e-Golf na drodze krajowej
1
e-Golf na drodze krajowej
1
e-Golf na drodze krajowej
1
e-Golf na drodze krajowej
1

Technologie przyszłości na wyciągnięcie ręki: mobilność elektryczna w teście codziennej eksploatacji.

Technologie przyszłości na wyciągnięcie ręki: mobilność elektryczna w teście codziennej eksploatacji.

Jakie zalety ma właściwie mobilność elektryczna? I co ludzi w niej fascynuje? Czy chodzi o cichą i pozbawioną emisji jazdę? Byliśmy ciekawi i zapytaliśmy całkowicie różne osoby, czy chciałyby przez jakiś czas przetestować jazdę samochodem hybrydowym lub elektrycznym. Towarzyszyliśmy im przy tym i odkryliśmy wiele na temat tego, jak samochody elektryczne sprawdziły się w ich codziennym życiu. 

e-up! - wielki w kwestii miejsca i możliwości.

Claire Ewert natychmiast zachwyciła się e-up! Claire, z zawodu handlowiec, była szczególnie pozytywnie zaskoczona żwawością tego autka, bowiem używa e-up! codziennie - prywatnie i w czasie wolnym np. jadąc na zakupy lub zawodowo, dostarczając klientom towar, czyli metalowe opakowania. Ważne jest dla niej, że e-up! ma doskonałe przyspieszenie, a w bagażniku zmieści się wszystko, co musi dostarczyć klientom. Dla niej ten "maluch" po prostu jest "wielki" i jej znajomi w pełni się z nią zgadzają. "Ciągle muszę gdzieś jeździć i pokazywać samochód. Każdy chce wsiąść i go poprowadzić. Uczucie podczas jazdy jest wprost niesamowite. Człowiek czuje się w e-up! od razu jak u siebie". 

Claire i elektryczny e-up!
2
--:--

Zasięg samochodu elektrycznego jest ważny.

Dla 39-letniego Michela Kreppolda dojeżdżającego codziennie do pracy - 120 km w obie strony - mobilność elektryczna jest bardzo ważna. Jego e-Golf ma nie tylko wystarczający zasięg, lecz również daje się bez problemu ładować w drodze do pracy. Przy tylu kilometrach, ile jego rodzina pokonuje na dojazdy do pracy i w weekendy, samochód elektryczny bardzo się opłaca.

Dla Michela Kreppolda e-Golf to korzyść dla całej rodziny, i to przy komforcie, jaki gwarantuje każdy Golf: "e-Golf jest doskonałym samochodem rodzinnym, optymalnym dla małej rodziny. Dla mnie mobilność elektryczna jest ważna, bo to ona jest przyszłością." 

--:--

Naładować pojazd w domu i cieszyć się niezależnością.

Rodzina Kavemann całościowo podchodzi do koncepcji elektrycznej mobilności. Ma własną instalację fotowoltaiczną produkującą prąd do ładowania e-up! z własnego systemu Wallbox.  50-letni Ingo Kavemann zdecydował się na zakup instalacji fotowoltaicznej przede wszystkim dlatego, by móc produkować własny prąd, ładować e-up! i dać rodzinie niezależność, z której nie chcą już zrezygnować. I jednocześnie by wnieść swój wkład w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Od ciszy i spokoju podczas jazdy po ochronę środowiska - cała rodzina jest zachwycona ich wygodnym, cichym samochodem. Przede wszystkim syn Luca, który uważa, że e-up! jest "super cool". 

--:--

Ekologiczny samochód firmowy.

Samochód hybrydowy lub elektryczny jako samochód firmowy? Dr Alfons Roerkohl nie ma nic przeciwko temu, by wyposażyć swoich pracowników w kolejne modele hybrydowe lub elektryczne, bo Passatem GTE już od dawna jego koledzy jeżdżą. Oprócz cichej jazdy cenią sobie także przestronność tego hybrydowego auta. Jednak głównym argumentem przemawiającym za zakupem następnych hybrydowych samochodów firmowych jest dla dyrektora redukcja szkodliwego wpływu na środowisko. A także wolność przy wyborze sposobu napędu: "W hybrydzie można samemu zdecydować, czy jedzie się z silnikiem elektrycznym, czy benzynowym." 

--:--
3

e-Golf z własną stacją ładowania. Spokój na drodze.

Mechanik samochodowy Alexander Weber i jego żona jeżdżą e-Golfem. W samochodzie elektrycznym najbardziej podoba im się to, że mogą go w nocy wygodnie naładować z zainstalowanego w  domu systemu Wallbox i następnego dnia spokojnie wyruszyć w drogę. Ale ważny jest jeszcze jeden czynnik: "Nie przypuszczałem, że koszty prądu są tak niskie".

--:--
Zalety elektrycznego e-Golfa wg Alexandra Webera

Lecz e-Golf zachwyca rodzinę Weberów jeszcze jedną cechą: jest bardzo cichy. Lubią cicho płynąć po drodze, mają trochę wrażenie, jakby unosili się w powietrzu. Podsumowując: dla Weberów e-Golf to idealne auto rodzinne, w którym czują się pewnie i mogą jeździć ze spokojnym sumieniem. 

Zapisz się do newslettera już dziś

Bądź na bieżąco z tematami związanymi z ID.3, rodziną modeli ID. oraz przyszłością mobilności.

Zastrzeżenia prawne Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.

1.
e-Golf: zużycie energii elektrycznej, kWh/100 km: cykl mieszany 12,7; emisja CO₂ cykl mieszany, g/km: 0; klasa efektywności: A+
2.
e-up!: zużycie energii elektrycznej, kWh/100 km: 11,7 (cykl mieszany); emisja CO₂ cykl mieszany, g/km: 0; klasa efektywności: A+
3.
Passat GTE: zużycie paliwa, l/100 km: cykl mieszany 1,8 ‐ 1,7; zużycie energii elektrycznej, kWh/100 km: cykl mieszany 13,7 ‐ 13,2; emisja CO₂ cykl mieszany, g/km: 40 ‐ 38; klasa efektywności: A+
 • Od 1 września 2018 r. cykl WLTP w pełni zastąpił nowy europejski cykl jazdy (NEDC), który stanowił dotychczasową procedurę badania zużycia paliwa/energii i emisji CO2. Wszystkie prezentowane pojazdy marki Volkswagen uzyskały homologację zgodnie z procedurą WLTP.
  Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii oraz emisji CO2 i może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.
  Więcej informacji na temat WLTP na stronie: https://www.volkswagen.pl/pl/wltp.html

  Podane ceny obejmują podatek VAT.

  Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 5561  § 2 Kodeksu cywilnego. Volkswagen Osobowe zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu.

  Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.

  W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki Volkswagen Osobowe.

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

 • Chrome od wersji 68 
 • Safari od wersji 11 
 • Firefox od wersji 61 
 • Edge od wersji 42 
 • Opera od wersji 55
 • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen