • Nawigacja

  Nawigacja i rozrywka.

  Dostępny na życzenie system nawigacji Discover Pro pomoże Ci bezbłędnie dotrzeć do celu. System zachwyca różnorodnymi funkcjami Infotainment oraz atrakcyjnymi rozwiązaniami, takimi jak pakiet Straming & Internet lub We Connect Plus.

  Więcej informacji

Połącz się ze światem.

W Passacie Variant jesteś online, i to tak, jak jesteś przyzwyczajony – zawsze i wszędzie, ze znajomymi, rodziną i partnerami biznesowymi. Wbudowana na stałe karta eSIM umożliwia bezpośredni dostęp do usług i serwisów mobilnych online, oferowanych przez We Connect. Zatem także w podróży możesz zawsze otrzymywać aktualne informacje i cieszyć się rozrywką, jaką lubisz.

 • We Connect

  We Connect: pełne połączenie z Twoim Passatem Variant.

  Pakiet We Connect* umożliwia dostęp do cyfrowych usług i serwisów Volkswagena oraz bezpośrednie połączenie z Twoim samochodem. Po jednorazowej aktywacji będziesz mógł bezpłatnie korzystać z licznych praktycznych i innowacyjnych usług i serwisów online.

  * Dostępny w późniejszym terminie

 • We Connect Plus

  We Connect Plus: rozbudowana komunikacja.

  Cyfrowe usługi i serwisy Volkswagena przenoszą komunikację na zupełnie nowy poziom: We Connect Plus* oferuje dodatkowe praktyczne funkcje, od inteligentnej nawigacji z informacjami w przekazywanymi w czasie rzeczywistym, przez media streaming i radio internetowe, po możliwość wykorzystania smartfona jako pilota dla wybranych funkcji samochodu.

  * Dostępny w późniejszym terminie

Wersje wyposażenia

Elegance

Od 126 390 PLN

 • Reflektory główne LED Basic z automatyczną regulacją zasięgu reflektorów
 • Podgrzewane przednie fotele z oddzielną regulacją podgrzewania
 • Klimatyzacja automatyczna Climatronic, trzystrefowa z filtrem antyalergicznym
 • Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
 • Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash

Elegance

Reflektory główne LED Basic z automatyczną regulacją zasięgu reflektorów
Podgrzewane przednie fotele z oddzielną regulacją podgrzewania
Klimatyzacja automatyczna Climatronic, trzystrefowa z filtrem antyalergicznym
Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash
Wybierz silnik i skrzynię biegów
No matching models found

Essence

Od 105 290 PLN

 • Reflektory główne LED Basic z automatyczną regulacją zasięgu reflektorów
 • Klimatyzacja z regulacją manualną "Climatic"
 • Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
 • Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash
 • Relingi dachowe, czarne

Essence

Reflektory główne LED Basic z automatyczną regulacją zasięgu reflektorów
Klimatyzacja z regulacją manualną "Climatic"
Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash
Relingi dachowe, czarne
Tylne światła w technologii LED
Wybierz silnik i skrzynię biegów
No matching models found

Business

Od 115 890 PLN

 • Reflektory główne LED Basic z automatyczną regulacją zasięgu reflektorów
 • Klimatyzacja automatyczna Climatronic, trzystrefowa z filtrem antyalergicznym
 • Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
 • Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash
 • System Park Pilot - czujniki parkowania z przodu i z tyłu

Business

Reflektory główne LED Basic z automatyczną regulacją zasięgu reflektorów
Klimatyzacja automatyczna Climatronic, trzystrefowa z filtrem antyalergicznym
Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash
System Park Pilot - czujniki parkowania z przodu i z tyłu
Relingi dachowe, czarne
Wybierz silnik i skrzynię biegów
No matching models found

Alltrack

Od 174 790 PLN

 • Reflektory główne LED Basic z automatyczną regulacją zasięgu reflektorów
 • Kierownica 3-ramienna, multifunkcyjna, obszyta skórą z funkcją Tiptronic
 • Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
 • Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash
 • Dodatkowa osłona silnika

Alltrack

Reflektory główne LED Basic z automatyczną regulacją zasięgu reflektorów
Kierownica 3-ramienna, multifunkcyjna, obszyta skórą z funkcją Tiptronic
Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash
Dodatkowa osłona silnika
Nakładki na pedały, aluminiowe
Wybierz silnik i skrzynię biegów
No matching models found

Na skróty

Nikt nie lubi tych, którzy oślepiają.

image

Już sam wyrazisty design opcjonalnych IQ.LIGHT – reflektorów LED Matrix Twojego Passata Varianta rzuca się w oczy. Oprócz podstawowej funkcji świateł mijania i drogowych, technologia Matrix umożliwia włączanie lub wyłączanie poszczególnych segmentów LED, zmieniając rozdział światła odpowiednio do sytuacji.

Podczas jazdy z włączonymi światłami drogowymi kamera rozpoznaje nadjeżdżające z przeciwka i jadące przed Passatem Variantem pojazdy*. Odpowiednie segmenty LED zostają wyłączone, tak by światła drogowe nie oślepiały innych uczestników ruchu. A gdy na przykład będziesz zbliżał się do znaku drogowego, jasność segmentu oświetlającego znak zostanie zredukowana, abyś nie został oślepiony odbiciem światła od odblaskowej powierzchni znaku.

W każdej sytuacji, w mieście, przy wyprzedzaniu w nocy innego pojazdu lub przy złej pogodzie na autostradzie, szerokość i zasięg strumienia światła oraz jasność reflektorów LED Matrix IQ.LIGHT zostają zmienione tak, by zapewnić optymalną widoczność. Technologia Matrix umożliwia o wiele lepsze oświetlenie drogi i poprawia komfort prowadzenia samochodu – bez oślepiania innych oraz bez utrudniających obserwację drogi odbić od odblaskowych powierzchni.

* W granicach możliwości systemu.1

Wprowadź indywidualne akcenty świetlne.

image

Z opcjonalnym oświetleniem Ambiente wnętrze Twojego Passata Varianta ukaże się w nowym świetle. Dwa warianty z 10 lub nawet 30 kolorami tworzą atmosferę pasującą do prawie każdego nastroju – z delikatnym lub jaskrawym światłem. Sposób oświetlenia listew dekoracyjnych możesz sam wybrać na wyświetlaczu radia lub systemu nawigacji.1

Udoskonalona koncepcja wnętrza.

image

Wsiądź i natychmiast poczuj atmosferę, która raczej kojarzona jest z samochodami klasy wyższej. Przestronność wnętrza nowego Passata Varianta z pewnością Cię zaskoczy. Poziome aplikacje dekoracyjne na tablicy rozdzielczej połączone z drzwiami optycznie rozszerzają przestrzeń. Wysokiej jakości materiały i czystość form, charakterystyczna dla samochodów najwyższej klasy, wzbudzą Twój podziw tak samo, jak duża ilość miejsca na nogi.

Konsola środkowa z dużym schowkiem, tablica rozdzielcza utrzymana w eleganckim stylu i wysokiej jakości aplikacje dekoracyjne wprowadzają powiew luksusu połączony z funkcjonalnym uporządkowaniem.

Gdy wsiądziesz do swojego Passata Varianta, nie będziesz chciał już z niego wysiąść. Siedzenia z indywidualnie regulowanymi zagłówkami spełniają wszystkie wymagania odnośnie estetyki i komfortu.1

Perfekcyjne połączenie dynamiki i elegancji.

image

Nowy Passat Variant łączy w sobie konsekwentną funkcjonalność i sportową stylistykę. Jego aerodynamiczna sylwetka i podkreślone linie spełniają najwyższe nawet wymagania odnośnie estetyki. Wyrazista osłona chłodnicy i grafika świateł natychmiast przyciągają spojrzenia.

Ekspresyjny wygląd zewnętrzny połączony został z wysokiej jakości wykonaniem. Przednie i tylne zderzaki, reflektory LED lub opcjonalne LED Matrix oraz nowy kształt tylnych diodowych świateł wzbudzają podziw nowoczesnym designem.

Oferta kół również nie pozostawia nic do życzenia. Oprócz seryjnych kół, dostępne są również obręcze ze stopu metali lekkich, między innymi nowe, 17-calowe Sebring w kolorze High Gloss Steel Dark, czarne polerowane obręcze Bonneville czy 19-calowe Pretoria w kolorze ciemnografitowym matowym.1

Czeka na Twoje polecenia.

image

Intuicyjna funkcja obsługi głosowej umożliwia sterowanie na przykład radiem, telefonem i nawigacją przy użyciu poleceń głosowych.

Z funkcją obsługi głosowej możesz nawiązać naturalny dialog, bez konieczności uczenia się specjalnych poleceń i odrywania uwagi od drogi. Twoja podróż będzie teraz jeszcze przyjemniejsza, gdyż będziesz mógł głosowo zmienić głośność radia lub wybrać kontakt  z książki adresowej telefonu.

Możliwe jest także korzystanie z opcjonalnych usług online We Connect Plus przy użyciu obsługi głosowej i otrzymywanie na przykład informacji online o interesujących Cię obiektach na trasie, godzinach otwarcia parkingów czy cenach na stacjach benzynowych.1

Łatwy dostęp do usług streamingowych.

image

Z audiobookami, podcastami i muzyką, z których możesz korzystać w samochodzie w ramach usług streamingowych, nie będziesz się nudzić nawet w najdłuższej podróży. Aby móc korzystać z tych usług, wystarczy jednokrotne zalogowanie z użyciem Twoich danych, i będziesz już miał dostęp do usług bezpośrednio z systemu nawigacji Passata Varianta, bez konieczności używania zewnętrznego urządzenia.*

*Korzystanie z usług streamingowych wymaga prywatnego zasobu danych klienta (pakiety danych przez eSIM lub WLAN-tethering) oraz konta na portalu oferującym daną usługę streamingową.1

Nawigacja i rozrywka.

image

Opcjonalny system nawigacji Discover Pro jest zintegrowany z Digital Cockpit. Kombinacja ta umożliwia prawie dowolną konfigurację informacji wyświetlanych na ekranie. Komfort poprawia funkcja obsługi głosowej, umożliwiająca intuicyjne sterowanie różnymi funkcjami przy użyciu poleceń wydawanych w formie naturalnego dialogu z systemem.

Inne cechy:

 • radio cyfrowe przez DAB+
 • osiem głośników
 • system rozpoznający znaki drogowe
 • Streaming + Internet
 • App-Connect Wireless (Apple Car Play)
 • trzy lata bezpłatnego korzystania z We Connect Plus1

Gotowy na osobisty koncert życzeń?

image

Ciesz się dobrą rozrywką w podróży. Z obsługiwanym intuicyjnie radiem Composition możesz słuchać, czego chcesz.

Dotykowy, kolorowy ekran TFT ma przekątną 16,5 cm (6,5 cala) i zapewnia wygodną obsługę. Osiem głośników z przodu i z tyłu dba, byś mógł słuchać ulubionej muzyki w najwyższej jakości – z radia FM lub w formacie MP3 i WMA. Radio posiada także dwa złącza USB typu C oraz złącze Bluetooth do telefonów komórkowych. Chcesz słuchać radia online? Nie ma sprawy. Umożliwia to We Connect*. Opcjonalnie, z App Connect, możesz korzystać także z aplikacji smartfona używając ekranu dotykowego radia, a z Apple CarPlay – także bezprzewodowo.

* Dostępny w późniejszym terminie1

Z rękoma na kierownicy prowadzi się bezpieczniej.

image

Złącze telefoniczne Comfort pozwala na bezpieczne prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem. Złącze posiada zintegrowaną, praktyczną półkę na telefon z indukcyjnym połączeniem z anteną zewnętrzną i funkcją indukcyjnego ładowania. Zestaw głośnomówiący zapewnia pozbawiony zakłóceń odbiór i można nim wygodnie sterować przy użyciu wyświetlacza wielofunkcyjnego, kierownicy wielofunkcyjnej lub ekranu dotykowego radia. System jest kompatybilny z aktualnym standardem telefonii komórkowej LTE.1

Krótsza droga hamowania.

image

Jeżeli musisz gwałtownie zredukować prędkość, układ hamulcowy Twojego samochodu powinien zareagować bez opóźnienia. Elektromechaniczny wzmacniacz siły hamowania współpracuje także z systemami wspomagającymi, dając wiele korzyści:

 • opcjonalny aktywny tempomat ACC reaguje w sposób bardziej komfortowy; z elektromechanicznym wzmacnianiem siły hamowania ingerencje w układ hamulcowy są dozowane bardziej precyzyjnie;
 • w połączeniu z Front Assist z funkcją rozpoznawania pieszych droga hamowania Twojego Passata Varianta może się skrócić.1 Pozwala to na przykład zmniejszyć ryzyko wypadków z udziałem pieszych i zredukować prędkość, z jaką dojdzie do zderzenia.

1 W granicach możliwości systemu.1

Potrafi rozpoznać niebezpieczeństwo, zanim jeszcze się pojawi.

image

System obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i funkcją rozpoznawania pieszych może w razie grożącego najechania na przeszkodę pomóc zminimalizować skutki wypadku lub – w idealny przypadku – uniknąć zderzenia.1System może rozpoznać pieszych oraz pojazdy na jezdni i odpowiednio wcześnie ostrzec kierowcę. Jeżeli kierowca nie zareaguje, system może zainicjować awaryjne hamowanie.1

1 W granicach możliwości systemu.1

Parkowanie nigdy nie było łatwiejsze.

image

Podczas manewrowania czujniki parkowania ostrzegają akustycznie i optycznie przed rozpoznanymi przeszkodami przed samochodem i za nim.

Opcjonalny asystent parkowania Park Assist oferuje jeszcze wiele więcej.1

Komfort w zasięgu ręki.

image

W nowym Passatcie Variant jazda wspierana przez systemy wspomagające nie jest już muzyką przyszłości. Z dostępnym na życzenie asystentem Travel Assist już dziś możesz wcisnąć przycisk na kierownicy i delektować się komfortem.

 • Szczególnie na autostradach i głównych drogach krajowych Travel Assist może ułatwić Ci utrzymanie pasa ruchu i prędkości oraz odległości od jadącego z przodu pojazdu.*
 • W połączeniu z dwusprzęgłową przekładnią DSG systemy wspomagające pomogą bezstresowo poruszać się w korkach.

*W granicach możliwości systemu1

Nastawiona na Twoje potrzeby.

image

Za zimno? Za ciepło? W sam raz? Znalezienie odpowiedniej temperatury dla wszystkich pasażerów, zarówno latem, jak i zimą, to trudna sprawa.

Z klimatyzacją Air Care Climatronic dyskusje o odpowiedniej temperaturze to już przeszłość. Trzy strefy klimatyzacji umożliwiają kierowcy, siedzącemu obok niego pasażerowi oraz osobom na tylnych siedzeniach indywidualne ustawienie temperatury, w której czują się najlepiej. Na życzenie dostępny jest oddzielny panel obsługowy Air Care Climatronic dla pasażerów siedzących z tyłu.

Ale to jeszcze nie wszystko, co potrafi Air Care Climatronic. Na przykład regulacja prędkości wentylatora w zależności od prędkości jazdy obniża poziom hałasu we wnętrzu podczas jazdy z niewielką prędkością. Funkcja automatycznego przełączania na obieg zamknięty przy zmywaniu szyby lub cofaniu chroni pasażerów przed nieprzyjemnymi zapachami. Wciskając odpowiedni przycisk można uruchomić funkcję „defrost” – bardzo praktyczną przy zaparowanych lub zamarzniętych szybach.1

Miejsce na pomysły i przedsięwzięcia.

image

Bagażnik Passata Variant robi wrażenie swoją pojemnością, wynoszącą nawet 650 litrów, a po złożeniu oparcia tylnych siedzeń – 1780 litrów. Seryjną regulowaną podłogę można bez problemu dopasować do potrzeb, używając tylko jednej ręki.

Jednym z ciekawszych elementów wyposażenia dodatkowego jest pakiet wyposażenia bagażnika, obejmujący pas mocowany do szyn oraz przesuwną podłogę. Uzupełnieniem pakietu jest listwa ze stali nierdzewnej na krawędź bagażnika.

Na życzenie dostępna jest funkcja elektrycznego otwierania i zamykania bagażnika, dzięki której pokrywę otworzymy oraz zamkniemy cicho i bez używania siły. Także roletę przesłaniającą bagażnik można przesuwać wciskając odpowiedni przycisk.1

Interaktywny i o wysokiej rozdzielczości.

image

Opcjonalny Digital Cockpit wyświetla ważne informacje w nadzwyczaj czytelny sposób na ekranie o przekątnej 26 cm (10,25 cala). Oprócz wyższej rozdzielczości, intensywniejszych kolorów, większej jasności i lepszego kontrastu, wyświetlacz oferuje możliwość wyboru różnych konfiguracji ekranu. Mogą być na nim wyświetlane klasyczne treści, jak obrotomierz, prędkościomierz i licznik kilometrów, oraz dodatkowe dane.

Kierowca może wybrać dodatkowe wyświetlane dane korzystając z kierownicy wielofunkcyjnej lub systemu Infotainment. Mogą to być na przykład szczegółowe informacje dotyczące trasy, mapa nawigacji na całym ekranie lub wskazania z systemów wspomagających. Możliwe jest także wyświetlanie informacji o odtwarzanym utworze, kontaktów z książki adresowej telefonu lub jednocześnie mapy i innych informacji.

W systemie Infotainment można skonfigurować trzy układy ekranu, zapisać i wybrać przyciskiem na kierownicy wielofunkcyjnej. Dodatkowo dostępny jest klasyczny układ, ze wskaźnikiem wielofunkcyjnym między prędkościomierzem a obrotomierzem.1

Wygodne otwieranie bagażnika.

image

Z funkcją Easy Open przyjemna podróż rozpoczyna się jeszcze zanim ruszysz. Jeżeli na przykład chcesz włożyć do bagażnika ciężką torbę, nie musisz jej odstawiać na ziemię, by znaleźć kluczyk – wystarczy niewielki ruch nogą w okolicach tylnego zderzaka i pokrywa bagażnika sama się otworzy. A dzięki elektrycznemu zamykaniu, po wciśnięciu przycisku zamknie się, gdy oddalisz się od samochodu.1

Zachwycająca elegancja.

image

Dynamiczny i jednocześnie elegancki wygląd Passata Variant R-Line Edition wyznacza nowe standardy. Już sam lakier w kolorze szarym Mondstein metalik, dostępny tylko dla tego modelu, bez wątpienia zwróci na siebie uwagę. Niezwykle interesujące są również inne elementy utrzymane w kolorze czarnym, jak dach, zaciski hamulców i seryjne, 19-calowe obręcze ze stopu metali lekkich Pretoria z oponami Airstop®. Wyraziste zewnętrzne elementy stylistyczne, takie jak osłona chłodnicy, listwy przy reflektorach, listwy ozdobne na zderzakach, lusterka zewnętrzne i listwy na progach – wszystko w kolorze czarnym z połyskiem, zdradzają dynamikę tkwiącą w Passacie Variant R-Line Edition. Sportowo-elegancki wygląd uzupełniają dodatkowe elementy w typowej stylistyce „R”: zderzaki i listwy poszerzające progi, elementy w kształcie trapezu w tylnym zderzaku, tylny spojler R-Line i osłona chłodnicy z logo R-Line. Przyciemnione szyby boczne i szyba tylna chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i dbają o przyjemną temperaturę we wnętrzu. 1

Dynamika, którą widać.

image

Passat Variant R-Line Edition zachwyci Cię mocą silnika, niezależnie czy wybierzesz silnik TSI o mocy 200 kW (271 KM), czy TDI o mocy 176 kW (239 KM) . Szczególnie jeżeli lubisz sportową jazdę, silniki te w połączeniu z dwusprzęgłową przekładnią DSG będą Ci sprawiać naprawdę dużą przyjemność. Elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+ da Ci dodatkowo większy komfort na krętych drogach.1

Infotainment

image

Seryjny system nawigacji Discover Pro zapewni rozrywkę w czasie jazdy oraz pewnie doprowadzi Cię do celu podróży. Umożliwia także obsługę różnych funkcji Passata Variant R-Line Edition, na przykład ustawień systemowych, przy użyciu wypowiadanych normalnym głosem poleceń. Informacje o sytuacji drogowej i mapy 3D mogą być wyświetlane w czytelny sposób na ekranie o przekątnej 23,4 cm (9,2 cala). Chcesz korzystać w czasie jazdy z usług online? Żaden problem. Zintegrowany hotspot WLAN* umożliwi Ci dostęp do Internetu. Możesz także korzystać bezpośrednio w samochodzie z usług streamingowych* jak Apple Music - intuicyjnie i bez smartfona. Dzięki zintegrowanej karcie eSIM od początku będziesz online i będziesz mógł przez trzy lata bezpłatnie cieszyć się zaletami licencji We Connect Plus**, obejmującej inteligentną nawigację z informacjami w czasie rzeczywistym oraz inne praktyczne serwisy.

System nawigacji posiada także między innymi zintegrowane złącze telefoniczne Comfort z funkcją indukcyjnego ładowania, radio cyfrowe DAB+ oraz osiem głośników

* Do korzystania z usług Streaming & Internet oraz hotspotu WLAN można pobrać płatne pakiety danych przez operatora sieci komórkowej Cubic Telecom i korzystać z nich w 43 krajach UE na obszarach objętych zasięgiem sieci. Alternatywnie możliwe jest korzystanie z własnego urządzenia przenośnego (np. smartfon) posiadającego możliwość tworzenia hotspotu WLAN. W tym przypadku do korzystania z usług konieczna jest umowa z operatorem telefonii komórkowej, a usługi są dostępne tylko na obszarach objętych zasięgiem sieci danego operatora.

** W celu korzystania z usług We Connect konieczne jest zawarcie oddzielnej umowy z Volkswagen AG. Klient ma 90 dni od daty odbioru na zarejestrowanie swojego samochodu. W przypadku późniejszej rejestracji okres bezpłatnego korzystania ulega odpowiedniemu skróceniu.1

Systemy wspomagające

image

Seryjny asystent Travel Assist to ważny krok w kierunku częściowo autonomicznej jazdy i doskonały towarzysz podróży Passatem Variant R-Line Edition. Przyciskiem na kierownicy możesz aktywować różne systemy wspomagające które sprawią, że prowadzenie samochodu będzie jeszcze bardziej komfortowe. Travel Assist nie tylko może Ci pomóc w krytycznych sytuacjach, lecz także spróbuje ich całkowicie uniknąć.1 Będziesz miał do dyspozycji informacje o otoczeniu i sytuacji na drodze, które pozwolą Ci jeździć w sposób bardziej przewidujący.

Dodatkowo cztery kamery systemu Area View oferują obraz otoczenia (w ograniczonym polu wiedzenia kamery) z różnych perspektyw, znacznie ułatwiając manewrowanie.1

Dynamikę poczujesz także we wnętrzu.

image

Wsiądź do Passata Variant R-Line Edition i poczuj od razu wyjątkową atmosferę panującą w jego wnętrzu, jaką tworzą listwy ze stali nierdzewnej z logo R-Line na progach przednich i tylnych drzwi, czarna podsufitka oraz aplikacje dekoracyjne z aluminium Silver Rise.

Gdy usiądziesz, nie będziesz już chciał wysiąść. Sportowe fotele przednie ze środkową częścią obszytą skórą Nappa, pedały ze szczotkowanej stali nierdzewnej, welurowe dywaniki z przodu i z tyłu oraz obszyta skórą kierownica wielofunkcyjna z logo R-Line spełniają wszystkie wymagania odnośnie estetyki i komfortu. O przyjemność prowadzenia samochodu dba kierownica wielofunkcyjna i progresywny układ kierowniczy, który gwarantuje komfort, dynamikę i kontrolę nad samochodem na krętych drogach.

Wyjątkową atmosferę wnętrza potęguje oświetlenie Ambiente i Digital Cockpit, w innowacyjny sposób wyświetlający wszystkie informacje niezbędne kierowcy.1