2.12.80.1, 2019-01-08 08:13:42

Twoje dziecko zostanie superbohaterem!

Czy Twoje dziecko marzy o staniu się superbohaterem? A może z wypiekami na twarzy opowiada o posiadaniu supermocy i czynieniu dobra? A Ty… czy chciałbyś żeby zawsze było bezpieczne, wiedziało jak się zachować w trudnych sytuacjach, umiało pomóc drugiemu człowiekowi? Jeśli tak, koniecznie odwiedźcie razem strefę Volkswagena podczas 26. Finału WOŚP na Placu Defilad. W namiocie „Małych Ratowników” wszystkie dzieci dowiedzą się jak udzielać pierwszej pomocy oraz wezmą udział w zabawach i konkursach z nagrodami. 

image

Atrakcje w strefie Małych Ratowników

13-14 stycznia, Plac Defilad w Warszawie

✔     5 stanowisk do nauki udzielania pierwszej pomocy
✔     Mini scena, zespół animatorów
✔     Konkursy z wiedzy na temat podejmowania czynności ratowniczych
✔     Gra „Było sobie życie. Pierwsza pomoc”.
✔     Wielkie Wyzwanie „Zostań Superbohaterem”
✔     Na najmłodszych czekać będą także gwiazdy – Filip Chajzer i Ula Chincz

Odwiedź strefę Małych Ratowników na finale WOŚP w Warszawie!

Warsztaty będą odbywać się przy pięciu specjalnie zaaranżowanych stanowiskach. W strefie znajdzie się także mini scena, na której animatorzy przeprowadzą konkursy z wiedzy na temat podejmowania czynności ratowniczych. Kolejną atrakcją dla najmłodszych będzie możliwość zagrania w grę: „Było sobie życie. Pierwsza pomoc”.  To nie jedyne atrakcje czekające na najmłodszych.

Wszystkie dzieci, które przejdą szkolenie z pierwszej pomocy będą mogły następnie potwierdzić swoje umiejętności biorąc udział w Wielkim Wyzwaniu „Zostań Superbohaterem”. Wyzwanie składać się będzie z czterech przystanków. Na każdym z nich najmłodsi będą mogli sprawdzić nabyte przed chwilą supermoce: znajomością numeru alarmowego, wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, skompletowanie apteczki czy ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Na wszystkich, którzy ukończą grę czekać będą nagrody.

Angażująca najmłodszych rywalizacja na wesoło to najlepsza forma ugruntowania ich wiedzy jak pomóc drugiej osobie w sytuacji zagrożenia.

image

Program "Mali Ratownicy"

Akcja marki Volkswagen oraz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W ramach programu „Mali Ratownicy” w 2017 roku przeszkolonych zostało ponad 8 000 dzieci. „Mali Ratownicy” pojawili się w najpopularniejszych, nadmorskich miejscowościach m.in.: Kołobrzegu, Świnoujściu czy Władysławowie.

Jesienią w stacjach dealerskich Volkswagena odbyły się Dni Małych Ratowników. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy także w Kołodziejewie, podczas przekazania Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego Volkswagena, które było pierwszą nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizowanym przez Fundację WOŚP. Wszędzie tam, wszystkie dzieci mogły zdobyć supermoc i stać się bohaterami, którzy potrafią udzielać pierwszej pomocy.