Bearcubs z ID. (model studyjny zbliżony do seryjnego)
Bearcubs z ID. (model studyjny zbliżony do seryjnego)
Bearcubs z ID. (model studyjny zbliżony do seryjnego)
Bearcubs z ID. (model studyjny zbliżony do seryjnego)

Visions of now:
Bearcubs

Visions of now:
Bearcubs

Naturalne dźwięki i cyfrowe bity.

Jack, znany także jako Bearcubs, przeprowadził się właśnie z Londynu do Berlina. Z jednej światowej stolicy do drugiej. „Potrzebowałem zmiany otoczenia. Nowe inspiracje, nowi ludzie, nowe doświadczenia” – wyjaśnia. Jack często bywał w Berlinie i za każdym razem dawał się porwać nastrojowi i energii tego miasta. Teraz mieszka tutaj od dwóch miesięcy i gra już w najsławniejszych klubach stolicy.

Inspirację dla swojego wyjątkowego stylu Jack często znajduje w atmosferze udanych wieczorów, którym jeszcze w nocy nadaje muzyczną formę. Ten kreatywny proces zawsze stanowił codzienne życie Jacka. Zapamiętuje wrażenia i nowe spotkania, czasem już po drodze zapisuje je w smartfonie. Raz są to już gotowe teksty, raz koncepcja lub struktura nowego utworu. „Gdy zbiorę wszystkie te małe pomysły, wchodzę do studia i coś z nich robię – budzę je do życia”, wyjaśnia.

Mimo, że Jack używa cyfrowych urządzeń, by tworzyć swoją muzykę, ważne jest dla niego, aby brzmiała ludzko. „Śpiewam w moich utworach, bo uważam, że wprowadza to bezpośredni, naturalny element.” Jego ulubionymi dźwiękami są elektroniczne brzmienia, które zostały tak przetworzone, że brzmią prawie organicznie. To działa też w drugą stronę – na przykład krople deszczu jako bit. Zainspirowany punktami stycznymi między dźwiękami analogowymi i cyfrowymi, Jack przeprowadził kilka eksperymentów. „Opracowałem laserową harfę, którą można podłączyć do komputera i otrzymać synthy wywoływane przez przerwane promienie lasera” – opowiada Jack pokazując nam swoje urządzenia i jeden z samplerów. „Możesz zapisać każdy utwór muzyczny lub dźwięk, nieważne, czy go przedtem sam stworzyłeś, czy gdzieś nagrałeś.”

Orkiestra po wciśnięciu przycisku.

„Ja sam, z moim elektronicznym sprzętem, mam prawie takie same możliwości, jak cała orkiestra!” Przy takim sprzęcie, aby odnieść sukces jako Bearcubs, nie musiał najpierw przez wiele lat uczyć się grać na instrumentach – fortepianie, perkusji i gitarze. A dzięki coraz lepszym programom drogie studio nie jest niezbędnie konieczne, aby profesjonalnie tworzyć muzykę – proces kreacji stał się bardziej demokratyczny.
Ta łatwość i fakt, że coraz łatwiej można zamienić pomysły na coś rzeczywistego, fascynuje Jacka. Jednak cały proces tworzenia utworu, od pierwszej idei po gotową ścieżkę dźwiękową, chciałby skrócić jeszcze bardziej.

Eksperymenty z dźwiękiem.

„Cudownie byłoby, gdybym mógł podłączyć swoją głowę do komputera, który zrobiłby z moich pomysłów muzykę” – mówi. Ale jego marzenia o przyszłości na tym się nie kończą. Ma nadzieję, że inteligentna digitalizacja stworzy nowe możliwości tworzenia muzyki. W wizji Jacka porusza się on cicho w swoim otoczeniu i może się po drodze całkowicie skupić na zamianie pochłoniętych wrażeń i dźwięków w muzykę, zamiast poświęcać uwagę kierowaniu samochodem.

Bearcubs miksuje utwór na samplerze.
Spojrzenie na Bearcubsa przez okno ID. (model studyjny zbliżony do seryjnego)
Portret Bearcubsa.
Opracowałem laserową harfę, którą można podłączyć do komputera i otrzymać synthy wywoływane przez przerwane promienie lasera".
Bearcubs

BEARCUBS

Jack Ritchie ma 26 lat, pochodzi z Londynu i jest piosenkarzem/kompozytorem znanym jako Bearcubs. W 2017 roku wydał singiel „Unterwaterfall”, który zwrócił na niego uwagę szerokiej publiczności. Na początku 2018 roku pojawił się jego pierwszy album „Ultraviolet”, który także zachwycił niepowtarzalnym brzmieniem wielostopniowych wokali i urozmaiconych synthów.

Portret Bearcubsa

Ups!!!

Twoja przeglądarka wydaje się być nieaktualna przez to nasza strona może nie wyświetlać się dobrze u Ciebie.

Zalecane przeglądarki:

  • Chrome od wersji 68 
  • Safari od wersji 11 
  • Firefox od wersji 61 
  • Edge od wersji 42 
  • Opera od wersji 55
  • Samsung IE od wersji 7.2

Zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej!

Dziękujemy za wizytę,

Zespół Volkswagen